Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter kérdések! Hogy...

Harry Potter kérdések! Hogy lehet több láthatatlanná téve köpeny? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az első könyvben mondja Ron, hogy ez EGY láthatatlanná tévő köpeny, ami nagyon ritka. Egyértelműen úgy beszél, mintha több lenne belőle.

Bolyhoskát hogyan etetik? Megmarta Pitont, szóval a tanárokra is támad, egyedül Hagrid-ra nem. Ha a filmbeli méreteit vesszük alapul, nagyon sokat eszik naponta. Senkinek sem tűnik fel?

Harmione kitörli a szülei emlékezetéből magát, de ennek mi értelme van, ha a szomszédjai emlékeznek rá?

Egyenlőre ennyi :)



2017. aug. 19. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Ezek elég jó kérdések.


Köpenyből több is van (ez a könyvekből is kiderül), de 100%-ig tökéletes darab csak az, ami Harry-hez került. Ez ugye az ereklye is. Szerintem még nem olvastad a negyedik részt, mert ott is még találkozni fogsz láthatatlanná tévő köpennyel. A lényeg, hogy a többi köpeny egy idő után már elhasználódik, kezd átlátszani stb, míg az igazi sohasem.


Bolyhoska Hagrid felelőssége, szóval valószínűleg ő etette. Igazából sehonnan nem derül ki, hogy egyáltalán mivel vagy milyen időközönként táplálkozik. Én erre azt tudnám mondani, hogy lehet, hogy csak ritkán igényel ételt vagy esetleg direkt keveset etették, hogy vérszomjasabban védje a követ. De az is lehet, hogy Hagrid minden éjszaka, mikor senki se látta, felvitt neki egy csomó kaját.


Szerintem az összes mugli emlékezetéből kitörölte magát, másképp a szülei bármikor összefuthattak volna ismerősökkel, akik megkérdezik, hogy "és a lányotok hogy van?", ők meg nem is értenék miről beszélnek. Elég fura lenne. Bár őszintén szólva erről sem lehet többet megtudni, a könyv csak a szüleit említi.

2017. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) A második könyvnél tartok :)
2017. aug. 19. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hermione nem csak kitörli a szülei emlékezetét, hanem elköltözteti őket Ausztráliába. Ott senki nem ismeri őket. Az ismerősök agyához nem nyúlt.
2017. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

henry köpenye egy halál ereklye.

a többi köpeny pedig annak az állatnak a szőréből készül ami van az új filmben is.

olyan mint egy lajhár,valami szemiflázs vagy mi a neve.

mind a kettő tökéletes láthatatlanságot biztosít a különbség a tartósság.

a halál köpenye örökre tartja a minőségét évszázadokon keresztül,a szemiflázs láthatatlanná tévő hatása idővel megkopik.

nem részletezik,hogy ez most 10 vagy 50 év.


bolyhoska etetése?

szerintem jobb kérdés,hogyha nincsen tandíj a roxforban,akkor miből telik és ki szponzorálja a lakomákat napi szinten több alkalommal a diákoknak?

szóval a reális logisztikáról semmi nem derül ki a könyvekben.


hermióne szomszédai.

hermióne a suliban lakik szeptembertől július végéig.

1 hónapot van nyári szünet de annak a felét is kb ronéknál tölti,meg egy hetet otthon van karácsonykor.

szerintem a szomszédok ilyen rövid otthon tartózkodások alapján kb azt sem tudják,hogy van gyerekük gréndzseréknek,plusz a szülei ausztráliába költöznek és ottaninak hiszik magukat.

2017. aug. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

a hatodik vagy a hetedik könyvben mondja azt hiszem Ron, hogy Harry köpenye különleges mivel amellett, hogy ők is már évek óta használják, Harry apja is használta - és itt megjegyzi, hogy több évtized után a láthatatlanná tévő varázslat lekopik a köpenyről

A hetedik könyvben pedig Dumbledore is mondja Harrynek hogy olyan tökéletes mestermunka mint az ő köpenye csak az az egy van

Ez a szemiflázsos dolog meg nagyon beleerőltetettnek hangzik, már csak azért is mert a hetedik könyvben szó van róla hogy Harry köpenyét az üknagyapja készítette

De a negyedik könyvben ifj. Barty Kupor is mondja a vallatásánál hogy azért nem találták meg őt otthon mert az apja egy láthatatlanná tévő köpeny alá rejtette


A Cerberusok táplálkozási szokásaira meg nem tér ki se a könyv, se a film, de a Legendás lények könyv sem ha jól emlékszem

Lehet naponta egyszer eszik és amit mondtak Hagrid éjjel eteti

Az is lehet hetente egyszer kell ennie de akkor hat ládányi húst


A Hermionésat leírták

2017. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes kérdések.

Nekem is lenne néhány, mint például, hogy hogy lehet az, hogy a Roxfortban minden tantárgyra csak egy tanár jut, hogy kerülhetett Hagrid a második részben az Azkabanba, mikor még lényegében vádat sem emeltek, miért küldenek tízéves gyerekeket életveszélyes helyekre büntetésből és ezen hogy nem akad fenn senki, hogy lehet Hermione kialvatlan az idővisszatekerő ketyeréjével, stb. A Harry Potterben valóban akad néhány logikai lyuk. Örülök, hogy találtam egy rokon lelket, akinek szintén felkeltette az érdeklődését. :)

2017. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a tanáros valóban jó kérdés, főleg mivel egy másik kérdésnél volt róla szó hogy tippre olyan 300 diák járhat a Roxfortba, ők is elkülönülnek évfolyamok és házak szerint - szóval tényleg kevés minden tárgyra egy tanár, de gondolom Rowling nem akart minden tárgyhoz kettő vagy több tanárt kitalálni

mivel Hagridot azért csapták ki a Roxfortból mert azt hitték ő nyitotta ki a Titkok kamráját, rejtegetett egy szörnyet és úgy tudták miatta halt meg egy tanuló ezért priusza volt, nem nagyon kellett vád vagy tárgyalás hozzá hogy elvigyék

ha az első részben gondolsz a Tiltott Rengetegre, Hagrid ott volt velük, szóval nem egyedül küldték őket, bár igaz utána kettéváltak, ami nem igazán volt jó pedagógiai húzás

attól hogy visszamegy az időben még elfárad mivel egy napra valami 8 órája jutott - te is fáradt lennél ha minden nap 8-tól délután 5-ig órád lenne az iskolában

2017. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A Hagridosat nem tudtam :s mindegy, nem nagy spoiler :)

Én 7-től 4-ig voltam a suliban, és 6-kor keltem.

2017. aug. 21. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Bolyhoskát mèg mindig el.lehet altatni zenével, szoval addig ártalmatlan. És a tanároknak semmi dolguk nem volt vele, Hagrid és Dumbledore dolga volt.
2020. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hermione szülei elköltöztek Ausztráliába, így a szomszédok nem tudtak nekik szólni a lányukról.
2021. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!