Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új és régebbi 3d-s szemüveg...

Az új és régebbi 3d-s szemüvegek között van különbség?

Figyelt kérdés
és ha karcos akkor ront a minőségén?

2018. ápr. 29. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs különbség...

Én még mindig a 2016-os szemüvegemmel járok moziba.

Szentem nem sokat ront az se ha karcos.

2018. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nagyon régi polárszűrős szemüvegek igenis különböznek a maiaktól. Vázolom: A moziban egyszerre ugye két képet vetítenek a vászonra. A szemüvegek lencséje polarizálja a fényt. Ezt a szemünk csak annyiban érzékeli, hogy kicsit sötétebb lesz a kép. A két lencse más irányban polarizál. A régi szemüvegek síkban poláros fényt készítettek. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a polárszűrő egy adott irányban be van rácsozva és a fénynek csak a réssel párhuzamos irányú komponensét engedi át. Az ilyen szemüvegeknél a két lencse rácsozása egymásra merőleges, ezáltal a két szemünkel különböző képet látunk. A mai szemüvegek cirkulárisan poláros fényt engednek át. Itt csavarodik is a fény és a két polárszűrő menete ellentétes. Könnyen megállapítható, milyen szemüveged van, ha felveszed és belenézel a tükörbe úgy, hogy az egyik szemedet becsukod. Ilyenkor az egyik lencsét sötétnek látod, a másikat nem. Ha a nyitott szemed látod, ez egy régifajta szemüveg, ha a csukottat, újabb fajta.

Bocsi sokat rizsáztam, csakhát a kérdésed ugye a különbségre vonatkozott, ami azért van. Mindenesetre szerintem a filmélményt nem rontja, ha régit viszel a moziba. A karcosság nem számít, ha nem tett túl nagy kárt a szűrőben és ha téged nem zavar, amikor rajtad van.

2018. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!