Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szeret mindenki a Rick és...

Mit szeret mindenki a Rick és Morty-ban?

Figyelt kérdés

Szerintem borzasztóan idegesítő, gusztustalan és humortalan, más sorozatokból összegyúrt katyvasz. Az epizódok történetei egyáltalán nem következetesek és kiszámítható.

Szóval nekem felfoghatatlan, hogy ez mindenkinek tetszik.



2017. dec. 20. 00:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki szereti, nem mindenkinek tetszik. Amit szeretnek benne, annak példája nagyon hasonló a South Park működéséhez: alapvetően egy mesét nézel, de abban a kimondott szavak mögött van egy kemény társadalomkritika, amit nem mindenki vesz észre vagy ért meg, csak az utóbbi évadokban lett szókimondó és nem utalgató a dolgokra. 4 kisiskolás gyerek életét követed, de közben mégis arról a világról szól amiben te is élsz (amerikai készítésű így nyilván az USA popkultúra és közélet lesz hangsúlyos benne).


A Rick & Morty hasonlóan képzelhető el. A felszín szintjén egy kicsit alpári, kicsit szürreális történetvezetés van benne, de a teljes sorozatuniverzumot összefogja a tudományos légkör. Ez nem mindig hiteles, de rengeteg olyan dolgot érint a sorozat amivel a mai tudósok is foglalkoznak (kozmológia, filozófia, elméleti fizika, kiemelten a multiverzum-elmélet, egy szimulációban élünk-e, stb...). Ebből a rajongók sokféle teóriát tudnak összerakni ami tovább növeli a sorozat körüli misztikumot és magát a filozofálást is a saját létünkről a világban. Ehhez ugyanúgy a sorozatban látott dolgok mögé kell nézni, és nem azon a szinten leragadni hogy minden részben van valami kaland, Rick állandóan böfög, Morty bajba kerül és alig menekül meg, stb...

2017. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan azt szeretem benne amit a south parkban, a family guyban, amerika fater, simpson család, archer, stb felnőtt mesékben...

Hogy hazajövök melóból este 7-8kor, eszek fürdök, aztán tudok nézni valamit amit nem kell komolyan venni lefekvés előtt.

2017. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező egyedül érzi magát, mert nem talál olyan embert, akivel meg tudja osztani, hogy neki nem tetszik ez az alkotás. Ezért használja a "mindenki" szót. Mindenki ellene van ebben a kérdésben. És a kérdés valójában egy kérés, hogy valaki talán meg tudja cáfolni, hogy nincs egyedül.
2017. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
3. Ez most nagyon Rick és Mortys hozzászólás volt. :)
2017. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3%
Kapni is fogja a 0%ot az a szerencsétlen 3as hozzászólás, de még ki is fogják tiltani emiatt az internet pöcegödréből.
2017. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
A százalékod alapján te vagy a harmadik.
2017. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Elsősorban azért, mert nagyon vicces. Másodsorban most a dekonstruktivizmus és meta-szórakoztatás korát éljük, és a Rick and Morty nagyon jól megfogja ezt a korszellemet.
2017. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi, aki idő szánt erre és értelmes választ adott. A 3-asnak meg köszönöm az ingyen pszichológiai analízist a kérdésemről, de annyit is ért. Igazából csak érdekelt másoknak mi tetszik olyasmin amit én taszítónak találok.

A "mindenki" szó tényleg nem pontos, de az imdb 9,3-as pontátlaga igencsak erős, ezért használtam rá.

2017. dec. 20. 20:01
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy van olyan mém is ami pont az elvakult rajongókat figurázza ki, hogy miért tartják magukat felsőbbrendűnek, amikor azzal érvelnek hogy a Rick & Morty-t csak az érti meg aki kellően intelligens hozzá:


[link]


Ez is visszatetszést kelthet valakiben akinek nem tetszik, de le akarják nyomni a torkán hogy biztos csak ő túl hülye hozzá.

2017. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Én a mögöttes tartalmat, az animációt, a sokszínűséget és az angol nyelvű szinkront szeretem benne.


Mögöttes tartalom: A Rick and Morty nem olyan, mint a legtöbb felnőtt rajzfilm, hogy a f*ck és a sh*t szavak túlzásba vitelével, a szexxel és a pisi-kaki-fing humorral akarja eladni magát, hanem (általában) igenis mély gondolatok lapulnak meg. Görbe tükröt nyújtanak az emberiség helyzetéről. Persze a fent említett elemek vannak a sorozatban (bőséggel), de az ember nem húzza fel magát rajta, mert elgondolkozik a mögöttes tartalmon.


Animáció: A R&M rajzai a legszebbek között vannak, az én véleményem szerint. Láttam már 19 évem alatt egy pár rajzfilmet, amelynek nagyon szép az animációja, és a Rick and Morty nagyon korrektül meg lett csinálva ezen a téren is. Föleg az űrbeli, illetve a más dimenziókban történő jelenetek lettek igazán pazarul megformálva.


Sokszínűség: Szerintem ezt nem kell megmagyaráznom, aki nézi a sorozatot, az érti, miért választottam ezt az okot.


A szinkron: Angolul zseniális. Hihetetlen, hogy a műsor készítője, Justin Roiland mennyi munkát vállal. Nagyon ügyesen szólaltatja meg a címadó főszereplőket (szerintem ez a legbámulatosabb), de még egyéb karaktereket is megszólaltat (pl. Mr. Meeseeks és Mr. Poopybutthole). A többi színész is nagyon jól dolgozik, minden elismerésem.


A karakterek is nagyon bejönnek, de rájuk kivételesen nem szánok külön pontot.


Az egyetlen hátrány szerintem csak a rajongótábor (és én ezt a sori rajongójaként mondom). Aki ismeri a szecsuáni szószos fiaskót, az érti, miről beszélek, aki nem, az nézzen utána! XD

2018. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!