Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Aljas Nyolcasban hogy is...

Az Aljas Nyolcasban hogy is van ez pontosan?

Figyelt kérdés

Most akkor Warren levele Lincolntól igazi volt vagy sem? Mert mikor Ruth Domergue elé nyomta és az leköpte, Warren kilökte a kocsiból. Utána meg Mannix kitalálta, hogy nem igazi és Warren is elismerte. A film végén mégi Mannixék felolvasták a levelet.


A másik dolog, hogy ugye mindenki meghalt a film végén?



2018. márc. 15. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap néztem meg.


Nekem ez úgy jött át, ahogy Mannix gondolta és Warren mondta később. Tehát, hogy nem eredeti és az csak azért írta meg magának Warren, mert ő néger, a négereket sokan nem kedvelik, de így mindenkit becsaphat, hogy barátja az elnöknek és így nagyobb biztonságban élhet.


Mikor Mannix felolvassa a végén a levelet van benne egy rész "Az én drága Mary-m" (Lincoln felesége) és megjegyzi Mannix, hogy ez milyen szép adalék a levélhez, amire Warren azt mondta, hogy "Igen, haha, köszönöm"

Tehát nekem ezzel úgy tűnt, hogy Warren beismerte, hogy ő maga írta a levelet, nem pedig Lincoln.


Hogy mindenki meghalt-e az nyitott kérdés marad. Oswaldo a fotelben haldoklott mikor utoljára láttuk, Warren és Mannix pedig életben voltak a film végén. Szerintem valszeg meghaltak, de pl. bemehetnek még a vihar elől menekülők mások is az üzletbe/fogadóba, akik megmenthetik őket vagy akár meg is ölhetik. Ha senki nem megy, akkor nem hiszem, hogy orvosi ellátás nélkül kihúznák a vihart. Plusz azt sem tudhatjuk, hogy Jodynak tényleg van-e még 15 vagy akármennyi embere, akik rájuk várnak.

2018. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kb most néztem meg tizedjére a filmet és eddig minden nézésnél volt valami amit észrevettem.


A végén az akasztós jelenetnél több minden is kiderült most számomra. Mannix nem hazudta, hogy ő a seriff mert mikor akasztotta azt mondta "Az első és utolsó ténykedésem Red rock-i SERIFFKÉNT" nem volt oka már, hogy azt hazudja seriff és mégis akként akasztotta fel tehát gondolom ez igaz volt.

Számomra az előbb idézett mondat Mannix sorsát is eldöntötte "Az első és utolsó" Lehet, hogy ezt nem azért mondta, de számomra ez így picit elrejtve értelmezhető.


Oswaldo Mobray még mondta is, hogy talán még 2 napig bírja élve.


Amit a levéllel kapcsolatban észrevettem (azon kívül amit mondtál :)) az az, hogy mikor Mannix olvassa, a kamera távolodik Domergue felé és mikor felolvas egy olyan részt, hogy "kéz a kézben" abban a pillanatban odaér a kép Domergue kezére amiről lóg a bilincsen Ruth keze. Ez nem tudom hogy csak irónia kérdése vagy van valami fontosabb jelentősége.


Illetve úgy fejezi be a levelet, hogy "most már ideje nyugovóra térni" ami szerintem a halálukat jelenti.


Jody bandája hát... Ha ezt a szöktetést is így megszervezték (csak 1-2 dologgal nem kalkuláltak) akkor egyrészt elképzelhető a banda a szervezettség miatt. Másrészt meg pont amiatt nem mert ha ezt is így eltervezték akkor minek a banda?


Nem hiszem hogy bárki is bemegy a vendéglőbe, nem vallana ilyen Q.T.-ra. Ő minden filmjében tökösen bánt a karakterekkel és nem kímélte őket.

2018. márc. 18. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!