Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Star Wars...

Szerintetek a Star Wars előzménytrilógiájának akkor is negatív lenne a megítélése, ha nem tették volna bele Jar Jar Binkset, és a szerelmi szálat jobban megírták volna?

Figyelt kérdés

2017. okt. 3. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy rajongó. Nagyjából kétszer láttam mindegyik filmet, sőt, a 2-t talán egyszer. Szóval így védd a véleményem.


Unalmas volt az 1,2. Ez pedig forgatókönyvírói hiba, valamint rendezői is. A színészek nem voltak rosszak, amennyire visszaemlékszem. A 3. rész viszont kifejezetten pörgős lett, szerintem azzal nem volt olyan nagy baj.


Szerelmi szál: borzalmas volt, egyszerűen nem.ereztem, hogy az a két ember miért szereti egymást, meg úgy az egész... Valóban, ahogy írod, jobban meg kellett volna írni.


Jar jar: sokakat irritált, én elvoltam vele. Van róla egy elmélet, hogy ő lett volna valamilyen nagy sith lovag... Csak végül elvetették az ötletet. Ez magyarázta volna azokat a dolgokat, ami engem nagyon zavart a filmben: pl. hogy kerül olyan magas pozícióba nagyon hirtelen, és majdhogynem a főhősök ellen dolgozik politikailag. Szóval írj, az ő karakterével is kellett volna valamit kezdeni.


Amit én még negatívumnak éreztem: túl csilicsálé volt az egész. Nagyon a látványra mentek, túl volt díszítve az egész. Értem, hogy ezzel "világot teremtenek", de túlságosan nagy hangsúlyt kapott ez, a dialógusok meg olyan semmilyenek lettek.


A politikai része túl volt bonyolítva. Mármint túl nagy hangsúlyt kapott. Feleslegesnek éreztem ezt az irányt.


Szóval nekem az 1,2 nem.jott be. A 3 szerintem jó volt. De én nem.vagyok rajongó, gondolom, ők jobban rálátnak a film problémás részeire.

2017. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem csak Jar Jar miatt lett moslék az a trilógia. Keress valami kritikát, ahol kivesézik az új részeket, ha ez érdekel.
2017. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2-es!


Rajongó lévén már elolvastam és megnéztem egy rahedli ilyen kritikát (bár valamelyik inkább csak fikázás volt). Én is jobbnak tartom az eredeti trilógiát, de nekem az előzménytrilógiában inkább csak a szerelmi szál nem tetszett. Jar Jarral nincs bajom, csak sokan negatívumként emlegetik, ezért írtam őt is a kérdésbe.


1-es!


Én is találkoztam egy-két teóriával Jar Jarral kapcsolatban. Szerintem is hiteltelen volt olyan magas pozícióba emelni a gungant. Ez csak akkor állta volna meg a helyét, ha Sidious őt választotta volna tanítványául Dooku helyett. Akkor talán még közkedvelt is lenne Jar Jar Binks.

2017. okt. 3. 21:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

azért annyira nem negatív a megítélése,mert nem voltak rosszak.

amivel esetleg lehetett volna jobb.

1.ha kimarad jar jar.

2.ha a droidok valós fenyegetést hordoztak volna,mert végülis egy az egyben terminátorok,e helyett vígjátéki karakterek voltak.

3.ha nem nyiffan ki a sw filmek egyik legjobb karaktere rögtön az első részben darth maul.

4.jobb szerelmi szál.

5.reálisabb drámaibb párbaj a 3. rész végén,a baromkodós kardpörgetés meg levegőben ugrálás helyett.

2017. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es!


Ízlések és pofonok, de az előzménytrilógiát a közvélemény rosszabbnak tartja az eredeti trilógiánál.


Nem tudom, mennyire vagy otthon a Star Wras univerzumában, de Darth Maul túlélte azt, hogy kettévágták. (Utánanézhetsz, ha akarsz.) Tudom, röhejes, de ez van. :D

2017. okt. 3. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Többször is láttam a trilógiát és nekem jobban bejön mint a régi filmek. ( Igen CGI bolond vagyok )


Sajnos ezek a kritikák amik készültek az előzményekről anno inkább csak hírverés és nézettség miatt csinálták.

Le kellett valamit fikázni lásd Szírmai Gergő aki csak a Sithek Bosszúját istenítette a többit meg nem.


Jar Jart elvileg a gyerekek meg a humor miatt rakták bele, aztán ez akkora ellenszenvedt adott vissza Lucasnak hogy inkább törölte majdnem az összes szereplését a 3.részben. Mindenki utálta Jar Jart, gyerekek nem tartották viccesnek stb...az meg hogy hirtelen helytartó lett vagyis szenátor az csak Lucas alternatív történet módosításának köszönheti. Így nem 3.részben nem volt annyira szem előtt mert ő ugye szenátor és sok dolga van. Amúgy ha érdekel mi lett Jar Jarral akkor a Köztársaság bukása után ugye Birodalom lett Sidius nagyúr vezetésével és ő meg a segítői minden olyan szenátort elbocsájtottak akik ellene voltak. Így Jar Jart is elküldték. Aztán belőle egy utcán bohockodó mutatványos lett.


Szerelmi szálat lehet hogy jobban is megírhatták volna, de akkor meg tuti az lett volna a gond hogy túl nyálas és ez már nem Star Wars hanem valami szappanopera.


Fentebb írta az egyik kommentelő hogy ha rendesen fénykardpárbajoztak volna....hát kimerem jelenteni hogy a Anakin vs Obi-Wan fénykard párbaja még mindig magasan ver minden más párbajt, legyen ez Yoda párbaja vagy a régi filmekből akármelyik.

2017. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Állítólag az eredeti változat a baljós árnyakból hosszabb volt, és az mérföldekkel jobbá tette a filmet, de időhiány miatt alaposan meg kellett vágni. Amúgy ha érdekelnek érdekességek ezzel kapcsolatban:

https://www.youtube.com/watch?v=F8Fmt_H6V54

2017. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Haters gonna hate, akár benne van Jar Jar, akár nincs.
2017. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os, tudom, hogy Jar Jar utcai bohóc lett. Ahogy fentebb is írtam, Star Wars-rajongó vagyok, tehát nem vagyok annyira tudatlan a témában. :)


7-es, tudom, hogy hosszabb lett volna a film, de szerintem így is megfelelő hosszúságú. Egyedül Greedo és Anakin verekedését sajnálom, hogy kivágták, a többi nekem nem számít. :)

2017. okt. 4. 20:25
 10/12 Mopat ***** válasza:
100%

Üdv!

Akkor "öreg" Star warsosként pár dolgot én is hozzáteszek.

Az eredeti trilógiában szegény C3-PO eléggé idegesítő és kétbalkezes tudott néha lenni. Talán azért került bele a "laskafülű", hogy pótolja C3-PO csetlés-botlását, mert ugye ő még éppen össze lett pakolva az első részben...

Darth Maul tényleg túlélte, a Clone Wars animációs sorozatban újra láttuk, sőt, a Rebels című most futó animációs sorozatban nyuffadt ki végül, a már öreg Obi Van kardozta le egy elég béna, három másodpercig tartó fénykard csatában. Bocs a spoiler miatt.:)

Forgatókönyv írói hibákkal tényleg tele az előzmény trilógia. Annyira gyenge volt a második rész forgató könyve, hogy még később Oscart kapott szereplők se tudtak sokat kihozni belőle. Mindenesetre Padmé felsője első osztályú, illetve a szeizmikus töltet hangeffektje szerintem legendás lett. Hayden Kristiensent lehet, hogy kár volt Anakinnak szerződtetni. Igaz, még Chuck Norris se tudott volna sokat kezdeni a forgatókönyv halványságával. :)

A harmadik résszel nincs gond szerintem, jó a jedi mesterek tovább bírhatták volna Palpatine ellen két másodpercnél...az a rész a legjobb az előzmény trilógiában. A Clone Wars sorozat sokat árnyalt a dolgon, szerintem az is jó. A legújabb folytatást nagyon nagy erőlködésnek érzem. Most ezért kár volt lenullázni a rengeteg, rajongók által kiagyalt folytatást, pl a Thrawn trilógiát. Erre visszahozták Thrawn admirálist a Rebelsben, csak nem tudni mit kezdenek vele. (Másznak vissza a fára, amit ők vágtak ki???) De ez már egy másik történet!

2017. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!