Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan rohadtul bonyolult...

Miért olyan rohadtul bonyolult átállni, illetve bevezetni a HD műsorokat, filmeket a TV-be, vagy a boltokba?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy senkit nem érdekel illetve kevesen ismerik el, hogy HD-ben minden szebb!

Külföldön már rég kibaxták az SD-t a köztudatból és már mindent Full HD-ben gyártanak, illetve játszanak le!

Ráadásul a 4K-t szeretnék már minél hamarabb bevezetni!

Akkor nálunk miért ennyire bonyolult még arra a nyomorult Full HD-ra is teljesen átállni! Az interneten is még mindig az SD tartalmakat teszik fel ahelyett, hogy mindent megpróbálnának HD-ben feltenni! Ha meg HD akkor meg valami agyon konvertált tömörített hulladék aminek köze sincs az igazi HD-hoz! Őszinte válaszokat várok! Nem igaz, hogy ez titeket nem érdekel! Aki látott HD-t tudja mi a különbség!



2017. okt. 14. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy engem is zavar nyugi :D Idehaza minden késik jó pár évet, a szolgáltatók hülyének nézik a magyarokat, elöregedő nemzet lévén a sok nyugger azt se tudja mi a HD, baromi költséges és nagyon sok háztartásba nincs még HD felbontású TV és még lehetne sorolni. Az internetet viszont tényleg nem vágom, max. azt tudom elképzelni, hogy kisebb fájlt jobb kezelni de 2017-ben már gáz a nem HD szerintem.
2017. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem veszed figyelembe, kérdező, hogy Magyarországon sajnos nem olyan a gazdasági helyzet, mint külföldön! HD-csatornákat jóval költségesebb sugározni, meg ahogy az #1-es is írta, sokaknak itthon még mindig csak képcsöves tévéjük van, amin semmi különbség nincs látszatra, mert az nem tudja úgy megjeleníteni, nagy felbontású lapostévét meg sokan meg se engedhetnek maguknak ebben a gazdasági helyzetben! Ha jól tudom, kb. 40 olyan magyar csatorna van, ami elérhető HD-ben IS, ilyen költségek mellett pedig itthon örülhetünk, hogy egyáltalán ennyi van!

A felkonvertálásnak ahogy Te magad is írtad, semmi értelme, a videómegosztó oldalak üzemeltetői pedig nem tehetnek arról, hogy a felhasználóik csak kis felbontásban férnek hozzá a videókhoz, amit aztán feltöltenek, sőt, ahogy láttam, még sok külföldi oldalon is csak 720p a maximum, 1080p még ott is luxus (fizetős is a megnézése), a 4K pedig iszonyú ritka!

Viszont amire nem lehet kifogás, azok a gyári hordozólemezek tartalmai: DVD 576p (4:3) vagy 400 valahány pixel (16:9), Blu Ray pedig 1080p, ezek itthon és külföldön is ugyanígy vannak!

2017. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A Full HD (1080p) lehetne alap!

Az elég szép kép minőséget ad és az már nem elérhetetlen! :)

2017. okt. 15. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk igen, azt elfelejtettem odaírni a HD tévécsatornák is Full HD felbontásúak!
2017. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!