Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha azt mondják a kritikusok...

Ha azt mondják a kritikusok egy filmre, hogy ez "Meg fogja osztani a rajongókat. " az lényegében azt jelenti, hogy a film szar?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a hivatásos, magyarul gyakran megvett kritikusok szeretik használni ezt a kifejezést, hogy a rajongók számára megosztó film, vagy nem minden rajongó tetszését fogja elnyerni, és egyre többször azt veszem észre, hogy ez burkoltan azt jelenti, hogy ez egy rossz film, de már akkora hypeot kapott, meg annyit toltak a marketingbe, meg ugye kritikusunk is kapott a premier előtti vetítésre meghívót, hogy nem meri kimondani, hogy ez bizony bűn rossz.

Ezért ilyen kis körmönfont módon írják le.

Jó példa erre az új Csillagok háborúja film, mikor még nem lehetett spoileres reviewt írni róla, de minden kritikus agyon dicsérte, csak ott ült a kritika végén sokuknál a mondat, hogy

"The movie will divide fans" és én ezen a ponton éreztem, hogy nagyon nagy a baj. (már a porgos trailer nem lett volna elég)


Nem akarok most az Utolsó Jedikről vitatkozni arról már volt rengeteg kérdés, inkább azt kérdem, hogy más is észrevette ezt, hogy újabban, az úgymond "polkorrekt" stúdióbarát kifejezés egy szar filmre az, hogy "megosztó film" meg a "rajongókat meg fogja osztani?"


2018. jan. 3. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit írsz, de én nem általánosítanék, sarkitanek ennyire. Nem vagyok filmkritikus, és úgy vélem, nem lehet bárki filmkritikus! Ezt azért írom le, mert ez is egy szakma, érdeklődhet iránta bárki, de más viszonyulni egy filmhez egy profinak, mint egy nem szakmabelinek. Ezen a ponton egy kritikus pontosan tudja, hogy a fanoknál mi veri ki a biztosítékot, de ettől még az újítást ő, mint kritikus jónak találja. Ezért írhatja azt, hogy megosztó.


Nem kritikus vagyok, de irodalomtanár, tehát egy mű értelmezése közel áll a szakmámhoz. Faulkner A hang és a téboly című könyvét sok ember a falhoz vágná... Megjegyzem, én is megtettem. Aztán elegem lett, h kifogott rajtam, és nekiálltam megint olvasni. S az egyik legjobb narrációs technikával megírt könyvnek tartom, kedvenceim egyike. Ettől függetlenül megosztó. Én hiába fogom azt mondani, hogy megéri elolvasni, ha a legtöbb diákom elküld a francba vele. Remélem érted, mit akarok mondani.


Ettől még van igazság abban, amit írsz, de nem hiszem, hogy mindenre kiterjedő lenne ez a jelenség.

2018. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az említett filmről szerintem nem is lehet objektív kritikát olvasni hivatásos kritika írótól,mert mind azt írja közülük,hogy kb ez volt a legjobb sw film.

pedig mindenki látta,hogy ez semmilyen formában nem állja meg a helyét,vagyis gyanítható,hogy valamilyen okból nem meri leírni a saját véleményét,vagy pedig érdeke az,hogy dicsérő kritikát írjon róla.

úgyhogy erről a filmről csak amatőr,nem hivatásos kritikusoktól lehet objektív véleményeket olvasni,nézni.

a kis odaszúrás a végén amivel kiinteget meg érdektelen,mert ha egy kritikus kb korrupt,akkor az egész irománya és személye egy szemét lesz.

2018. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!