Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a története a sárkányoknak...

Mi a története a sárkányoknak a trónok harcában?

Figyelt kérdés

A könyvet nem olvastam, a sorozatot viszont már megnéztem a 7. évad 7. részéig, de még mindig nem jöttem rá, hogy a sárkányok hogy kerülnek a képbe.

Értem én, hogy Dany kap 3 megkövült sárkánytojást ,,nászajándékba,, de hogyan keletkezetek azoknak az elődjei, vagy hogyan jött létre a legelső sárkány?

Lehet, hogy csak én nem figyeltem eléggé, de még nem jöttem rá..

Elég rosszul fogalmaztam, szóval remélem érthető mire vagyok kíváncsi :D



2017. szept. 23. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Hogy keletkezett az első ember, kutya...?
2017. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni pontosan.

Annyit tudunk, hogy Valyriában egyszer birkapásztorok rájöttek, hogy sárkányok fészkelnek a vulkánban, ezért segítséget kértek és mágiával megszelídítették azokat, majd fegyverként használták.


(Persze vannak olyan elképzelései az olvasóknak, hogy a wyvernekből és tűzférgekből csinálták mágiával a sárkányokat.)

2017. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A sárkányok eredetéről sok legenda létezik, de senki sem tudja biztosan, honnan származnak.


Ahm...van egy olyan, ami szerint eredetileg a bolygónak két holdja volt, de az egyik túl közel került a naphoz és megrepedt, aztán ebből a holdból szálltak ki az első sárkányok.

De szerintem ez csak egy régebbi rituálé vagy éppen eseménynek az átköltése: meghozzá azé amit Dany csinált a tojások kikeltésekor (mivel már kvázi tény a történetben az időutazás, ezért nem olyan meredek). Ugye Drogot "napomnak és csillagomnak" becézte Dany, Danyt pedig "életem holdjának" Drogo. Szóval ez az egész szerintem rájuk utal, amikor Dany meggyújtotta a máglyát vagyis Drogot, a napot, akkor besétált hozzá ő, a hold és a sárkányok megszülettek a tojásokból.

Szóval Drogo temetése valószínűleg maga a legenda.


Aztán van egy másik. Valyria területén fejlődtek ki. Ez már kicsit tudományosabb. Valyria bányáiban éltek/élnek a tűzférgek...amik a sárkányok rokonai. Lényegében sárkányok, csak szárny nélkül. A valyriaik rabszolgái, akik lent dolgoztak, össze szoktak futni velük. A sárkányok pedig szintén a föld mélyéről repültek ki. (Gondolom hosszabb folyamat után, evolúció, vagy a valyriai varázslók (?) alakították át a tűzférgeket...ez megmagyarázná, hogy miért kötődnek a sárkányok annyira a valyriai származású emberekhez, valószínűleg beléjük van valahogy kódolva...logikus ha ezt tudatosan csinálták volna a valyriaiak.)


A sárkánytojásokat meg nyilván a sárkányok tojják. Nem mindig kelnek ki és ezek néha úgy bekövülnek. A kikeléshez általában valyriai származású ember kell, akiben megvan ez a képesség. Amíg éltek sárkányok és volt elég tojás, minden Targaryen gyerek, a születéskor kapott egyet és azzal aludt együtt. Ez valyriai szokás volt és a tojás csak így kelt ki. (Szerintem ez is azt támasztja alá, hogy ezt, ott Valyriaában tudatosan hozták létre.)

2017. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)))
2017. szept. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!