Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a férfiközpontúság?

Mi ez a férfiközpontúság?

Figyelt kérdés

Elsősorban a rajzfilmeket szeretném megemlíteni, az évtízed sikerei Parkműsor, Gumball csodálatos világa, Nyomi szerencsétlen utazásai és még Schauder is tagadhatatlanul férfiköpontú, a női karakterek csak a szerelmi kapcsolat miatt jönnek szóba (komolyan, a parkban egy női kolléga sincs, 1x volt úgyan egy Benson helyettes, de az is démonizálva), Gumballról szólván bár összetetebb a kapcsolat közöttük de a dialógusok tárgyát szintén a férfiak képezik...

Kivételt képez a Kalandra fel! Marceline és Buborék hercegnő sokrétű kapcsolata miatt (+ az a rész ahol Bubi a birodalmát teremti épp meg, és kapcsolatba kerül egy női szabotőrrel)

A filmek esetében sem kell szerénykedni, elég régebbi műveket megnéznem Gagyimami(1- 2), Jöttünk, láttunk, visszamennénk- ezzel kivesézve a komédiát, az akciófilmeknél nincs apelláta, fantasty terén peddig ott van Harry Potter, bár a modern világgal párhuzamos világban játszódik, még sincs említésre méltó dialógusa, jelenete. (szegényes példa, nem vagyok oda filmekért, ritkán nézek)

Bechdel tesztet használva számos modern rajzfilmen, filmen és könyvön végigmentem feltéve a kérdéseket:

1.Hány nevén nevezett nő szerepel?

2. Beszélgetnek- e egymással?

3. ha igen, miről beszélgetnek?

Meglepetten tapasztaltam hogy 2. ponton sok alkotás megbukott.

Mi okozza ezt a jelenséget? Az alkotók mért nem visznek több női szereplőt a vászonra? Mért nem foglalkoznak a női problémákkal is?



2017. aug. 31. 19:04
1 2
 11/11 anonim válasza:

Akkor ajánlom sorozatként:-The100

(Visszatérők) Ez egy nagyon nőközpontú, feminista sorozat. Emelett akcióban dús, kevés romantikával, és annál több harccal.

12/l

2018. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!