Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek hogy tetszett a Star...

Nektek hogy tetszett a Star Wars The Last Jedi?

Figyelt kérdés

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Én értetlenül ülők most a monitor előtt. Nem igazán tudom eldönteni hogy ez egy jó filmvolt e, vagy valami iszonyatos gyalázat. Egy biztos: nagyon érződött hogy más a rendező, mert amilyen hangulatot felvett a Force Awakens, szálakat elkezdett, azokat szépen el is törölték, elbagatellizálták.


- Most akkor Snoke egy random senki? Kylo Ren karakterének bukását Snokera építették fel, "megfertőzte az elméjét", de azt se tudjuk meg hogy ki ő, meg hogy hogyan csinálta?

- Rey is a semmiből jött, és saját eszétől ilyen erős? A Force Awakens azért működött, mert nem tudtad Rey miért erős, de most már tudjuk: Csak úgy.

- Luke halálának azon kívül hogy a Disney "továbbléphessen", és ezerszámra gyártsa évről évre az SW filmeket új karakterekkel, mi a franc értelme volt? Nem voltam se szomorú, csak rohadt csalódott, hogy mi a tököm ez...

- Akkor a Finn-Rey szál ennyi volt?

- A Ren lovagokat 3 perc alatt lekaszabolták és vége?


2017. dec. 16. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Oké kérdező, szerintem dőljél hátra, vegyél te is egy nagy levegőt és mond utánam:


Ez a film egy NAGY SZAR!


Star Wars filmnek meg különösen az. Sikeresen alulmúlta még az előzmény trilógia legmélyebb pontjait is, és én igazán nem voltam az Ébredő erő rajongója, de az ehhez a förmedvényhez képest még az is jól volt összerakva, gondolom mert Abrams jobb rendező Johnsonnál.

Fúj egy mocsok lett ez a film, és nehogy valaki beírja nekem, hogy az IMDB-n meg a Rotten Tomatoson mennyire fölhúzzák, sajnos ma már az összes fizetett kritikus kénytelen legalább jónak értékelni a filmet, különben nem hívják meg legközelebb sajtóvetítésre, az átlag néző meg még a Transformersre is elélvez, hogy milyen látványos.

Ez a film alapból rosszul volt megírva, rosszul lett rendezve, rosszul lett vágva, ha ez valami Star Wars TV film (bár ilyen nem készült a két semmire sem jó Ewok film meg a Christmas special óta), még annak csak-csak elmenne, a Rebels sorozat kb ezen a szinten van, de basszus az egy gyerekeknek készült animációs sorozat ami századekkora költségvetésből készít egy részt, nem az epikus saga egy darabja.


Oké a kérdéseidre válasz, pedig hogy igen jól látod ez van, az Ébredő erőben fölépítik, hogy kik lehetnek Rey szülei, ki Snoke, mi lett/lesz Lukekal, és ezeket a válaszokat okádjánk elénk.

Gratulálok!

2017. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
BORZALMAS F_O_S meghal Luke a végén de jobb is disney megalázza az SW világát.
2017. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

csubinak legalább adtak pár jó és frappáns pillanatot.

ezen kívül már értékelhető nem volt ebben a filmben.

meg még azon gondolkoztam közben,hogy a csaj akivel elveszítettetem a szüzességem hajdanán az kb réy ikertestvére is lehetett volna.

2017. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
más
2017. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Jenőke11 válasza:
79%

Ennek el sem kellett volna készülnie. Ezzel a résszel rengeteg rajongót megaláztak. A Star Wars nem erről szól!!!


Ez egy dögunalom fantasy baromság. A Disney most nyírta ki az egészet. Ami ennyire megosztja a rajongókat az már gáz! Ez a rész tökutolsó a Star Wars filmek sorában. A legjobb a Zsivány Egyes lett, de ez a rész mindent alulmúlt sajnos... még a címe is UTOLSÓ lett.

2017. dec. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Volt egy pár pillanat, amikor csak a fejemet fogtam, hogy ez most miért kellett? Pl amikor Leia "visszalebeg" a hajóra.

Illetve Luke halálát is feleslegesnek éreztem, még bőven lehetett volna mit kihozni a karakteréből.

Illetve ha Kylo igazat mondott Reyről, az kissé csalódás lenne. De könnyen el tudom képzelni, hogy egyszerűen csak hazudott, hogy manipulálja Reyt. A következő részből majd kiderül.


Viszont ezektől eltekintve nekem kimondottan bejött!

Tetszett, hogy nem csak egy látványfilmet kaptunk (bár abból is kijutott bőven), hanem, főleg a mellékszálakban jó pár elgondolkodtató kérdést, problémát vezetnek fel. Mint pl a Poe féle szál.

Tetszett, hogy bár jómagam is elég sokat ötletelgettem, mi várható a filmben, még így is meg tudtak lepni egyszer-kétszer. Snoke halála például meglepő volt. Mármint, az esélyes volt hogy meghal, de hogy itt és így, szerintem jó ötlet volt.

Na meg szerény véleményem szerint a film végi First order/Kylo vs Luke jelenet mindent vitt. Számomra biztos hogy a teljes SW univerzum legjobb jelenetei között van a helye :D

2017. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Én imádtam.
2017. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó lett szerintem.

Nyilván voltak hibái pl. Mikor leia vissza "repült" , meg szerintem túl sok minden akartak belesűríteni ebbe a részbe.


"SW filmeket új karakterekkel, mi a franc értelme volt?" Szerintem pont hogy jók az új karakterek, hidd el ha nem raktak volna bele új karaktereket akkor meg azért rinyálnál, tudom én azt :D

A filmre frissítően hatottak az újak.


Rey nem csak "úgy" erős szerintem lesznek még dolgok ami kiderül róla. Nem hinném hogy valóban "senkik" voltak a szülei.


A Finn-Rey szál, hát... nem tudom szerintem még az alkotók se tudják mit akarnak.


A ren lovagokat valóban lekaszabolták, de szerintem jobb is így.

2017. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezek mind olyan kérdések, amikre a hátralévő, 9. rész választ adhat még, szóval ne emiatt ítéld el a filmet! Snoke-ról még tényleg nem tudtunk meg semmit, de ez nem jelenti azt ,hogy nem is fogunk. A Jedi visszatér-ben pont ennyit tudtunk Sidious-ról. Ja nem, a nevét se tudtuk, bocs. Luke halála pedig hasonló mint Yodáé, eggyé vált az Erővel. Meg lehet, hogy az az utolsó mutatványa ennyire legyengítette... Finn-Rey szál alatt mit értesz? Lehetnek még, sőt lesznek is közös jeleneteik, ha pedig mint 'ship' beszélsz róluk, nem hinném, hogy barátnál többek lennének. Finnek ott van ez az új csaj, Reynek meg talán Poe, esetleg Kylo ha visszatér a jó oldalra.

Azok akiket levágtak nem Ren lovagok voltak, azoknak fekete a ruhájuk. Nem tudom most a megnevezésüket, de azok hasonlóak mint Sidious őrei anno.

EGyébként nekem is voltak benne dokgok amiktől fogtam a fejem, pl. Leia repülése, viszont szerintem zseniálisan jól csinálták meg. Végre nem olyan kiszámítható mint a VII volt.

2017. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon felemás érzéseim vannak, valahol úgy gondolom hogy ahol lehet ott elk***rták, viszont az is bennem van, hogy rengeteg előre már kitalált sablont megkerültek, mutattak valami újdonságot, és talán inkább a megvalósítással voltak problémák, mint magával a filmmel.


Az biztos hogy egyszer meg kell még néznem, semmiféleképp nem hagyom ki, ez a film annyira szembe ment sok dologgal amit eddig megismertünk, hogy muszáj megemészteni a látottakat, történteket. Nem hiába ilyen, 1 epizód alatt próbálták teljesen átkonvertálni az SW univerzumot régiből az újba, aminek meg kellett történnie, viszont talán nem ennyire hirtelen, szájbarágósan. Snoke-ról valószínűleg semmi olyan érdekes dolgot nem lehetett volna kitalálni ami valid és már nem teóriázták be mások, rohadt nehéz az SW univerzumban újat alkotni mert már mindent feldolgoztak könyvekben, játékokban, teóriákban és sorozatokban, és ez a film úgy mutatott újat, hogy MEGKERÜLTE MINDEZT, és ez hatalmas dolog, annak ellenére hogy egy igazi SW rajongó egyáltalán nem ezt várta. Nem vagyok biztos abban, hogy ez a dolog elítélendő, ezért is kell újra megnéznem.


Talán a vörös ruhások nem is Ren lovagok voltak, mert nem használták az erőt.

Leia "repülős" jelenete szerintem nem arról szólt, hogy ő most oda fog repülni a hajóhoz, és megmenekül. Nekem inkább annak volt a szimbóluma, hogy Carrie Fisher már nincs közöttünk, és amikor a filmben a halálát mutatják be, akkor érvényesül az, amit Luke mondott Leiának a végén "Nem lehet csak úgy eltűnni nyom nélkül". Ahogy Leia lassan repül az élet felé, inkább annak volt az analógiája, hogy Carrie Fisher örökre bennünk marad, és beleírta magát a filmtörténelemben, és nem hal meg soha, hiszen örökre emlékeinkben marad. Nekem ez a jelenet erről szólt, semmi másról.


Nagyon sok kérdéses elem van benne, de én sz***rnak egyáltalán nem mondanám, csak egyszerűen nem ezt vártuk. Film szempontjából voltak benne írással és rendezéssel kapcsolatos problémák, nekem pl. Finn szerepe teljesen unalmas és semleges volt, ha kihagyták volna a Last Jediből azt a szálat, nem változott volna semmit a végeredmény. Volt benne 1-2 brutálisan kínos pillanat (pl. amikor Finn pofázik Phasmának Hollywoodi stílusban hogy jaj most ő nyer, most meglakolsz, most én parancsolok, vagy amikor a Rose mondja Finnek hogy megmentette, és a szeretet mindent megold, ott majdnem összehánytam magam)


Nem unatkoztam a filmen, és talán ez volt a legfontosabb. Luke-ra is sokan mondják hogy elcseszték, szerintem érdekes volt a karaktere, és teljesen elhiszem hogy 30 év alatt ennyire megtört az események miatt, meglátta mire képes az erő, eltemette magát a saját hibái miatt, de az utolsó jelenetben visszakaptuk az igazi Luke-ot, és véleményem szerint a LEGBRUTÁLISABB STAR WARS JELENET VOLT AZ, amikor kiáll az egész Első Rend serege ellen. Életemben nem láttam annyira klassz jelenetet, mint az. Ez persze szubjektív.


Nagyon megosztó a film, érdemes egy kicsit mögén ézni, és újranézni később a filmet, mert szerintem több van benne, mint amennyi először látszik. Viszont azt én sem tudom megmondani, hogy tetszett e. :D

2017. dec. 18. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!