Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok filmet/sorozatot...

Tudnátok filmet/sorozatot ajánlani egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Sorozatok amiket eddig néztem: Trónok harca, Breaking Bad, Altered Carbon, House of Cards, Szolgálólány meséje. Ezekhez hasonló tematikájú/hangulatú sorozatot/filmet tudnátok ajánlani? Bocsi ha hülye a kérdés csak épp befejeztem mindent és nem tudok mit kezdeni az életemmel😂😂😂 14/l

2018. ápr. 1. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A visszatérők (The 100)

Templomosok (Knightfall)

2018. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért 14 évesen ezeket pont nem ajánlottam volna, mert erősebb kategória, de akkor máshogy állok neki a válasznak :)


The Expanse - scifi

Csillagközi romboló - Battlestar Galactica


The Marvelous Mrs Maisel - ha jól tudsz angolul, ez egy elég vicces, de közben drámai történet. Hiába van hozzá felirat, vannak benne szóviccek, amik csak angolul állják meg a helyüket

Veronica Mars - nyomozós

Homeland - Titkos szolgálatról egy fiktív, de erősen aktualizált sorozat



Ha vígjáték is érdekel, akkor abból is vannak komolyabb (életszerűbb) sitcom-ok:

Outsourced - Számkiszervezett

Parks and Recreation - Városrendezési osztály



És még ha nagyon kész vagy erős mondanivalóval rendelkező sorozatokat nézni, akkor Black Mirrors - (továbbra is S01E01 kihagyásával, vagy elhalasztásával). Nem függnek össze a részek. Ezért minden egyes rész önálló filmként is felfogható. Ez kő kemény társadalom kritika. Van benne politika, társadalomtudomány, szociológia, zeitgest (korszellem). Bár ezt tényleg felnőtt kategóriába sorolnám az összetettsége miatt, nem annyira egyszerűen fogyasztható, mint amiket felsoroltál. Nem tudom, hogy ebből egy 14 éves mit ért meg - de biztos felfog belőle valamicskét, főleg, ha a fentiek tetszettek.

2018. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Shameless


Más a műfaja mint a felsoroltaknak, de én is 14/l vagyok és imádom ezeket a sorozatokat, úgyhogy szerintem megér egy próbát. Én az első rész után beleszerettem 😂

2018. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne belekezdened a Vampirnaplokba.
2018. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊 Kedves #2, a Black Mirrorson eddig én is gondoltam csak nem mertem neki állni, de most hogy ajánlottad biztos bele fogok nézni majd😁
2018. ápr. 1. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
a the 100ot én is csak ajánlani tudom :)
2018. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Black Mirrors, ha elkezded, akkor kezd az 1 évad második részétől és nézd, amíg tetszik. Ha nem jön be, fuss neki 4 év múlva :) Ha most megnézed a sorozatot, tutti mást fog mondani 18 vagy 24 évesen, amikor már máshogy látod majd világot. Az nagy flash lehet, más és más korszakban leírni, hogy mit mond számodra és visszaolvasni.


Tök szívesen beszélnék egy tinivel, aki megnézte és elmesélné, hogy neki mit mondott egy-egy rész, hogy egy 14-16 éves miként látja ezt.

2018. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 ha gondolod (és én nem felejtem el 😂) akkor nagyon szívesen leírom az élményeimet/látásmódomat ha nekiültem a sorozatnak. És köszi az ötletet a leírással kapcsolatban, mindenképp kipróbálom már csak azért is hogy 4-6 év múlva röhögjek magamon egy kicsit 😄
2018. ápr. 2. 00:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Cathy, bajban nagy
2018. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért kellene kihagyni a black mirror első részét?
2018. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!