Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ateista gyerekről szóló...

Ateista gyerekről szóló filmeket tudtok? Olyanra gondoltam mint pl. Thomas után (After Thomas)

Figyelt kérdés

2018. máj. 8. 19:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem ateista hanem AUTISTA
2018. máj. 8. 19:53
 2/5 anonim ***** válasza:

A Benny és Joon konkrét nem erről szól,de az egyik főszereplő autista. Külsőleg nem mutatja ki,de a belső tulajdonságai autistára utalnak.


"Az állandósághoz való ragaszkodás "

"Egyes autisták alig képesek személyekkel kapcsolatba lépni; sokkal nagyobb örömet jelent számukra a tárgyakkal való foglalkozás, mint az azonos korúak társasága. Mások keresik a kapcsolatot, de szociális viselkedésük zavartsága miatt nem értik meg őket."

"Az autisták akár be is pánikolhatnak, ha valami nem a megszokott módon zajlik"

"Csökkent vagy túlzott érzékenység bizonyos egyszerű vagy összetett ingerekkel: hangokkal, érintéssel, vizuális mintázatokkal vagy szociális gesztusokkal szemben"

"beszűkült érdeklődési kör"

Ezek nagyjábol egyeznek,de külső tulajdonságokat ne keresd.

2018. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szeretem ezt a filmet,de háttérbe szorul az autizmus benne.
2018. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Egy gyermek még nem tudhatja, hogy ateista-e - mint ahogy azt sem, hogy keresztény, stb. Ezt úgy kamasz korában tudja eldönteni, de még az sem végleges, a világképe folyamatosan fejlődik.

A Thomas után szereplője aspergeres, és mivel az ASD spektrumon élők racionálisabbak, lehetséges, hogy ateista (lesz), de a film nem erről szól.


//Olvastam az első posztot is. ;) Majd legközelebb egyből sikerül...

2018. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, és am tudom hogy mi az az ateista ;)

De igen fent elírtam nem ateistát akartam, csak valamiért így írtam :)

2018. máj. 22. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!