Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tuđnátok segíteni műv. Töriből...

Tuđnátok segíteni műv. Töriből/médiából? Alább, FONTOS!

Figyelt kérdés

Légy szíves segítsetek médiából!


A tanárral elkezdtük Krzysztof Kieslowski-t venni, órán a Veronika kettős életébe mentünk bele. =(

Én ki nem álhatom - sem a hülye szerzőt, sem a filmet. Mindenféle nagy filózást kerítenek a dolog mögé, de valójában unalmas és idegesítő maszlag. Szvsz nem szól semmiről. Kb. csak az első jelenet maradt meg - (igen, pontosan arra kell gondolni ;]) -, ami azért szerintem mindent elmond erről a ffsságról. Barátnőm végignézte, annyit mondott, hogy azzal is záródik, s neki se tetszett amúgy egyáltalán sem.


Most csoportonként kiosztottak mindenkinek 1-1 filmet, hogy azt nézze meg, gyűjtsön anyagot hozzá, s majd abból kell dolgozatot írnia. Én a Három szín KÉK-et kaptam.

Hétvégén elkezdtem nézni, de aztán végig se néztem, egyszerűen ANNnYira untam =( Utána meg el is felejtettem a dogát.

Annyi maradt meg, hogy a csaj valakivel karambolozik, a családja meghall, aztán valami lesz vagy nem.


Ma lesz 8adik órában média =(

MIRŐL TUDNÉK MAJD ÍRNI?

Aki nézte a filmet : Mi a története, a MONDANIVALÓJA? Mi a mögöttes tartalom, amiről a tanár várja, hogy írjak?


ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!!



#film #kék #dolgozat #média #Krzysztof Kieslowski #Krzysztof #Kieslowski #Kieślowski #Veronica kettős élete
2018. jan. 9. 06:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Úúú de szeretem mindkét filmet! :D Szerintem még túl korai nektek ilyen filmeket nézni, de ha ezt adta a tanár, akkor nincs mit tenni.


Az értelmezéséhez tudni kell először is a kontextust: Kieslowski trilógiája a kék-fehér-vörös, azaz a francia trikoloron alapszik. A kék a "szabadság". Csakhogy Kieslowski annál értelmesebb rendező, hogy filmet forgasson felszínesen a szabadság eszményéről; inkább azt vizsgálgatja, hogy mihez kezd valaki, ha nyakába szakad a magánéleti szabadság (= megszűnnek váratlanul a kapcsolati kötöttségei). Először Julie próbál megszabadulni minden kötöttségétől, beleértve emberi kötelékeit is, de épp ezek a közösségi kapcsolatok húzzák vissza múltbéli életébe és az életbe.


És akkor most el lehet filózni rajta, hogy jól van-e ez így, hiszen a film témája elvileg a szabadság, de ehhez képest Julie-nek nem sikerült mindentől függetlenné válnia és önkéntesen visszabújt börtönébe, azaz korábbi életébe. Vagy nézhetjük úgy is, hogy a teljes szabadság nem jó és az emberi kapcsolatok nélküli élet nem boldog.


---


Én azt tanácsolnám, hogy írd le a film főbb eseményeit, és próbáld meg kifejteni, hogy melyik hogyan kapcsolódik, hogyan fejezi ki a szabadság fogalmát.

2018. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!