Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek fiatal vagyok...

Szerintetek fiatal vagyok még, hogy megnézzem a Mechanikus Narancsot? (14/F)

Figyelt kérdés
Nagyon durva a film?

2018. ápr. 9. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer 13 évesen elkezdtem olvasni a könyvet, de nem azért hagytam abba, mert olyan durva volt, hanem mert nem jött be. Szerintem nyugodtan megnézheted.
2018. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

Nem vagy fiatal, kicsit brutális, de amúgy...

Messze nem olyan nagy film, mint ahogy elő van adva.

Sznoboknak készült.

2018. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Zseniális film, de én a helyedben várnék még vele pár évet. Eléggé erőszakos film az egy dolog, de szerintem a mondanivalója nem jönne át még neked, nem kötne le téged a film. Mondjuk Transzformersz és társai fanoknak sosem fog bejönni, kortól függetlenül.
2018. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

"Sznoboknak készült." :D

Mindig örömteli látni, ha valaki büszke arra, hogy mekkora proli.


Hogy válaszoljak is: Erőszakos a film, de szerintem egy mai 14 évest már nem rázna meg annyira, viszont azt gondolom, hogy pár évet még várj vele, úgy nagyobb élményt nyújthat.

2018. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
Ha valaki nem sznob, akkor csak proli lehet? Miért, ha például nem vagy zseni, magától értetődő, hogy csaksíkh.lye lehetsz?
2018. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

Tipikus, erről beszéltem.


A véleménye kimerül abban, hogy zseniális film.


Hasonló közhelyek sznoboktól:


Hatalmasat alakít

Nagyszerű rendezés

Szépen fényképezett

Van mondanivalója

Ehhez fel kell nőni

Akinek nem tetszik, az menjen és nézze a Való Világot....


Közben meg 3 önálló, saját gondoltuk nincs.

2018. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. válaszolónak: A proli jelzőt főként azért használtam, mert a tag lesznobozott mindenkit aki szeret egy bizonyos filmet. Jelen esetben egy olyan filmet, amit sokan a valaha élt egyik legmeghatározóbb rendező legikonikusabb filmjeként tartanak számon, köztük én is. Kijövetelekor is kritikai siker volt, azóta is hivatkozási alap, teljesen beleégett a popkultúrába, igaz, részben azért is, amilyen hatással volt az akkori Angliára, nem is véletlenül tiltották be. Már Burgess könyve is fantasztikus volt (jó szívvel ajánlom), de Kubrick az utolsó néhány oldal elhagyásával még emelni tudott rajta egy szintet, ami könyv adaptációk esetében igen ritka.


A proli válaszolónak: Azért is írtam a kérdezőnek, hogy még néhány évet várjon vele, mert a film eszméletlen sokrétű. Nem azt kérte, hogy elemezzem a filmet, nem is tudom, hogy miért gondolod, hogy ennél többet kellett volna hozzátennem.

A sznobozással való dobálózásról még annyit, hogy miért gondolod, hogy azért, mert valaki nem elégszik meg a mai zsánerfilm tömegekkel, azért nincsenek gondolatai egy komplexebb film, könyv, vagy bármilyen más művészeti alkotás kapcsán?

Értem én, hogy haragszol a világra, nagyon sok hasonló mérges tinivel találkozni az interneten, de ez nem azt jelenti, hogy semmiben nincs érték, amiben Te nem találod meg.

Főleg úgy furák az elvárásaid, hogy a két kommented alatt semmit nem tettél hozzá a témához, csak egy semmirekellő gyűlölködést adtál elő.

És még annyi, hogy nem állítom, hogy nem szerethetik sznobok is ezt a filmet, mert biztos igen, de egy magára valamit is adó filmsznob minimum Ophüls és Kalatozov közé lövi be valahova az ízlését, de hát honnan is tudhatnád, hogy miről beszélek, mivel nyilván fingod nincs a filmekről...

2018. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

És igen, újabb adag bla bla bla :)

Nagyon jó a könyv, nagyon jó a film, minden nagyon jó!!

Ne erőlködj, tökéletesen látszik, hogy lövésed nincs miről szól ez a film.

Viszont ideális arra, hogy játszd az eszed.

2018. ápr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez ugyan spoileres (bár nem rontja el az élményt), de segíti a megértést.

Ha egymás fikázása helyett érdekel a film mondani valója, miután megnézted.

Ha ebejött, ajánlom a Bronson című filmet is.

2018. ápr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg én 14 évesen nem értettem volna meg, inkább 16 körül. De mindenki máshogy érik értelmileg.
2018. ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!