Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars-ban Mace Windu...

A Star Wars-ban Mace Windu mester hogyan tudta használni azt a különleges vívóstílust ami volt neki, anélkül hogy elnyelte volt a Sötét oldal?

Figyelt kérdés
Én nem igazán értettem azt a részt, ugye a Vaapadot (talán így írják) használja, ami annál erősebbé teszi őt minél erősebb az ellenfele a sötét oldalban (ezt sem értem, eleve ez hogyan lehetséges, meg ugye akkor ott kötnek ki hogy bármilyen erős az ellenfele ő is olyan erős lesz ergo döntetlen), de azt hogyan kerülte ki hogy ne szívja magába a Sötét oldal (és mi lett volna ha mégis magába szívja)? A lila fénykard is azért volt csak neki és senki másik jedinek nem? Mert az átmenet a kék és a vörös között? (Egyébként úgy tudtam hogy az átmenet azok a szürke jedik, nem?) Bocsi a sok összevisszaságért csak ezt nem igazán értem. :D Ha valaki meg tudná magyarázni aki jobban ért hozzá annak megköszönném. :D

2018. jan. 11. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

,,ami annál erősebbé teszi őt minél erősebb az ellenfele a sötét oldalban (ezt sem értem, eleve ez hogyan lehetséges, meg ugye akkor ott kötnek ki hogy bármilyen erős az ellenfele ő is olyan erős lesz ergo döntetlen)"


Ez nem teljesen igaz, mert Mace nem az ellenfele sötét oldalát használja fel, hanem az ellenfél érzelmeiből nyeri az erőt, a kettő közt bár van átfedés, de közel sem ugyanaz. Ezért pl Dooku ellen kevesebb esélye lenne (a Shatterpoint miatt meg főleg, de ez már teljesen más téma), mint pl Vader ellen, aki rengeteg érzelemmel harcolt, Mace ezt tudta a saját javára fordítani.


,,de azt hogyan kerülte ki hogy ne szívja magába a Sötét oldal"


Azt hiszem (bár őszintén szólva nem biztos :'D), hogy egyszer majdnem áttért a sötét oldalra, de végül mégsem, gondolom emiatt tudta kontrollálni az erejét, és a benne lévő sötét oldal erejét úgy használni, hogy közben ő maga maradjon a világos oldalon.


,,lila fénykard is azért volt csak neki és senki másik jedinek nem?"


A lila fénykard története teljesen másról szól, a lényeg hogy Windunak van egy képessége amivel képes volt repedéseket látni az erőben, így látta valamennyire a jövőt, és látta a jövőbeli fénykardját. Ezt a legjobb minőségű anyagokból akarta elkészíteni, amihez egy olyan bolygóra ment, ahol az ott lévő bennszülöttek megtámadták őt, ő pedig véletlenül megsebesítette az egyikőjüket, azonban utána meggyógyította. Ezért hálából a bennszülöttek odaadták neki a lila fénykardkristályokat



Amúgy a legigazibb válasz az, hogy azért van lila fénykardja, mert az őt játszó színész, Samuel L Jackson szeretett volna egy különleges fénykardot, (hogy jobban lássa magát a geonoisisi csatában), és a lila volt a kedvenc színe

2018. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!