Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Anyám! /Mother! Lawrence,...

Anyám! /Mother! Lawrence, Bardem, szerintetek is egy erős film?

Figyelt kérdés

Nos először is ez egy keresztény művészfilm erős képekkel és párhuzamokkal a modern világba ültetve. Az Isten /Javier Bardem/ és a sátán, gonosz /lawrence/ viszonyát mutatja be.

Nekem kifejezetten tetszett, hogy a gonosznak gyógyszereznie kellett magát,hogy elfojtsa a valódi énjét, továbbá az, hogy az Isten egy költő, a sátán egy építész ebben a filmben. Ki is mondja az Isten a filmben, hogy az anyagi dolgok pótolhatóak ugyanakkor Lawrence karaktere nem érti, hogy miről beszél amikor ő nagyon fontosnak tartja ezeket a dolgokat. Szép analógia és meglehetősen modern. A film vége azonban nagyon tetszett, mivel Isten mindenhatóságát mutatja szó szerint:

Spoiler:

Amikor a gonosz égő pokollá változtatja a házat egyrészt ő maga is elkárhozik és mindenki más, ugyanakkor Istent nem tudja bántani. Sőt Isten a gonosz "isteni" részét is megtalálja a sátánvan egy tiszta kristályt, ez eléggé beszédes bemutatása a mindenhatóságnak.

Emellett tetszett a baba metaforaként való használata is. Ki az aki meg tudja azt bocsátani? Hát max Isten.

Az emberek bűnös hordaként való hasz álata is erős képi megoldás volt.

Ugya akkor ez a film sokaknak fog csalódást okozni, nemhinném, hogy könnyen emészthető. Amikor én néztem egy huszon éves pár feladta kb félidőnél.



2017. okt. 20. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A válaszom erősen spoileres lesz:

Igen, szerintem is kemény film.

Érdekes a véleményed de nekem egyáltalán nem az jött le, hogy Isten és a gonosz viszonyát mutatja be. Szerintem Isten és a természet anya kapcsolatát mutatja be amit a rendező is megerősített.

De nincs ezzel semmi baj, hogy nem értünk egyet. Természetesen, hogy mindenkinek más jön le egy filmből. Ismerek olyat akinek pl az jött le, hogy a művészet egoizmusáról szól a film (ami részben igaz is).

Mikor néztem ott is sokan kimentek a moziból.

2017. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minden rendező erősen önfetisiszta, de a természet is Isten része, szóval nem értem, hogy a természet hogy jött neked. Nekem egyértelműen Isten és a folyamatosan próbatételen elbukó gonoszt mutatja.
2017. okt. 21. 22:17
 3/3 anonim válasza:

SPOILER IS VAN BENNE


Én nem olvastam előtte sem leírást, sem kritikát. Nagyon nehezen sikerült megemészteni, csak úgy, hogy utána sokat olvastam róla. Mikor kijöttem a moziból, nagyon rosszul éreztem magam. Nekem az emberi gonoszság jött át, az isteni megbocsátás, az örök körforgás.

Én sem láttam gonosznak a csajt, inkább én is az embereken kívülállónak, de valamilyen szinten Isten részének - a természet, a Föld.

2017. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!