Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van értelme megnézni az új...

Van értelme megnézni az új Blade Runner filmet ha valaki nem látta a régit?

Figyelt kérdés
Tehát folytatás? Vagy remake? Szóval értitek:)
2018. jan. 3. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy nagy rajongója az elképesztően lassú, vontatott és unalmas, szinte történettelen, de hihetetlenül jó képi és hangi világú filmeknek, nem nagyon. Folytatás és nem fogod érteni a sztorit teljes valójában ha nem tudod az előzményeket.
2018. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó képi és hangi világ egy egy 40 éves filmnél hát... gondolom érted miért nehéz helyzet :)

De köszi a gyors választ:) egyszer már amúgy nekiálltam, de fél óra után már inkább a falat néztem

2018. jan. 3. 23:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nemrég néztem meg az új filmet úgy, hogy a régit nem láttam. A cselekményt végig értettem, a világ hátteréről viszont többkérdés is felmerült. Nagyon jó a filmzene, a cyberpunk hangulat, a látványvilág, a karakterek nagykn jól el vannak találva, a színészi játék is jó. A történet is tetszett. Szerintem nézd meg nyugodtan.
2018. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nézd meg előtte az eredetit. Lehetőleg a "Final Cut" változatot. Ez Ridley Scott igazi rendezői változata, ez áll a legközelebb az ő eredeti víziójához. A második rész az első történéseire épül, nagyon sokat veszít a hatásából, ha nem láttad az eredetit.


Annyit tennék még hozzá, hogy hiába 40 éves a film... A látvány, a hang és a zene is valami egészen elképesztő! A zenéket Vangelis szerezte és valami fantasztikusak. A látványról meg annyita, hogy ez a film volt korának egyik legszebben fényképezett, legjobban berendezett, leglátványosabb filmje. És a mai napig vállalható. Egyáltalán nem látszik rajta a kor. Nyugodtan nézd meg, mielőtt megtekinted az újat.

2018. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annak a 40 éves trottyos filmnek a látvány és hangzásvilága szénné alázza a vele azonos műfajú Ghost in the Shell film audiovizuális effektjeit.

Amúgy megéri megnézni a folytatást, nem lett az rossz film, de szerintem gyengébb az első résznél. A többiekhez csatlakozva viszont ajánlott végignézni az első részt, mert direkt folytatása annak.

2018. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem úgy jött le, hogy látványfilm mert senki nem dicsér rajta semmit csak a látványt. Akkor most mi van? Mégsem a látvány jó benne? Csak mert a látvány nem tud olyan élményt adni ha 40 éves. Akármilyen istenkirály volt a diszlet meg az operatőri munka meg minden... 40 év az 40 év. A star warst is imádom attól mert 40 éves.
2018. jan. 4. 17:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát egy szó nem volt itt karakterekről, drámaiságról, hogy kire, hogy hatott a film, történetről, semmi.. semmiről semmi csak a nyavalyás látvány meg hang. Oké.
2018. jan. 4. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Édesapa... Te azt mondtad nekünk, hogy még meg szeretnéd tekinteni ezt a filmet. Emiatt nem kezdte el neked itt senki sem részletezni a karaktereket, hogy ne rontsa el neked az élményt. Egyébként minden fent van róla az interneten, írtak már róla hatezer kritikát, olvasgasd azokat. Hadd ne mi írjunk itt neked filmelemzést. Egyébként nagyon mély gondolatokat és kérdéseket feszeget a film arról, hogy mit jelent a létezés? Mi a lélek? Van-e lélek? Mitől lesz ember valaki? Nem ad választ mindenre, mert nem is akrok, de elindít benned gondolatokat, amin utána érdemes tovább töprengeni.


Pont akartam írni korábbi hozzászólásomban, hogy ezt a filmet ne úgy képzeld el, mint egy Star Wars-t. A Star Wars tele van olyan speciális effektekkel és filmes trükkökkel, amik a mai generáció számára, már tényleg megmosolyogtatóak (pl. stop motion technika, vetített háttér, bábfigurák, stb). A Szárnyas fejvadászban nem a speciális trükkök miatt látványos. Nem a fénykardpárbajok vagy hatalmas űrcsaták miatt látványos. Maga a díszlet, a berendezés és az egész világ monumentalitása teszi epikussá és látványossá a mozit.


Egy kis alázatot meg tiszteletet pedig igyekezz magadra erőltetni a jövőben.


Üdv.

2018. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!