Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a legerősebb Jedi lovag?...

Ki a legerősebb Jedi lovag? Yodán kívül.

Figyelt kérdés
2017. nov. 10. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A történet melyik pontján?
2017. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Sithek bosszújáig. :)
2017. nov. 10. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

kérdés hogy miben?

mert volt amelyik ebben volt kiemelkedő,a másik abban,a harmadik amabban.

de pl a legjobb vívó és sithek tömeggyilkosa raskta lsu.

másik eredményes szinte mindenben a vívástól kezdve az erőhasználatban és a diplomáciában is satele shan.

szóval girl power van a jediknél.

2017. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát, na most nyilván, amikor csak ő volt és Obi, akkor egyértelmű, nem?

Az is számít, hogy az EU is belefér vagy sem.

Ha csak a filmes kánon számít, akkor az Episode III-ban szerintem Windu és Obi között elég szoros. Mint vívó, főleg Sith ellenféllel szemben Windu valószínűleg erősebb, viszont az erőben pedig inkább Obi. Bár Obi is legyőzött egy ereje csúcsán álló Anakint/Vadert. Miután újjáépítették a testét, meggyengült a kapcsolata az erővel és a páncélját is úgy tervezték, hogy akadályozza*.


* Rossz minőségű ötvözetek a végtag protézisekhez, a sisak akadályozta a látásban, a vállvédőtől nem tudta a feje fölé emelni a karját, a sebezhető mellpanel közszemlére volt téve, emellett olyan fájdalmakat okozott neki, hogy nem tudott benne aludni, folyamatosan viszketett, csipogott.

2017. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha klasszikus értelemben nézzük azért Obi-Wan biztosan a top3-ban lenne.

Illetve én még ide venném Qui-Gon-t is, mivel Ő volt az első aki eggyé vált az Erővel, amire Yoda is tesz utalást többször is, szóval Ő is tuti nagyon jól ismerte az Erőt.

Harmadiknak viszont én is Windu-t választanám.


A top 3 persze Yodán kívül értendő.


Amúgy vannak ilyen listák a neten elég sok, de én nem nagyon értettem egyikkel sem együtt, Luke-ot és Anakint például erősen túlértékelik. Előbbi egyetlen nagy tette körülbelül az volt, hogy ellenállt az Uralkodónak, Anakin pedig hiába volt a kiválasztott, de Obi-Wan mégis le tudta győzni, és igazából csak annak köszönhette a dolgot, mármint hogy túlélte, hogy Obi ragaszkodott a jedikodexhez és nem ölte meg fegyvertelen ellenfelét, hanem otthagyta.

2017. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az EU-ban (ami már nem kánon) Luke irgalmatlanul erős. És Vader is sokkal több eredményt tud felmutatni. Jelenleg nem tudom, hogy áll a dolog, mióta a Disney átvette a franchise-t, de lekezdték fel(-/újjá)építeni a karaktereket és a kánont.

2017. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Darth Nihilus a legjobb.
2018. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!