Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » EPIC pillanatok filmekben,...

EPIC pillanatok filmekben, könyvekben?

Figyelt kérdés
Lehet konkrét pillanat is, lehet általánosságban is, hogy milyen jeleneteket szerettek. Például nagyon hosszú idő után találkozik két karakter (Jon Snow és Sansa Stark) vagy egy ostrom jelenet (Helm Szurdoki csata). Olyan pillanatok, amikor tudjátok előredőltök, mert már izgultok, vagy tudjátok, hogy jó lesz. Tényleg általánosságban is elég, hogy pl én azokat a jeleneteket szeretem, amikor... blabla. És azt is leírnátok, hogy miért szeretitek? Köszi szépen!

2017. aug. 22. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

a 300 végig epic,de amikor az első csatánál a spártaiak megbontják a falangszot és lassított felvételben kaszabolnak az nagyon látványos.


vagy amikor a rettenthetetlenben a csata után üvölt mel gibson.

2017. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyűjtöttem neked néhány könyvjelenetet, ami szörnyen epikusra sikeredett. Spoilerek minden esetben!


Isaac Asimov: Leszáll az éj

A történet egy olyan bolygón játszódik, amit folyamatosan napfény ér. Egy csillagászati jelenségnek köszönhetően pár órára minden fény megszűnik, a regény csúcspontján a jól megkedvelt szereplők sorra vesztik el önuralmukat, ahogy kitörik a pánik, majd sorra elvesztik jözan eszüket, ahogy egyre sűrűsödik a sötétség. Ebben a jelenetben az az epikus, hogy az olvasó szeme láttára omlik össze a civilizáció, benne a főszereplőkkel.


Isaac Asimov: Az istenek is...

A történet egy része egy párhuzamos univerzumban játszódik. Itt az élőlények két fajra, a keményanyagúakra, és a lágyanyagúakra oszlik, az előbbi uralkodik. A lágyanyagúak három nemre oszlanak, akik hármasban lépnek házasságra. "Összeolvadásuk" (a szexualitás) napok öntudatlanságával jár. Ebben a világban az egyik keményanyagú, Estwald, feltalál egy eszközt, ami egy másik univerzumból (a mienkből) nyer energiát, annak lassú elpusztítása álltal. A főszereplő meg akarja állítani a gépezetet, de sikertelen. Ekkor a hármasa tagjai elmondják, hogy az összeplvadáskor maguk is keményanyagúvá válnak, (ezt eddig nem tudták) a halál pedig egy maradandó átalakulás keményanyagúvá. A három főszereplő elhatározza, hogy "meghalnak" hogy keményanyagúként folytassák a harcot Estwalddal. Ők maguk Estwald. (Olvasd el, ha ebből nem érted)

2017. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlenül rányomtam a küldés gombra :/


Itt az az epikus, hogy valami egészen más történik, mint amire az olvasó számított, és hiába áldozza fel magát a főhős, céljá nem éri el.


Isaac Asimov: Alapítvány

Az Alapítvány az egyetlen volygó a környéken, amelyik atomenergiát használ. A környező barbár kiskirályságokat hamarosan szintén atomenergiával látják el, egy furcsa vallás színfalai mögé burkolva, amikor az atomerőművek templomok is, a papok pedig nagy tudású gépészek. Telnek az évszázadok, a vallás mindenfelé elterjed, mire a kiskirályságok összefognak az Alapítvány ellen, flotta indul az Anakreón bolygóról, a civil lakosság tudta nélkül. A terv azonban kiszivárog, és a papok szerte a galaxisba sztrájkba kezdenek: kialusznak a városok fényei, maga a flotta is sötétségbe borul: az egyszerű polgárok számára szentségtörés elfoglalni a bolygót, ahonnan a vallásukat kapták. A papok átveszik a hatalmat a flottán, és csak azután kapcsolják vissza az áramot, hogy az Alapítványt sérthetetlennek kiáltják ki. Ez a jelenet... igényel magyarázatot? Képzelj el egy adag csuhás alakot, ahogy egy sötét űrhajóban mennek a parancsnoki híd felé, zseblámpával a kezükben - az Alapítványnál így változtatják meg egy háború kimenetelét!


Most csak Asimovtól gyűjtöttem, de majd ha eszembe jut, írok még.

2017. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, és köszönöm előre, ha még lesznek! Nézegetem mindig, hogy kapok-e új válaszokat. :)
2017. aug. 25. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!