Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok Yoda mester...

Mit gondoltok Yoda mester tanácsáról, hogy "Igyekezz megválni önként mindentől, amit fájna elveszítened"?

Figyelt kérdés
Elég sokat gondolkodtam ezen és végül nem tudtam hogyan értelmezzem. Az életnek arról is kellene szólnia hogy fontos dolgokhoz/személyekhez ragaszkodjunk, de ha mindig megválnánk tőlük, hogy újat szerezzünk akkor sohase lennénk elégedettek és teljesen boldogok.

2018. febr. 6. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Mert ő fél méteres ronda házimanóként ezügyben soha nem hozott åldozatot ezért beszélt erről ilyen könnyen.
2018. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abban azért igaza volt, hogy ha pl. meghal valaki, azzal úgysem tudunk már mit kezdeni, semmi értelme nincs kapaszkodni bele. Mondjuk ezt mondani könnyű, ha oda kerül az ember nyilván nem fogja tudni simán elengedni, de logikus lenne.
2018. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert buddhista és tudja mi a Nirvana
2018. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy Kylo Ren pont így gondolkodik. Bocs hogy ide keverem az új részeket, ami egyesek szerint "nem is canon", de rögtön ez jutott eszembe, hogy próbál megszabadulni mindentől, ami valaha is fontos volt neki, ha kell erőszakkal.
2018. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene mentegetőzni hogy ide kevered az új részeket? Azok is a Star Wars részei, hivatalosan is, az hogy van két-három sírós fanboy akinek nem tetszik, az senkit nem érdekel. Egyébként helyes észrevétel, de ő már a ló túloldalára esett át, ő céltudatosan pusztítja el a múltját és a számára fontos dolgokat (kivéve Reyt), azért szerintem Yoda ezt nem feltétlen olyan értelemben értette, hogy az első adandó alkalommal nyírd ki a saját apádat...
2018. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a buddhizmus alapelve, tulajdonképpen. Ha nincs mit elveszítened, akkor nincs fájdalom. De én meg azt mondom, hogy ha nincs fájdalom, nincs élet.
2018. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen ám, de ki mondja meg, melyik a ló túloldala, vagy egyáltalán hol is van a közepe? Ezért hülyeség szintem minden filmben, hogy vannak a jók, meg a gonoszok.

Én sem tudom amúgy elképzelni, mi motivál egy embert, aki senkihez és semmihez nem kötődik.

Az meg a másik, hogy aki nem kötődik senkihez, éppen olyan könnyen átbillenhet a "sötét oldalra", hiszen szívbaj nélkül megölhet akárkit, mert miért ne?

2018. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ülj le fiam 1-es.
2018. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!