Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Marvel/DC filmekkel...

Melyik Marvel/DC filmekkel érdemes kezdenem az ismerkedést a szuperhősök világával? (különösen Loki és a többi összetettebb karakter érdekelne)

Figyelt kérdés

Eddig csak az Amerika Kapitányt láttam, de annyira nem kötött le, túl klasszikus és fekete-fehér volt a felállás, viszont vannak újabb filmek, amikről sok jót hallok, hogy árnyaltabbak és érdekesek (pl. Wonderwoman), de nem merem megnézni őket, mert attól tartok, hogy a hiányzó előismeret nélkül nem tudom elhelyezni, vagy nem lesznek meg az utalások, poénok. A tipikus sablonos jófiúk helyett inkább az összetetteb érdekes karakterek érdekelnek, ahol fejlődés is van, a "gonosz" lehetőleg ne legyen sablonos. Szóval mik az "alapművek"? Mi az, amit ezek alapján ajánlanál, mivel kezdjem, milyen sorrendben nézzem meg őket?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. szept. 10. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
A wonder womant megnézheted, mert az eddig időben a legkorábbi alkotás.
2017. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként wonder woman DC, loki pedig marvell, és szerintem a Thor sem volt egy nagy eresztés.
2017. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na ez aztán a gyors válasz! Köszönöm!

Akkor neked mi tetszett? Mi nem (spoilermentesen, légyszi)?

Szeretem az akciót, de nekem a totál apokalipszis öt város felrobbantásával vagy ezres hadseregek összecsapása inkább idegesítő, mint szórakoztató. Ellenben pl. egy párbaj, aminek nem tudom a kimenetelét, nagyon bejön. Szóval van olyan film, aminek nem a fele ideje robbantgatással meg gigantikus összecsapásokkal telik, hanem vannak benne érdekes konfliktusok (sokszor jóbal szőrakoztatóbb egy verbális csata), karakterfejlődés, netalán egy elgondolkodtató kérdés vagy gondolatmenet?

2017. szept. 10. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Sebezhetelen Bruce Willis-el megvan?


Egyébként az új Batman trilógia szerintem bejönne.

2017. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hát, ha nem is alapmű és nem is film, azért mindenképpen ajánlom a Gotham sorozatot. Nagyon jól bevezet a DC univerzum egyes részeibe, annyira nem kell ismerni a karaktereket ahhoz, hogy értsd (de azért érdemes tudni, hogy ki Rébusz, Joker,Jim Gordon, de mint említettem nem feltétlenül szükséges az előismeret, jól bevezet a sorozat) ráadásul izgalmas is(bár az első évad annyira nem kiforrott,de nehogy abbahagyd már ott!). A karakterfejlődés is zseniális, és noha sajátosan adnak elő pár részt/karaktert, nem nagy az eltérés, tehát nem rugaszkodik el az 'alap sztoritól'. Egyébként még fut a sorozat, szept. 21-én jön ki az új évad. JA, és nehogy(!!) magyar szinkronnal nézd, mert hihetetlenül pocsék.. Nagy rajongó vagyok, ezért megnéztem pár szinkronnal az eredetin kívül is, de messze a magyar a legborzasztóbb. Nézd felirattal, ha kell írj rám és küldök linket!

Igaz, ismét nem film, de mivel képregényen alapul a legtöbb sztori és karakter, ezért ajánlom azokat is. Sokat le lehet tölteni, vagy sok helyről lehet rendelni, PlayÁruházban is le lehet tölteni jópárat (bár ezek angolul vannak). Könyvesboltokban is érdemes szétnézni.

(éés ismét nem film, viszont) vannak karakterek, akik legelőször rajzfilmekben jelentek meg (pl Harley Quinn),ezért ajánlom azokat is.

A Marvelt nem igazán ismerem, ezért ahhoz nem tudok hozzászólni.

2017. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha összetett, érdekes karaktereket szeretnél látni, nem feltétlenül a szuperhősfilmek között kell keresned, szerintem.
2017. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm az alapos választ, de igazából csak belekóstólnék. :)

Igen, kedves 6-os, nem is várom, hogy az élet értelmét boncolgassák (de ha van szerinted olyan film, ami olyan és tetszett neked, akkor írd meg nyugodtan), csak szerettem volna megismerkedni kicsit a világgal, mert a környezetemben sokan kedvelik, úgyhogy gondoltam, miért ne? Csak olyat kerestem, ami nekem is jobban bejönne.

Végül a Thorral kezdtem.

A kötelező a végén a gonosz meghal/megbüntetik sablonon kívül azért voltak jó pilllanatok js.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, eléggé látszik, hogy minden rajongónak kb. más tetszik. :)

2017. szept. 13. 06:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Kevésbé ismert szuperhősös filmeket ajánlanék elsősorban. A két kedvencemet:

Chronicle (Az erő krónikája) és az iBoy.


Filmek közül még a Watchmen. Ebből is az ultimate cut (nem keverendő össze a rendezői vágással).


Aztán jöhet a Marvel és a Netflix street level univerzuma. Természetesen kronológia sorrendben a sztorit tekintve:

Daredevil s01

Jessica Jones

Daredevil s01

Luke Cage

Iron Fist

The Defenders

The Punisher (idén ősszel jön ki)

2017. szept. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!