Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ez a nagy utálat az...

Miért ez a nagy utálat az Utolsó jedik felé?

Figyelt kérdés

Megnéztem a filmet, és hát annyira nem estem hasra tőle, de azért összességében nem volt rossz. Kaptunk már rosszabb Star Wars mozit is.

Ehhez képest a netes fórumokon azt látom, hogy sosem látott mértékű gyűlöletkampány megy a film ellen. De mégis miért?

Ha egyáltalán indokolt valaki az utálkozás mellett, az mindig annyi volt hogy kiemelte a film pár hibáját, majd mintha ezzel bármit is igazolt volna, kijelentette hogy Star Wars film csak 6 létezik és kész. Vagy valami hasonlót. De csak én érzem itt ezt az irrealitást? Nem hibátlan a film, akkor tagadjuk meg tőle a Star Wars címet! Ugyanezen az elven akkor nem is létezik Star Wars film.

Szóval most mégis mi az indok, hogy nem lehet csak simán felvállalni hogy nem tetszett, de egyenesen gyűlölni kell a filmet? Esetleg nem is a film a baja sokaknak, hanem a Disney-t divat utálni? Tényleg nem értem...



2018. jan. 29. 19:02
1 2 3 4 5
 1/44 nemethhedi válasza:
61%
Sokan régimódúak és ragaszkodnak a régebbi filmekhez. Valakik egész egyszerűen úgy gondolják, hogy túl sok benne a vicc, vagy a disney próbál pénzt csinálni az aranyos részekből. A gyűlölet ettől még nem biztos, hogy jogos, de valaki visszavágyódik a "jó és régihez".
2018. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Na de a korábbi részekben is ott volt mindez, csak más köntösben, érted.

A Star Wars a Jedi visszatér óta nem egy komoly film, teli van gyerekcsalogató cuki-faktorral, poénkodással. Tehát ha ez lenne az indok, akkor majdnem az összes Star Wars filmet ugyanúgy utálnia kéne az illetőnek.

Viszont ebben a formában ahogy a többség előadja, ez nem indok az Utolsó jedik ellen, ez legfeljebb egy mondvacsinált ürügy, valós alap nélkül.

2018. jan. 29. 19:14
 3/44 anonim ***** válasza:
57%

Nekem személy szerint tetszett, de talán azért nem szeretik, mert Rey karaktere túl najív (asszem így írják), Kylo REN vezére (elfelejtettem a nevét) túlságosan Gollam, a régi szereplők meg megöregedtek.


Me



g sok kínos jelenet is volt benne.

Pl. Amikor Leila vissza "szállt" a felrobbant hajóból, mint egy szellem, vagy amikor Luke megfejte azt a döglött.


De én attól még szeretem. De nem tetszhet, mindenkinek.


(De akkor is túl szigorúak sokan a filmhez).

2018. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Nem is kell hogy tetsszen, meg nem is védeni akarom a filmet, azért messze nem hibátlan.

Csupán a megalapozatlan gyűlölködés előtt állok értetlenül. Mert érted, számomra is vannak olyan kasszasiker filmek, amik egyszerűen nem tetszettek. De akkor is legfeljebb ezt mondom hogy nekem nem jött be, és megindoklom hogy miért. De nem fogom egyenesen gyűlölni a filmet (eleve ennek mi értelme?), vagy lefizetett bérencnek titulálni, ha valakinek meg tetszik (nem vicc, ilyenre is láttam példát).

2018. jan. 29. 19:54
 5/44 anonim ***** válasza:
81%
Valóban érdekes, hogy egy film milyen indulatokat tud kiváltani az emberekből. Jó kis tanulmányt lehetne írni.
2018. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
61%
*Jó kis tanulmányt lehetne írni róla.
2018. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
53%

Az sw nek is volt egy fejlődése és a 6 rész után egyre logikusabb komolyabb könyvek és játékok jelentek meg a sztorik is egyértelműen felnőttek.

Ės a filmes folytatásoktól is valami ilyen fejlődést reméltem ezért nagyon meglepő hogy egy paródia lett.

2018. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

"Ės a filmes folytatásoktól is valami ilyen fejlődést reméltem ezért nagyon meglepő hogy egy paródia lett."

Pont az ilyen mondatokra vonatkozott a kérdésem. Miért mondod hogy ez a film egy paródia lenne?

2018. jan. 29. 21:14
 9/44 anonim ***** válasza:
60%

Színészek érzelmi átélése, és ezzel együtt a dramaturgia zéró.


A filmben látható fordulatok és maga a történet nincs kidolgozva. Az akcióra tunningolták fel a filmet és kész.



Szerintem ez a legnagyobb hiányossága.

2018. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
62%
Mi a baj a színészekkel? Mark Hamill jobb, mint bármikor. Adam Driver is kiváló, jobb mint Az ébredő erőben. Ők ketten viszik a filmet. A többiek meg hoznak egy jó átlagot.
2018. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!