Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik azok a dolgok, amiket ti...

Mik azok a dolgok, amiket ti nem szerettek a klasszikus Star Wars trilógiában?

Figyelt kérdés
2018. jan. 5. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- A fogyasztói társadalomnak kínált franchise, ami lett belőle.

- A hard core rajongók, akik képesek egymás megverni azért, mert valakinek tetszik valami, ami nekik nem.

2018. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én csak magukra a filmekre gondoltam, nem a hatásukra.
2018. jan. 6. 00:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jók voltak azok a maguk korában, nekem nincs bajom velük.
2018. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég kicsiként láttam az eredetit. Nagyon magával ragadott. Akkor egy dolog volt fura: Luke nagyon hamar megtanulja a jediséget, holott olyan nagy volumenű dolognak van lefestve.


Ja, és már gyerekként (azt hiszem, 10 éves voltam egyébként) nem tetszettek az ewokok. Egyszerűen bénának tartottam őket, mert nem tudták velem elhitetni, hogy azok valódi lények. Nagyon látszott a műviségük, egyszerűen kizökkentett.


Felnőttként néztem utána újra. Megvan a varázsa a filmeknek, nem is kritika, amit ide leírok: de maga az alapsztori, hogy egy család jól összebarmolja a galaxist, :) haaaaat... a kisebb filmbéli hibák egyébként engem nem érdekelnek. Ha a film szórakoztató, akkor elvagyok velük. Szóval itt nem kezdek el sorolni forgatókönyvbeli problémákat...


Jó nézni a filmeket, tényleg varázsuk van, de felnőttként ennek a történetnek néhány pontja kicsit nekem bugyuta.

2018. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

- Ewokok. Magával az alapötlettel, hogy primitív eszközökkel verik le a Birodalom katonáit, semmi baj nincs. Csak ne ezek a kis mitugrászok lettek volna.


- A fordulat, hogy Leia Luke testvére. Ezzel se lenne baj, ha nem lett volna olyan elkapkodottan kezelve, és ha jobban megérződött volna Leián a dolog súlya. Luke összeomlott, mikor megtudta, Leia meg csak egyből elfogadja.


- Boba Fett nevetséges veresége.


- A második Halálcsillag, valami eredetibbet is kitalálhattak volna.


- Luke és Leia milyen gyorsan túlteszik magukat családjuk/bolygójuk pusztulásán. Persze nem akartam volna, hogy depresszióba essenek, de még egy ilyen viszonylag laza kalandfilmben is kezelhették volna komolyabban a helyzetet.


- Lucas utólagos változtatásainak 90%-a, de ez nyilván csak a későbbi kiadásokra vonatkozik.


Ezeken kívül vannak kisebb-nagyobb bibik, amikbe bele lehetne kötni, de ezek annyira nem zavarják meg sem a narratívát, sem a filmnézés élményét. Ma is tökéletesen megállják a helyüket, mint látványos, meseszerű őroperák, bár azzal én is egyetértek, hogy filmtörténeti, filmpiaci és tömeg-kulturális jelentőségüknek több árnyoldala is van. Nem utolsósorban az, hogy a filmek sikerére és fanatikus közimádatukra alapozva nem akarnak leállni a tömeggyártásukkal.

2018. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!