Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk Ura filmes trilógia...

A Gyűrűk Ura filmes trilógia után mi olvassak/nézzek meg?

Figyelt kérdés
Még csak ma kezdtem el és semmit sem tudok erről a sorozatról. A Hobbitot érdemes lenne megnézni utána vagy inkább a szilmarilokról szóló könyvet kéne előbb? Vagy...?

2018. jan. 3. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hobbitból a rajzfilmet érdemesebb megnézni.
2018. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szilmarilokat hagyd a legvégére, azon átrágni magad, te jó ég!


Én a GYU-val kezdtem, aztán elolvastam a Hobbitot, majd a Szilmarilokat, de utóbbi piszok tömény, ezernyi infóval.

2018. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én most néztem meg a 3 filmet, a könyek olvasásán még gondolkodok, mert egyszer ugyan nekiálltam,de iszonyat nehezen ment.

A hobbitot miért érdemes inkább olvasni? Gondolom jobban pörögnek a dolgok a filmben, de... tartok tőle hogy nagyon (?) eltér a könyvtől!


A szilmarilokat csak a nehezen olvashatósága miatt ajánljátok utoljára?

2018. jan. 3. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A konyv ugyanolyan porgos, kalandos, kicsit mesesebb sok helyen, de ugyanolyan jo mint a film. A sztori es a korulmenyek persze nehany helyen masok a filmhez kepest, de a fo vonal es helyszinek ugyanazok. Megeri elolvasni, nem olyan unalmas mint a Gyuruk ura konyv, szoval nem tajleiras a fele :D
2018. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Számomra a GYU olyan, mint egy MacGyver rész. Minden utolsó pillanatban oldódik meg és nem a karaktereken múlik az esemény kimenetele, hanem a szerencsén. Ezt nem szeretem benne. Nekem pont a tájleírások és a világ bemutatása tetszett. (nem vagyunk egyformák) Nagyon könnyen bele tudtam magam képzelni abba a környezetbe, de a történet számomra erőltetett volt, megjósolható. Az erőltetettség a Babónál / Hobbitnál jobban előjött. De ahogy írták már: pörgősebb. Mindemellett a GYU 2. kötete volt az első, amit egy szuszra olvastam ki egy nap alatt és ezzel az életem legnagyobb irodalmi élményét nyújtotta. A Babónál a történet érdekesebb volt. És mivel az GYU előzménye, ezért bemelegítésnek is jó.


Bár a filmek után kevésbé lesz érdekes a képzeletvilág, amit eléd tárhatna a könyv, mert nagyban befolyásolja azt a látott megvalósítás. De más élmény, mint a fiml és részletesebben belevon a világba, ami egy "nagy utazás".


A példányon, amit én kaptam kölcsönbe még 25 évvel ezelőtt az állt kritikának: "Túl rövid." És ezzel egyet kell értsek. A három könyv olyan világba repített át, amilyenbe addig semmi: se könyv, se film, se festmény, vagy színmű. Élvezet volt ebben a világban álmodni esténként és nappal olvasni.



Ha elolvastad a Babót / Hobbitot, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a rajzfilmet: [link]

2018. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A szilmarilokat csak a nehezen olvashatósága miatt ajánljátok utoljára?"


Nem csak. Teljesen elhanyagolható a történet megismeréséhez, hiszen a könyvben úgy is ki van fejtve, hogy ki-honnan származik, mit képvisel Tolkien világában.

Sőt! Utólag olvasva talán könnyebb megérteni, hiszen a fél világot akkor már ismered és nem olyan száraz egyveleg, van mihez kötni.


Számomra borzalmasan zsibbasztó volt olvasni. Inkább a világ teremtéstörténete volt, mintsem kaland regény.

2018. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem őszintén szólva jobban izgat a mitológia része a dolognak, ezért akarom olyan veszettül megszerezni a szilmarilokat. ....Plusz Melkor iránt igencsak felkeltette a fandom az érdeklődésemet... kíváncsi vagyok milyen karakter igazából és nem csak... ahogy mások elképzelték.
2018. jan. 4. 01:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a tolkieni mitológia, olvasd el mindenképp a Szilmarilokat. Ha nem szempont nálad az, hogy regényes, könnyed legyen, akkor tetszeni fog. Én imádtam.
2018. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!