Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mások is így vannak a magyar...

Mások is így vannak a magyar filmekkel, sorozatokkal?

Figyelt kérdés

Magyar szinkronos sorozatokat/filmeket csak undorodva tudom végig nézni, mert egész végig azon gondolkozom, hogy egyátalán nem hasonlít az eredetire és, hogy milyen béna fordítást csinálnak sok esetben, a magyar filmeket meg egyátalán nem. Egyszer 10 perc után kisétáltam a moziból annyira rossz volt egy magyar hadi film.


A színházzal is hasonló a helyzet, de azt végig tudom ülni viszont nem élvezem és nem tudok a "poénok" nevetni.


Ezért már 14 éves korom óta nem nézek TVt (most 21 vagyok) és minden média tartalmat, sorozatot, filmet stb... csak angolul. Már ott tartok, hogy a magyar könyveket sem tudom élvezni és mindig az amazonról rendelem be magamnak a külföldi megfelelőt vagy kindlet használok. (mondanom sem kell hogy C2 angol tudásom van)


Amikor ilyen témáról beszélek másokkal általában azt hiszik, hogy " Csak menőzik, hogy ő jól tud angolul és túl nagy sznob a magyar nyelvhez" vagy valami ilyesmi, pedig nem. Nem utálom a magyar nyelvet, meg ezzel nem magasabb rendűnek akarom beállítani magamat mások előtt...


Más is van így?

(Szüleimet néha látom tvzés közben plusz 6-7 havonta talán 1x leülök 10 percre, szóval mindig megadom a lehetőséget)



2018. márc. 23. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem undorok a magyartól.

Angolul szeretek filmet/sorozatot nézni, de megnézem szinkronnal is. Ha először szinkronnal látom, akkor nem zavar egyáltalán.

Könyveket meg jobban szeretek magyarul olvasni, az angol nyelvet csak az akcentusok miatt érdekes hallani. Olvasni pl. regényeket nem lennék képes angol nyelven. De szakkönyveknél meg nincs választás, mert amit én olvasok, az nem létezik magyar fordításban.

2018. márc. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont tény, hogy elég gyakori jelenség, hogy valaki így próbálja meg túljátsszani a szerepét.
2018. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A jó édes ***** válasza:
100%
Nem, szerintem csak rossz korba születtél, amikor gagyi volt a magyar színjátszás vagy nem a tehetséges színészek és rendezők kapták a jó lehetőségeket. Az utóbbi időben ez erősen változóban van (lásd 2 Oscar díj), de a '90-es évek közepe és ~2010 között tényleg elég kevés jó magyar filmet csináltak. Ha meg visszanyúlsz az '50-es, '60-as évek magyar filmiparához olyan sztárokat fogsz látni, akik a kor Hollywoodi színészeivel is felvették volna a versenyt - tehát összességében semmi szégyellnivaló nincs a magyar filmipar teljesítményén. A magyar irodalomén meg szerintem még annyi sem - jól lehet ott még inkább jellemző, hogy haveri alapon próbálják meg sok író művét promótálni a kiadók, de aki keres, az mindig talál jó magyar olvasnivalót.
2018. márc. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem undorodom tőle, filmeket még meg is nézek simán magyar szinkronnal, de alapvetően én is angol párti vagyok. Sorozatokat nem is vagyok hajlandó magyarul nézni, tényleg nagyon gagyi általában a szinkron.
2018. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lilla73 válasza:
82%
Dehogynem, sznob vagy, lásd csak be :-D. Külön jó, ha több nyelven is végignézel egy filmet. Nem baj, van aki 18 éves korára nem érik be, majd pár év múlva térjünk vissza erre a témára, hátha addig benő a fejed lágya. És nem sértegetni akarlak, csak jót szórakozok azon amit írtál. Egyáltalán ezt az egészet miért nem angolul írtad le, miért magyarul?
2018. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek már magyar szinkronnal filmeket nézni, nem vagy egyedül. :) Nem is tud lekötni úgy valahogy. Konkrétan a moziba azért nem mentem el a legutóbb (na jó nem most volt :D) egy kedvelt filmemet megnézni, mert nem volt feliratos lehetőség, csak magyar szinkron. (azt hiszem talán a Deadpool volt...?)

Csak felirattal eredeti hanggal nézek mindent. (nálam ez azóta van, mióta tiniként rászoktam az animékre, utána már csak pár lépés volt, a feliratos normál sorozatokig való eljutás :D)

A tvbe én csak a híradót, meg a vetélkedőket, játékokat nézem. :D

2018. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom hiány?
2018. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Kicsit meg is játszod magad. Nem is kicsit!
2018. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal semmi baj nincs, hogy valamit eredeti nyelven nézel, viszont sok élménytől esel el, ha ennyire kizárod a magyar nyelvet. A magyar színházi előadások igényesek, a filmipar (újra) felemelkedőben, arról nem is beszélve, hogy milyen irodalmi mesterművek születtek magyar nyelven (pl. Faludy György: Pokolbeli víg napjaim).
2018. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8# Ha azt hiszed, hogy megjátszom magamat akkor biztosan nem úgy látod mint én és ez neked annyira szürreális, hogy nem tudod elképzelni sem :D


7# Csak kíváncsi voltam, hogy van-e más aki ugyan így van ezzel. Sokan szeretik az eredeti nyelven nézni, de ennyire extrémen nem utálják a szikronokat és a magyar filmeket.

2018. márc. 24. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!