Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti mit gondoltok Daenerys...

Ti mit gondoltok Daenerys Targaryenről a Trónok harcából?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek a szereplőről? Külső, belső, mi az amit szerettek benne és mi az amit kevésbé, ilyesmi...

2018. jan. 9. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó könyvben látványosan nem tudtak vele mit kezdeni,egy pipogya volt,ahogy a hárpiás témát kezelte,illetve nem kezelte.

a sorozatban viszont felpattant a sárkányra és szétégetett mindenkit.

2018. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mocskosul unom, amikor bemutatkozik. Egyszer elmehetne a Starbucksba, hogy kihűljön a kávéja, mire megkapja. [link]


Amúgy nem tudja uralni az érzelmeit, ami nem teszi jó uralkodóvá.

2018. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Az a véleményem, hogy olyan semmilyen. Se a forgatókönyv, se a a színész nem ad mélységet a karakternek. Minden problémáját deus ex machina oldja meg és nem éri igazi veszteség, ami formálná (vagy ha éri, akkor az olyan, mintha meg sem történt volna). Még mindig nem tudom túltenni magam, hogy fapofával nézte végig Viserion halálát. Drogonnak, a cgi sárkénynak szívbemarkolóbb volt a reakciója.

A sorozatban a "Winterfell-North plot", Kisujj-Sansa, Jaime, Dorne és Stannis után szerintem Daenerys a legrosszabbul megírt történet.

2018. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem. Tetszik a jellemfejlődése, hogy az esetlen lánykából egy talpraesett királynő lett. Nagyon szerettem a rabszolga felszabadítós jeleneteit, néha újranézem. Viszont szerintem a 7. évadban a karakterét elrontották, Daenerys soha nem égette volna meg azokat, akik nem hajoltak meg előtte, hiszen többször is elmondta, hogy akinek az ő követése nem tetszik, az nyugodtan távozhat. Viseryon halálánál sem éreztem, hogy annyira nagyon meghatná, pedig az eddigi évadokban gyermeiként imádta őket. És a régebbi Daenerys soha nem vágta volna le azt a hisztit, amit Jonnal csinált, hogy letérdeljen. Néha azon gondolkodom, hogy a forgatókönyvírók direkt próbálják meg ellenszenvesebbé tenni.

Szóval összeségében nekem Daenerys a kedvenc szereplőm, de az, aki a 7. Évad előtt volt: az ő jelenetei jöttek át a legjobban nekem, odavoltam az ő történetszáláért.

De a mostani szerintem nem hasonlít a korábbi önmagára, de szerintem az is benne van a pakliban, hogy direkt csinálták ilyen önhitté (eddig is beképzelt volt, de akkor nem volt zavaró, hiszen volt is mire. Viszont most valahogyan egészen más) és azt, hogy mindenkit fel akar gyújtani, aki nem hódol be neki. Aztán lehet, hogy később szembesül azzal, hogy elkezdett hasonlítani az apjára és át gondolja a módszereit.

2018. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Én kb addig bírtam ameddig megkapta a makulátlanokat.Onnantól kezdve viszont egy hihetetlenül unszimpatikus,beképzelt,vezetésre alkalmatlan karakter lett akinél alig várom hogy elpatkoljon.
2018. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Az elején még kedveltem, a rabszolgafelszabadítós részeknél főleg, de amióta hatalomra tett szert, egy arrogáns p*csa lett, aki elfelejtette, hogy honnan jött. Nagyképű, azt hiszi máris övé a világ, pedig sorra a hozza a rosszabbnál rosszabb döntéseket. A könyvben még magyarázható azzal, hogy csak egy kislány, dehát a sorozatban már felnőtt nő. Hogy akar egy egész birodalmat kormányozni amikor még egyetlen egy várossal sem bírt el... Meggondolatlan, ráadásul aki nem neki ad igazat, elégeti... EGyre inkább olyan mint az apja volt. És ami leginkább zavar, hogy nagyon úgy van beállítva, hogy neki kellene drukkolni, őt kellene szeretni. Ez az amitől falra mászok, hogy ezt nem veszik észre az átlag nézők, hogy ez a nő bolond...


Külső: attól még megdugnám

2018. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Az egyik kedvencem, bár megértem, hogy sokan miért nem szeretik. Általában férfiak szokták utálni, mert megszemélyesít mindent, amit a nem szeretnek egy nőben.

A karakterének kidolgozottsága valóban jobb volt az első évadokban, de egyértelműen ő megy át legnagyobb karakterfejlődésen. Mellette talán csak Jamie és Theon azok akik nagyon sokat változnak. Több karaktert nem is tudnék mondani, akik totál ellentétei lettek a hetedik évadban az első évados énjüknek. Fel lehetne hozni Sansát, de az csak a sorozatra lenne igaz, könyvben egy fikarcnyit nem változik...legalábbis eddig.

Tetszik, hogy a férfiak uralta világban ilyen magasra fel tudta küzdeni magát és mégis hű, becsületes tudott maradni.

Ezerszer inkább örülnék annak, ha őt láthatnám a Vastrónon, mint azt a nyomi Havast. Komolyan...sokan felhozzák Dany ellen, hogy fellázadtak ellene a Mesterek és alig tudta megtartani az általa meghódított városokat, de arról valahogy nem szól a fáma, hogy Havas meg kib**ott várat nem tudott megtartani, ahol alig laknak 100-an :D és őt mégis mindenki ajnározza. Vicc kategória.

Nem Dany egyébként a kedvencem, nekem Jaime. Sosem gondoltam volna, hogy én őt fogom a legérdekesebbnek tartani az egész sorozatból...na meg Theon. Ő se semmi.

2018. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Kedves előző, én voltam aki korábbi kommentben nem kedvelte Daeneryst. Mi az, hogy hű és becsületes tudott maradni? :D :D Emberek élve elégetése szerintem nem feltétlen számít annak. Mondhatnánk hogy dehát ő csak árulókat stb égetett el, de nem, hanem mindenkit aki nem ért vele egyet... "They can live in my new world or they can die in their old one" hogy is mondjam, ez elég Hitleresen hangzik. Egyébként Havast sem szeretném a trónon látni, viszont ő sokkal tisztességesebb mint Daenerys. És mi az hogy egy várat nem bírt megtartani?

:D A Fekete Vár az Őrség kezén maradt. Ha az árulásra gondolsz, az nem azért történt mert vezetésre képtelen volt, sőt, rendkívül jól igazgatta az Éjjeli Őrséget. Az ő veszte az volt, hogy meghozott egy döntést, amiről az emberei egy része nem látták be, hogy azt a döntést meg KELL hozni, és nincs más választás. Ettől eltekintve a trónra ő se való. Az az ember akinek igazán a Vastrónon kellett volna ülnie az Stannis Baratheon.

2018. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Havas Jon is alkalmatlan meg unalmas akit csak a plot armor tart életben.Szóval valamennyire megérdemlik egymást Daeneryssel
2018. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A sorozatban sajnos már mindenkit a plot armor tart egyben, a könyvben még Havas jó karakter volt. De pont ez a baj, hogy nem illenének össze Daeneryssel, meg Jon karakteréhez se illik az, hogy összejöjjön vele...

Bár ha a könvyet nézzük, ott Daenerys hülyeségei is magyarázhatóak azzal hogy még csak egy kislány.

2018. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!