Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A nagy Gatsby c. filmben...

A nagy Gatsby c. filmben miért mellőzik Daisy kislányát?

Figyelt kérdés

A film elején csak úgy mellékesen megjegyzik, hogy van egy lánya Tom-tól, a férjétől, de az egész film ideje alatt csak a végén, egyszer láthatjuk őt, mikor Daisy és Tom gyakorlatilag elmenekülnek New Yorkból (vagy legalábbis a lakóhelyük környékéről?).

Mikor Daisy vacillálni kezd, hogy Jay-t vagy Tomot válassza-e, meg sem említik a kislányát, az ő érdekeit nem nézi sem Daisy, sem Tom, sem Jay, mintha nem is létezne.

Ki neveli egyáltalán azt a kislányt, mert erről sincs utalás a filmben?



2017. szept. 24. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Daisy a tipikus gazdag hedonista életstílust képviseli, a gyerek kb. divattartozék nála, mint Paris Hiltonnak a kutyája. Ez is hangsúlyozza, hogy elég felszínes nő, és Gatsby jobbat érdemelne.
2017. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, de akkor Gatsby végül is nem is hús-vér személybe, hanem egy ideálba, egy délibábba szerelmes Daisy személyében.


Még valami nem világos: amikor Daisy a szembesítés napján azt mondta Jaynek, hogy "Téged IS szerettelek alatt az 5 év alatt" (ezen háborodott úgy fel Jay, hogy mi az, hogy is), akkor mondhatott pont igazat, nem? Mert se az nem igaz, hogy csak Tomot szerette, de az sem igaz, hogy csak Gatsbyt szerette..lehet, leginkább saját magát szerette?

2017. szept. 24. 14:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Jay és Daisy szerelme azért tragikus, mert nem akkor teljesült be, amikor kellett volna, és emiatt Jay túlidealizálta magában. Az egy fiatalkori szerelem volt, ami nagyon szép lehetett volna, ha akkor beteljesülhet. Tom viszont a valóság volt Daisy számára... nyilván vonzódott Tomhoz valamennyire, és az évek során kialakult az a közelség, ami két együtt élő ember közt ki tud, de eközben végig idealizálta a Jayhez fűződő kapcsolatát, épp azért, mert az nem teljesült be.


(Pont azért az egyik kedvencem a történet, mert egy ilyen Daisy-szerelmem nekem is volt... most már nem kellene nekem az a bizonyos személy, de mégis valahogy a mai napig sajnálom, hogy nem volt köztünk semmi... hülye egy érzés ez :) nem azt érzem, hogy most kellene ő, hanem hogy oda kellene visszamenni, ami akkor volt, és elfelejteni mindenkit, aki ebben a pár évben volt bármelyikünk életében. Szóval ezt az érzést hitelesen ábrázolja a film.)

2017. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem Jay és Daisy szerelme azért tragikus, mert nem akkor teljesült be, amikor kellett volna, és emiatt Jay túlidealizálta magában."


Szerintem Jay már eredetileg is túlidealizálta ezt a szerelmet, már 5 évvel azelőtt is.

Nem voltak ők akkor már amúgy olyan nagyon fiatalok legalábbis Jay nem, mert ha halálakor volt 32 éves (a filmben elhangzik), akkor 5 évvel korábban is már 27 éves volt, szóval nem egy amolyan bohókás - szappanbuborékos tiniszerelemről volt már akkor sem szó.Mondjuk lehet, hogy abban a környezetben Daisy tűnt a legártatlanabb teremtésnek, és lehet, ehhez a tisztasághoz - naivitáshoz vonzódott inkább Jay,nem? És végül is Daisy naivitása megmaradt 5 évvel később is, nekem úgy tűnt.


"Az egy fiatalkori szerelem volt, ami nagyon szép lehetett volna, ha akkor beteljesülhet"



Vagy nem :-) Mert a beteljesült szerelmeknél általában előkerülnek a negatívumok is a másik személyt, illetve kapcsolatot illetőleg.


"Tom viszont a valóság volt Daisy számára"


Hát nem tudom...Daisy végül is azt sem tudhatta 100 %-ra, hogy megcsalja, csak nagyon sejthette, mert ugye nyilvánosan Tom sosem bukott le...


De nekem van egy olyan érzésem is, hogy csak az elején volt igazán szerelmes Jay Daisybe (vagy inkább abba a gondtalan gazdagságba, amit nem mellékesen egy csinoska, fiatal lány testesített meg?), 5 évvel később már inkább abba a célba kapaszkodott mereven, hogy ő a pénzével megkaphat akár egy ilyen rangos lányt is, mint Daisy. Szóval olyan, mintha a hajdani csóró Jay önérzete akart volna inkább elégtételt venni...számomra ezt bizonyítja az a jelenet is, mikor Tom kiakasztotta Jay-t ő meg vadállat módjára nekirontott. Ennek a jelenetnek szerintem semmi köze nem volt Daisy-hez, ott a "felkapaszkodott újgazdagság" csapott össze az úri nemességgel.

(Pont azért az egyik kedvencem a történet, mert egy ilyen Daisy-szerelmem nekem is volt... most már nem kellene nekem az a bizonyos személy, de mégis valahogy a mai napig sajnálom, hogy nem volt köztünk semmi... hülye egy érzés ez :) nem azt érzem, hogy most kellene ő, hanem hogy oda kellene visszamenni, ami akkor volt, és elfelejteni mindenkit, aki ebben a pár évben volt bármelyikünk életében. Szóval ezt az érzést hitelesen ábrázolja a film.)

2017. szept. 25. 10:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja,a zárójeles részre annyit mondanék, hogy nekem több ilyen Jay-szerű plátói szerelmem is volt, de jobban belegondolva egyikükkel sem illettünk volna össze, mert nagyon mások vagyunk, csak a pillanat varázsa, heve (nevezhetjük akárminek) tett bennünket szerintem olyan vonzóvá a másik számára, és ez szerintem oda-vissza igaz :-)
2017. szept. 25. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nyilván egyértelmű, hogy Daisy a gondtalan, gazdag életet képviseli és Jay ebbe is szerelmes, de nem hiszem, hogy ő ezt így külön tudja választani magában, szerintem ő őszintén hiszi, hogy csak Daisyt szereti pénztől függetlenül.
2017. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hmm...lehet :-) Majd elolvasom a könyvet, hátha abból több minden kiderül.
2017. szept. 25. 19:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre ez a film most vágott igazán mellbe, pedig 2013-ban már láttam a moziban. Azt hiszem, vannak olyan filmek, amikre meg kell érni, hogy eléggé befogadhassuk.
2017. szept. 25. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!