Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a férfiközpontúság?

Mi ez a férfiközpontúság?

Figyelt kérdés

Elsősorban a rajzfilmeket szeretném megemlíteni, az évtízed sikerei Parkműsor, Gumball csodálatos világa, Nyomi szerencsétlen utazásai és még Schauder is tagadhatatlanul férfiköpontú, a női karakterek csak a szerelmi kapcsolat miatt jönnek szóba (komolyan, a parkban egy női kolléga sincs, 1x volt úgyan egy Benson helyettes, de az is démonizálva), Gumballról szólván bár összetetebb a kapcsolat közöttük de a dialógusok tárgyát szintén a férfiak képezik...

Kivételt képez a Kalandra fel! Marceline és Buborék hercegnő sokrétű kapcsolata miatt (+ az a rész ahol Bubi a birodalmát teremti épp meg, és kapcsolatba kerül egy női szabotőrrel)

A filmek esetében sem kell szerénykedni, elég régebbi műveket megnéznem Gagyimami(1- 2), Jöttünk, láttunk, visszamennénk- ezzel kivesézve a komédiát, az akciófilmeknél nincs apelláta, fantasty terén peddig ott van Harry Potter, bár a modern világgal párhuzamos világban játszódik, még sincs említésre méltó dialógusa, jelenete. (szegényes példa, nem vagyok oda filmekért, ritkán nézek)

Bechdel tesztet használva számos modern rajzfilmen, filmen és könyvön végigmentem feltéve a kérdéseket:

1.Hány nevén nevezett nő szerepel?

2. Beszélgetnek- e egymással?

3. ha igen, miről beszélgetnek?

Meglepetten tapasztaltam hogy 2. ponton sok alkotás megbukott.

Mi okozza ezt a jelenséget? Az alkotók mért nem visznek több női szereplőt a vászonra? Mért nem foglalkoznak a női problémákkal is?



2017. aug. 31. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem tapasztalok férfi központúságot.

Rengeteg női szereplőt látok filmekben/sorozatokban, akár mesékben is.

2017. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Te most komolyan feltetted ezt a kérdést?

Vannak olyan rajzfilmek is amibe lányok a főszereplők.


Amiket felsoroltál rajzfilmek azok gyerekeknek készülnek, és a fiúkat a fiús mese, lányokat a lányos mese érdekli.


Ennyi, ha meg téged ilyen boszorkányos lányoknak készült rajzfilm érdekel akkor nézd azt... vannak abban is fiúk de nagy részt a szerelemhez kapcsolódnak. (nem tudom mi ennek a címe de régen én is néztem és 3 boszi csaj volt a főszereplő).


Jézus, annyira feltűnési viszketegségetek van hogy hihetetlen.

Szerencsére több ép elméjű nő van mint ti , feministák akik már túlzásba viszik ezt a dolgot.


A nők joga mellett ki kell állni ez természetes, és egyenlők vagyunk a világban, de az hogy valaki nem képes tovább keresni ahhoz hogy egy halom mesét megtaláljon ami lányoknak szól és ezért itt feltesz egy ilyen kérdést azért mert a fiús mesék népszerűbbek... pff


szánalmas.

2017. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#3 elfogadom ha konkrétumokkal szolgálsz. Mondj olyan "lányos" meséket amikor az általam említettekhez hasonló népszerűséggel és korszerűséggel rendelkeznek :D és ne 4- et mondj, legyen inkább 5.

Sok sikert!

2017. aug. 31. 19:22
 4/11 HalkHogen ***** válasza:
57%
Már milyen női problémákkal?
2017. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nincs férfi központúság, csak nem jó helyen keresed a sorozatokat/műsorokat.
2017. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Parkműsorról tudok nyilatkozni. Nos, annak a tinikor második felében járó fiúk és a fiatalabb férfiak a célközönségei. (Nem pedig kisfiúk!)

Ilyenkor természetes, hogy nagyrészt férfiak szerepelnek benne, az ő problémáikat ismerhetjük meg.


Én a magical girl sorozatokat tudom felhozni arra, amiben leginkább nők szerepelnek. Ilyen például a Witch, a Sailor Moon, a Mew Mew Power például. Ott sem fontosak a fiúk, esetleg szerelmi kapcsolat szempontjából, vagy gonoszként jelennek meg.

Régebben volt egy nindzsás mese a Jetixen, aminek a címe nem ugrik be, de ilyen szereplők voltak pl: Eizan, Okkuni. Ott is erősként volt ábrázolva az egyik főszereplő leányzó, Okkuni személye.

2017. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szándékos,ha van ilyen. De pl van olyan, hogy adott szitu lány szereplőnek nem annyira állna jól, egy fiú karakterhez jobban illik. Most eszembe jutott az Andy a vagány, egy fiúnak jobban áll sokkal, hogyha ilyen kis rosszcsont csínytevő. Meg ezt szerintem talán fiú karakterrel kicsit jobban= könnyebben el lehet képzelni. De van pl valami Cserecsapat asszem hogy abban ikerlányok vannak, vagy a Mila szupersztár az a röplabdás, a Kaleido star, ami még eszembe jutott pl Nyomorultak, A 3 maci -ott Viki is asszem, sokat van a színen, akkor még eszembe jutott az Orson és Olivia ott is egy fiú-egy lány párosítás van. A Pán Péter 2-ben Jane az első eltűnt lány. A Bibi Blocksberg is csajos sorozat, a Maya és Miguel abban is fiú-lány ikerpár van. Meg ahol ilyen pozitív a csaj, asszem a Johnny Test, amikor az ikernővérek feltalálók, vagy a Kutyavilág ott van Abigail pl, ő asszem, talán ilyen utolsó előtti pillanatban megy menteni, vagy Miss Janet a Krokodilkommando/ SOS Croco-ban. Ja a izé, a Bolygó kapitányában is vannak ilyen hősnők, vagy Tupu is csaj, vagy Miss Mitzy a Varázslatos iskolabuszban. A Pindúrpandúrok állítólag a többi szuperhősös sztorit akarja kiparodizálni -valaki szerint. Ja meg amúgy a Sámánkirályban ott van Anna, aki nagytudású. A kis hableány az is elég csajos talán, jó mondjuk az régi is, az alap sztori is valami régebbi valszeg, de mindegy, Ariel ő csaj; a Miss BG-ben is kiscsaj a főszereplő. Most eszembe jutott a Louie élete, ami szerintem ilyen tipikus fiús karakter, lánnyal kicsit furább lenne, vagy pl Samurai Jack is szerintem jobb pasiban. Ja amúgy pl ami amúgy nagyon csajos az a H2O egy vízcsepp elég/ Sellőmesék, meg a Wizards of Waverly place talán az is inkább csajos. Meg vannak olyan mesék, ahol család életéről szól. Most eszembe jutott a Szippancsok, ott van Szipp Piri meg Szipp Ani. A Yin Yang Yo-ban is ugyebár megjelenik, hát a címe is olyan, hogy ez van benne, meg a KND a Kids next door, ott is 3-aska meg 5öske lányok. A Totally Spies meg szerintem érdekesebb pl, hogy lányok vannak benne.
2017. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kivétel még a Steven Universe is.
2017. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy férfi/fiú a főszereplő, akkor az a történet univerzális, mindenkihez szól, viszont ha egy nő/lány a főszereplő (ne adj' isten a legtöbb szereplő nő.. plöehhh) akkor az onnantól egy "csajos történet", és kizárólag női közönségnek készítik.

Ez nem annak a függvénye, hogy a fiúknak jobban áll ez vagy az; életünk nagy részében csak olyan történetekkel találkoztunk, ahol a férfi az alap, szóval sokkal természetesebb különböző pozíciókban látnunk őket, míg a nőknek "nem áll jól" semmi mellékszereplésen vagy románcon kívül semmi. Ez lett belevésve az agyunkba, szóval mi is ezt véssük bele a gyerekeink agyába. Ördögi kör...

2017. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ez szerintem egyáltalán nem igaz. Van film női főszereplővel bőven, nagyon jó filmek, amiket férfiak és nők egyaránt szeretnek. Sokkal inkább, ha feministák gyártanak egy filmet, azt kizárólag önmaguknak gyártják. Ezek szarul is szoktak elsülni, férfiak és nők egyaránt utálják, mert erőltetett propagandafilmek. Ráadásul szívesebben feminizálnak ismert és szeretett filmeket, amiket megnéznek majd a neve miatt. A Bechdel teszt is orbitális baromság amúgy.

2017. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!