Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca vége,8. évad,...

Trónok harca vége,8. évad, Szerintem jó, szerintetek?

Figyelt kérdés

S-P-O-I-L-E-R-S!!!!!

Ne olvass tovább!


Nem bírtam magammal és elolvastam a kiszivárgott trónok harca utolsó évadának "állítólagos" történetét. Ami ugye lehet baromság is, de annak tudatában, hogy a 7. évadé is kekerült a netre az első rész tv-be kerülése előtt 3/4-ed évvel és abban szinte minden stimmelt, van ok a hitelesnek mondani az írást. + ott van az a dolog is, hogy a történet kb. így érhet véget, mármint én is erre számítottam.

A port.hu-n olvastam, mind a 6 részt részletesen leírják, és meg kell mondjam, ha így fejezik be a sorozatot nekem nagyon fog tetszeni.

Ugyanakkor sok helyen olvastam, hogy mennyire szar lesz így a vége, szinte mindenki meghal stb. Hát, mivel Westeros történelmének legnagyobb fenyegetése következik, nyilván meg kell halniuk szép számmal a főszereplőknek.

Pl. Jon halála, mint Azor ahai nyilvánvaló volt számora, úgy ahogy Daenerys halála is. Ezen nem is értem mit kell csodálkozni, ráadásul izgalmas haláluk lesz. Bran+ Éjkirály teória is stimmel, azzal sincs gond, hiába ölték meg a "régi" Night kinget, a gonoszság és a mágia nem halt ki Westerosban.

Egyedül Tyrion és Missandei állítólagos szexjelenete nem tetszett, de a többi része a lezárásnak baromi jó. A vörös papnő halála baromi jó, Varys halála és az amit a halála előtt tesz baromi jó, Királyvár felrobbantása számomra meglepő, mivel biztos voltam benne, hogy az őrült Cersei foglya megtenni ezzel szemben nem akarattal egy másik főszereplő okozza majd a vöröstorony vesztét. Ráadásul Daenerys látta is egy látomásában a vár romjait, szóval várható volt ez a dolog.


Szóval én rendkívül boldog leszek, ha bejönnek ezek a kiszivárgott történet elemek, mert méltó lezárást kap a sorozat. a titkok már úgy is lelepleződtek, már nem igazán lehet csavarokat tenni a történtebe, mindezzel együtt örülnék, ha így lenne vége.

Aki olvasta az mit gondol róla? Tetszene így a végjáték?



2017. szept. 3. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:
fogja*
2017. szept. 3. 17:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyot csalódnék a sorozatban ha ez lenne a befejezés.Én is olvastam a kiszivárgott forgatókönyvet és szerintem a vége..hát nem is tudom mit mondjak...Bran éjkirály lesz azt csókolom??Ráadásul amit leírtak hogy hogyan fog meghalni az éjkirály,nekem az is kicsit gyengének tűnik.

Ami tetszik benne,és örülnék ha megvalósulna hogy Jaime megöli Euront,emellett én örülnék ha Cersei-t is ő ölné meg(bár állitolag Arya fogja megölni Cersei-t)Jaime és Brien románca már régóta érezhető a levegőben.Egyébként meg érdekes hogy Cersei gyerekéről nem írtak semmit hogy mi lesz vele,bár valószinüleg megfog halni Cersei-el együtt és meg sem fog születni.Az meg hogy Jon és Dany meghalnak,ez is már régóta a levegőben lebeg.Összeségében én nem szeretném ha ez lenne az utolsó évad cselekménye,remélem változtatnak rajta.

2017. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Írték, hogy Cersei simán elvetél. Az, hogy őt Arya végzi ki az sorsszerű, hiszen rajta van a listáján, szóval nem meglepetés.

Bran Éjkirálysága szerintem indokolt, mivel az eddigi Éjkirályok is Starkok voltak (azthiszem/feltehetőleg) ráadásul csak neki van kapcsolata vele, neki van hasonló képessége mint neki, és hga az Éjkirály elbukuk attól Westerosból nem távozik a mágia, így az ő újjászületése, megteremtése sem meglepetés. Ez egy örök körforgás, úgy ahogy a telet a nyár váltja. Nyilván az új Éjkirálynak is kell párezer év mire sereget gyűjt és mivel halhatatlan nem kell sietnie. Jon után is lesz majd egy 3. Azor ahai, szóval egy ismétlődő spirál az egész amivel nekem nincs problémám, mivel a mi világunk is ilyen. A háborút béke követi, aztán megint háború.

2017. szept. 4. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Egyetlen egy Éjkirály volt/van idáig, akiről tudunk - aki mellesleg valóban Stark. Én is örülnék, ha Bran lenne az Éjkirály, és bízom benne ha így lesz, akkor a könyvekben normálisan el lesz magyarázva mit, miért hogyan. De az, hogy csak úgy random elragadják a Mások, nem hallunk róla 3-4 részen keresztül, majd egyszer csak a zárósnittben megkoronázzák és függöny, hát az borzasztóan gagyi lenne :D Mondjuk tökéletesen illene a legutóbbi évad hatásvadász logikátlanságához.


Egyébként a vég milyenségéről én sem tudok mit gondoljak. Végig arra számítottam, hogy Jon és Dany közül valaki életben marad, és az is wtf, hogy a húzó karakterek közül a legtöbben nem is a Mások ellen halnának meg hanem egy "balesetben". Plusz Dany sorsa a halála után nagyon kiborított, ugyanakkor tagadhatatlanul trónokharcás lenne.


Mindegy, a sorozat már el van cseszve, kétlem, hogy hat résznyi idővel vissza tudnák hozni a színvonalat, szóval Martinba helyezem minden reményem.

2017. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azor Ahai már végzett egy Éjkirállyal, ez a 2. lesz, gondolom zöldlátókból kerülhetnek ki az "éjkirályok".


GRRM az író logikája szerint a "véletlen balesetben" elhalálozott hősök igenis beilleszthetők a történteben, mert voltak olyan királyok akik eléggé gáz módon halltak meg.

2017. szept. 5. 10:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Azor Ahoi-féle Hosszú Éjszakáról semmit nem tudunk pontosan, nagyjából annyi konkrétum hangzik el, hogy AA előbb megedzette a kardját a nője szívével, majd a lángoló kardjával ketté vágta a sötétséget és véget vetett a Hosszú Éjszakának. Éjkirályról nem esik szó.


A könyvben egyébként sem ilyen konkrét az a karakter, csak legenda szintjén merül fel, mint az Éjjeli Őrség 13. parancsnoka - tehát már volt Fal és lezajlott a Hosszú Éjszaka, mire egyáltalán megjelent az Éjkirály.

Gondolom a sorozatnak szüksége volt valami "kézzelfogható" figurára akihez lehet társítani a Másokat, a könyvekben még nem bukkant fel igazi valójában. Igaz még csak Jon halálánál tartunk ugye, bár a sorozatban ekkor már Rideghonnál túl voltunk a nagy halottfeltámasztós jeleneten.

2017. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg, egy linket kaphatok a kiszivárgott 8. évadhoz? :)
2017. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2017. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A Cosmopolitan-es nagyon gagyin és összecsapa írja le. Utólag elolvastam és ahogyan írják úgy nekem sem tetszik.

A port.hu-sat olvasd el.

Google: trónok harca 8.évad port.hu.

Ennyi.

2017. szept. 7. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Na én is elolvastam, és ha tényleg ez lesz, kifejezetten elégedett vagyok. Sokkal gyengébbet vártam.
2017. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!