Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit tanított meg nektek a...

Mit tanított meg nektek a Rick és Morty?

Figyelt kérdés

2017. dec. 31. 11:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy ha okos akarsz lenni böfögj egyfolytában
2017. dec. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%

Azt, hogy a Rick & Morty rajongók rosszabbak, mint a legfanatikusabb anime rajongók. Menjetek fel egy R&M fan portálra vagy sub-reddit oldalra és meglátjátok miről beszélek.

Amúgy a sorozatnak gyakorlatilag nincs pozitív üzenete, ami nem is nagy probléma egy olyan sorozattól, amit azért nézünk, hogy röhögjünk, de akkor minek moralizálnak benne állandóan és miért akarják a nézőt belevinni ebbe a folyamatba? Negatív üzenetből van benne jócskán, hogy mást ne mondjak a felelősség folyamatos elkerülése, az emberi, mint lény devalválása, a problémákkal való szembenézés helyetti folyamatos menekülés, önámítás és tagadás, az önfejlesztés hiánya - ezeket komolyan is veszed.......... ha 14 éves vagy és az egyetlen filozófus, akit ismersz az a patkány a Tini Nindzsa Teknőcökből. Ez a sorozat fiatal felnőtteknek szól, jellemzően azoknak, akik a 90-es években voltak gyerekek, mert annak a kornak a kliséit figurázza ki és építi le azt, amit anno ezek felépítettek azoknak a gyerekeknek a fejében, akik most 16-19 évesen nézik ezt a sorozatot. Megvan benne az a bunkó humor, mint a Family Guy-ban vagy a South Parkban, ami a maga módján élvezhető még felnőtt fejjel is, de az, hogy emellé betesznek egy folytonos moralizálást annyira hiteltelenné teszi az egész sorozatot, mintha a Gumimacikban az egyik medve nekiállna Szolzsenyicint elelemezi, miközben tortát süt a barátaival.

A sorozat maga nem rossz, ha képes vagy úgy nézni, mint komédiát és elvonatkoztatni a filozófiájától, éppen ezért én nem úgy tekintek rá, mint tanító jellegű sorozatra, hanem mind vígjátékra, amit azért nézek, hogy nevessek, nem azért, hogy tanuljak (mert ebből a sorozatból nincs mit).

2018. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mi a rossz üzenet pl. abban, hogy:


"Nobody exists on purpose

Noboy belongs enywhere

Everybody's gonna die


Come watch TV"


vagy abban, hogy:


"Get your shit together" ?

2018. jan. 2. 11:35
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Amit idéztél az egy az egyben az emberi természet poszt-modern, nihilista összefoglalása, vagyis, mivel végtelen ember van, az ember nem ér semmit, hisz ha kihal egy milliárd, még mindig végtelen marad, változás és értékvesztés nem történik.

Rick univerzumában ez valamennyire érthető, mert ott végtelen ember, végtelen variációja létezik, de nálunk nem, persze így is sokan vagyunk, de az állítás, miszerint a sok ember, mint tény automatikusan devalválja az embert, mint lényt, szembe megy az felvilágosodás és a humanizmus alapelveivel, ami szerint az individuum érték, ez pedig a modern, nyugati erkölcs alapköve.

A "get your shit together" meg nem R&M találmány, viszont a jelentése, miszerint ne rinyálj, hanem szedd össze magad és változtass a helyzeteden (ami amúgy egy jó hozzáállás), homlokegyenest szembemegy a sorozat karaktereinek a viselkedésével, mert egyikük se változtat magán: Rick továbbra is egy apatikus $eggfej, Morty még mindig egy aszociális nyomorult, Jerry-t pedig még a válást se vitte rá arra, hogy férfiasabb legyen, Beth az egyetlen, aki nyomokban képes a változásra, de lényegében ő se változott az évadok során számottevően.

Az egyetlen, amit megtanultam a sorozatból, azok a szállóigéi. Na, nem a gagyi wubba lubba dub dub és I'M PICKLE RIIIICK, hanem az olyanok, mint "sounds like slavery, with extra step" és "in bird culture this is considered a dick move". Hát ja, ebben tényleg jók az írók, de a filozófiát bízzák másokra.

2018. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Az első idézetnek szerintem az a lényege, hogy az életnek alapból nincs értelme, és ez jó dolog, mert ha alapból lenne értelme, akkor aszerint kellene élnünk, de így, hogy alapból nincs, úgy élhetünk ahogy akarunk (aki ezt úgy értelmezi, hogy akkor ölhetjük egymást, kirabolhatjuk egymást, megerőszakolhatjuk egymást, lekileg tönkretehetjük egymást, az hülyén és erkölcstelenül áll hozzá a dologhoz, és nem jut eszébe, hogy börtönbe kerülhet.) Én sem úgy értelmezem, hogy akkor csinálhatok, akármilyen erkölcstelen dolgot, hanem úgy, hogy ha megbeszélem egy lánnyal, hogy csak szex legyen (Nem rábeszélés!), és ez mindkettőnknek megfelel, vagy ha nem akarok gyereket, akkor ahhoz senkinek semmi köze, és ha a világ lesz*rja, hogy jól érzem magam vagy szenvedek, akkor nekem miért kellene megfelelnem a világnak.
2018. jan. 2. 13:10
 6/27 A kérdező kommentje:
Ja és honnan tudod, hogy nincsenek párhuzamos univerzumok? Simán lehetséges.
2018. jan. 2. 13:14
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Én magam Rick & Morty rajongó vagyok, és a műsor rajongótábora borzalmas.


Komolyan, egy nyomorult szószért lázadni és visszamenni az ősember szintjére? Ne már! De sajnos idáig süllyedt az emberiség. Még a rendőrséget is ki kellett hívni, hogy kordában tartsák ezeket az idiótákat.


A R&M pedig azt tanította meg, hogy az Adult Swim tud igazán jó műsorokat is csinálni, ha odateszik magukat. ;)

2018. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk szerintem a Steven Universe fandom még rosszabb, nagyjából beletalált a második.
2018. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem van üzenete valamilyen szinten maga a mese nagyon mélyen szántó kis pillanatok mikor Ricknek "nem fontos Morty " de még is mindent meg tesz érte kicsit több mint egy sima poén ami benne van.
2018. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A "Nobody exists on purpose [...]" szerintem simán csak az egzisztenciális depresszióról szól; nem az egyént állítja be értéktelennek, hanem az életet értelmetlennek. Ennek a gondolatnak az érvényessége nem igazán függ attól, hogy vannak-e párhuzamos univerzumok, vagy sem.
2018. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!