Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régebben (az előző évtizedekbe...

Régebben (az előző évtizedekben) valóban ilyen zajos/torz tudott lenni egy VHS felvétel/kazetta? Volt valakinek élménye?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=pem3Dc6EvlQ&list=PLG0ZInhIY8..


Tudom, hogy ez nem valódi felvétel!! ;) Csak referenciaként linkeltem:

Valóban ennyire zajos (lenne ma már) egy VHS kazetta, vagy ez csak erős túlzás, ami a zeneklippen látszik?


Én eddig még sose láttam VHS kazettát, vagyis VHS kazettáról játszott felvételt. Amikor már TV-nk és filmlejátszónk is volt, már a DVD-k voltak terjedőben, nincs is rajta kazettafoglalat.


Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)



2017. szept. 3. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:

A linkelt filmen valóban látszik hogy videókazettáról van szó. De nem mindegyik videómagnó volt ilyen zavaros, illetve a kazetták felvételei is némelyik elég jó volt. De azért ma már mindegyikről meg lehet állapítani hogy ha videókazetta felvétel. Nagyon messze vannak a HD minőségű digitális filmektől.

A videómagnó képe mindegyik remegett amikor a lejátszást megállították. Nem úgy mint a mai digitális esetben mikor a leállított film képe áll mozdulatlanul.

2017. szept. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hajaj, de még hogy! :D Nekem volt olyan kazettám, amit már szó szerint rongyosra néztem. A legrosszabb az volt, mikor már úgy elöregedett a cucc, hogy elkezdett nyúlni a szalag. Na, akkor aztán elkezdett a hang is vinnyogni, nyávogni össze-vissza. :D Volt, hogy kölcsönadtam valakinek és úgy hozta vissza, hogy "hát sajnos bekapta a szalagot a magnó". Na, akkor szedhettem szét a kazettát és ragaszthattam meg a szalagot celluxszal. Kemény idők voltak ám azok, annyi szent. :D Ne bánd, hogy kimaradtál belőle. :D
2017. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jézusom!

Hát én még azt hittem, hogy itt túlzó módon el van effektezve ez a klipp...


De akkor ezek szerint ez a valóság. (?)

2017. szept. 4. 00:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik volt ám olyan borzalmas. A legtöbb kazettám egész jó állapotban megmaradt. Egyébként YouTube-on meg torrentoldalakon is meglepően vállalható VHS anyagok szoktak előkerülni. Csak amelyiket sokat néztük, meg járt kézről-kézre, annak azért meglátszott a nyoma. :)


https://www.youtube.com/watch?v=-PFUO7ZBk6Y

2017. szept. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, ilyenem sok volt nekem is sajnos. :) Itt már hallani is a zene alatt, hogy meg lett nyúzva a szalag.


https://www.youtube.com/watch?v=_aj8jT2P_Rk

2017. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most találtam egy ilyet:

https://www.youtube.com/watch?v=G8GOcB6H0uQ


HÁT EZ VALAMI BORZALOM!!!


Végignézni se tudtam... pedig nagyon elhatároztam... de 4 perc után KÉSZ, az már halál volt.


EZ TRAGÉDIA!!! Mi a ..... volt ezeken a szallagokon?!


Értem én, hogy mágnesszallag, meg bitek... de MI-ÉS-HOGY volt rajtuk, hogy ilyenek történnek?! (színek KOMPLETTEN eltűnnek, zene mintavételezése lecsúszik... a 8 KHz-es fülbedugult hangszín ehhez képest szárazon megúszása a dolgoknak)

2017. szept. 4. 00:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma már megszokott dolog, hogy a másolat és az eredeti teljesen megegyezik, mert ilyen a számítástechnika.

Anno irgalmatlan különbség volt az eredeti felvétel és a másolat másolatának másolata között. Ehhez még hozzájött, hogy a pénztelenség miatt sokan csak a legalja magnót és szalagot (sok esetben hamisat) engedhették meg, így érthető a sok gyatra felvétel. Az olcsó videók hangja egészen elképesztően rossz volt, a másolt szalagokon a "Mit mondott?" is kihívás lehetett. Az FM Hi-Fi hangsáv egészen más tészta, de kevesen tudtak annyi pénzt kiadni.

Van egy Maxell HGX-Gold szalagom, amire LaserDisc-ről a Terminátor 2 került, Panasonic NV-FS200 magnóval. Még ma is nézhető, az xvid-nél jobb minőségű. (Igen, ez a Panasonic már tudott S-VHS-t is, de azt nem tudtam volna lejátszani a saját GoldStar (ma LG néven ismerik) videómmal.)

Van ilyen is feltöltve, a másik véglet: https://www.youtube.com/watch?v=3FWHmk-9hvU

2017. szept. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nincs bit és nincs mintavételezés. Ezt analóg, itt vivőfrekvencia van és moduláció, világosságjel és színjel.

2017. szept. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

A '80-as és '90-es években még sem Blu-Ray, de még DVD sem létezett, VHS volt az egyetlen hordozó, ami viszont még analóg volt, nem digitális, ez már alapból gyárilag rosszabb képminőséget jelentett a maiakhoz képest, amit tovább fokozott az, hogy a kazetta belsejében a film egy nejlonszerű mágnesszalagon volt rajta, ami könnyen tudott sérülni, ha például a filmet odapörgetted 1-1 jelenethez (mivel a szalag adott részén volt az adott jelenet, így nem volt még közvetlen jelenetválasztás), vagy már néhányszor megnézted a filmet, és ehhez az állandó visszapörgetés az elejére.

A szalag sérülése miatt pedig viszonylag megszokott dolog volt az 1. linkben látható alsó szemcsés csík, ha pedig a szalag nagyon sokszor volt használva, akkor annak eredményét a 4. link mutatja tökéletesen. A 2. linkben egy anno teljesen megszokott képminőség van, ami azt mutatja, hogy kb. kétszer-háromszor már megnézték a Mad Max-et, a 3. linkben lévő rajzfilm pedig szintén a 4.-hez hasonlóan rongyosra nézett kazetta, legfeljebb kicsivel jobban vigyáztak rá.

Viszont sokszor a gyári hang is rontott a film élvezhetőségén, hogy nem mindegyik film volt szinkronos, valamelyiknél hangalámondás volt (2. link), ahol ütköztetésként egyszerre hallható az eredeti és a magyar hang.

De VHS-sel ma már nem kell foglalkozni! Én a '90-es években voltam gyerek, VHS-filmeken nőttem fel, és mivel szeretek nosztalgiázni, hálát adok hogy kb. minden akkori film kapható ma már DVD-n! :)

2017. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!