Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy kell elkezdeni a star...

Hogy kell elkezdeni a star wars filmeket?

Figyelt kérdés

Életemben nem láttam még egy star wars filmet most gondoltam megnézem őket és most azt nem értem, hogy megjelenés szerint kell nézni vagy sorba részenként (I, II, III...).

Illetve aki tudja elmagyarázhatná, hogy miért jött ki az 4, 5, 6 később mint az első rész.



2017. nov. 17. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Megjelenés sorrendjében nézd őket, úgy élvezhetőbb lesz.

Azért jött ki később a 4-5-6, mert azok voltak az eredetiek, akkor még nem terveztek hozzá előzmény trilógiát.

2017. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt már nagyon sokan megkérdezték, és nagy viták szoktak belőle lenni, tehát inkább csak bekopírozva kedvenc válaszaim:


"Kezd a negyedik résszel (Egy új remény/A New Hope). Ez készült először (1977). Utána az ötödik rész (A birodalom visszavág), majd a hatodik rész (A jedi visszatér). Ezek AZ IGAZI Star Wars filmek. Ezekkel indult az egész. Ha valaki azt mondja, Star Wars, akkor jó eséllyel ezekre gondol. Ezeket muszáj ismerni.

Nem tudom, hogy viszonyulsz a régi filmekhez, de meg fogod látni, hogy mind látványilag, mind tartamilag időtálló klasszikusok, mesterművek. Ellentétben az agyonCGzett új trilógiával (1,2,3), amik már ez alatt a tizenvalahány év alatt látványilag teljesen elavultak, sztori szempontjából meg már akkor sem voltak toppon. Sajnos elég gyengére sikerültek. Nem mondom, nézhetőek (a második rész kivételével, arról a "filmről" nem kívánok véleményt írni), és ha tetszettek a régi filmek, mindenképpen adj nekik egy esélyt, de ne várj sokat."


"Megjelenési sorrendben. Egyrészt csomó rész értelmetlennek fog érződni a régi részekben, ha időrendben nézed, márpedig a régi részeket igazán ki kell élvezni, mivel sokkal jobb a sztorija az újaknál. Másrészt, nem tudom, hogy te hogyan viszonyulsz a régebbi filmekhez, az tagadhatatlan, hogy a régi SW trilógia látványa még mai szemmel is pazar, de lehet neked az új részek után már nem jönne be, így ebből a szempontból is a megjelenési sorrendet javaslom.

"


"4-5-6. Ez a Star Wars. Nem a másik három film.


Aztán ha tetszett a 4-5-6 és érdekel, akkor 1-2-3, habár ezek jóval gyengébbek a másik háromnál."

2017. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Több sorrend is létezik, de talán a legjobb epizódsorrendben, vagyis 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Ekkor a sztori szépen lineárisan folyik, viszont a filmek gyártási idejéből adódóan elég erős eltérés lesz a sebességükben, a CGI használatában... stb. A Zsivány Egyest beszúrhatod a 3. és 4. közé, időrendben oda illik, de nem gond, ha elsőre kihagyod, mert anélkül is teljes képet kapsz, de érdemes megnézni, nekem tetszett.

Ajánlják még a kiadási sorrendet is (4, 5, 6, 1, 2, 3 (7...)), így jobban megtapasztalhatid, miért lett ekkora siker, te is elsőre azt látod, amibe anno beleszeretett a közönség. Azonban ‘77-es, úgyh ne csodálkozz, ha elsőre idegen az a filmezési stílus, ami a 4. részben van, a mai ízléshez közelebb áll a 7. rész meg a Zsivány Egyes, pörgőseb, látványosabb.

2017. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tuti megjelenés sorrendjében nézném, megérdemli az első trilógia, hogy vele kezd, és ne a szutyokkal.

Másrészt én úgy tudom, hogy azért így jött ki, mert az a 3 rész volt akkor elkészíthető.

Tehát az első 3 részhez nem volt meg a technika.

Bár jó, hogy sokkal nem voltunk előrébb, gy is szar lett.

2017. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a megjelenés sorrendjében nézném, sőt, az "eredeti" három után, a többit talán ki is hagynám...
2017. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell a sok divatfikázóra hallgatni, semmi baj az 1-2-3 részekkel sem, sőt, nekem pl. a Sithek bosszúja jobb volt mint bármelyik másik SW film. Valamint ha van sok időd és érdekel is a SW világa, elég hiánypótlóak és izgalmasak a Klónok háborúja és a Lázadók című sorozatok is (ez utóbbi még most is fut, jövő év elején lesz vége). Szóval szerintem a cselekmény sorrendjében nézd 1-2-Klónok háborúja-3-Lázadók-Zsivány-4-5-6-7-8. A 8. rész egy hónap múlva lesz mozikban. :)
2017. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Carragher_x ***** válasza:
90%
A legkorábbi, IV. epizóddal, vagyis a New Hopepal, aztán jöhet az Empire Strikes Back majd végül a Return of the Jedi. És ennyi, a Star Wars ez a három rész, minden amit ez után csináltak, értéktelen bőrlehúzás.
2017. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez nem divatfikázás. Egyszerűen csak az "eredeti" három rész után, sokaknak okoztak csalódást az új részek. Nekem is.
2017. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én az első sorozaton nőttem fel. Tizenévesként beültünk a moziba és tátott szájjal figyeltük az eseményeket, olyanokat, amiket azelőtt sehol nem láttunk és elképzelni sem tudtunk. A 4-5-6. rész az alaptrilógia. Már az 5. rész után olvastam, hogy 9 részesre tervezte Lucas az egészet, de a technika nem állt olyan szinten, hogy az elsővel tudta volna kezdeni. Ezért a 4-5-6. rész kicsit sutábbnak tűnik, viszont tudni kell róla, hogy hatalmasat alkottak. Mind képben, mind hangban és minden, ami ezután következett a Lucasfilm tulajdonában lévő Industrial Light and Magic-et használta az effektusok miatt. Az is ide kívánkozik, hogy a Star Wars 4. része volt az első Dolby Surround-os film a világon és az 1. rész volt az első DTS-EX-es szabványt megkövetelő film a világban. A filmet csak olyan moziban engedték vetíteni, ami megfelelt a követelményeknek. A technika azért fejlődött, mert ez a film indította el igazán. Amikor 1999-ben megjelent az első rész, akkor más képesek voltak számítógépekkel animált, élethű modellek megjelenítésére, így lehetővé vált, hogy az előzmény trilógia sokkal látványosabb és akciódúsabb legyen. A 7. rész mostanában készült, mai felfogás szerint. Látványban nyilván felülmúlja az előző részeket.


Én a megjelenés szerinti sorrendet választanám. A középső trilógia ugyanis felvetít egy helyzetet, ami a 6. részre hoz ki egy összeálló képet. Hogy megértsd az ezekben elhangzottakat, meg kell nézned az előzménytrilógiát, ami szépen össze is illeszti az összes fonalat. Ehhez képest a 7. rész láthatóan egy új vonalat követ, de megtették azt, hogy számos szereplő részt vesz benne az eredeti trilógiából, vagyis

közvetlen folytatásnak hat. Majd meglátjuk hová fajul, amikor vége lesz. De egyhamar nem lesz vége.


ha megnézed a filmeket és a rajzfilm sorozatokat, akkor látni fogod majd, hogy ez egy külön világ, rengeteg szereplővel, rengeteg fajjal és helyszínnel. Bármelyik bolygóról le lehet húzni néhány történetet, ezért is vásárolta meg a Disney a Lucasfilmet, hogy hosszú távú bevételeket várjon tőle. A részek szinte egymás után készülnek és helyet kapnak benne kiegészítő részek is, amelyekkel jobban megértesz egy helyzetet vagy egy karaktert.


Ha megteheted és van hozzá türelmed, akkor angolul nézd, felirattal. Sokkal jobban fogod élvezni. A beszéd stílusa, hanglejtése vagy hanghordozása szoros összefüggésben van a zenével. A zene pedig mindenki által ismert. Az egész film alatt szól, szinte nincsenek üres helyek, ahol ne lenne valami zenei alap alatta. A zenéről órákat tudnék írni, mert ezáltal vagyok az, aki jobban szereti a filmzenéket hallgatni, mint a rádiós slágereket. És az utolsó kérés, ha nézed, küldd meg a hangerőt, vagy használj fejhallgatót, mert úgy szól szépen. Legyen minél inkább közel a mozihoz, hogy át tudd érezni a varázsát.

2017. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!