Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca - Legbénább...

Trónok harca - Legbénább változtatás a könyvhöz képest?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a 7. évados Falon túli zombivadászat, amellyel ''ajándékoztak'' az ellenségnek egy sárkányt, aki így át tudott jutni a Falon a seregével. Máshogy nem ment volna nekik. A könyvben GRRM ezt is olyan fantasztikusan találta ki Joramun kürtjével, amit ki tudja ki és mikor fog valahogy megszólaltatni. És amikor megszólal, az élőknek készen kell állni. Szerintem ezt hihetetlenül bénán helyettesítették ezzel a zombivadászattal, mert ha Jonék nem mennek Északra, akkor a holtak maradtak volna a Falon túl.

2018. máj. 13. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Én akkor is tudok értékelni egy jó kis sárkányos akciót, ha a kontextusa hülyeség. És főleg, így kapni fogunk egy kis sárkány vs sárkány akciót, ami egyszerűen nem lehet rossz. Szóval ez a rész nem zavart annyira. Sokkal rosszabb dolgok is vannak. Pl:


1) Sok karakteridegen párbeszéd. És az a gáz, hogy ha egy párbeszéd rossz és logikátlan, akkor nincsen akció, ami majd ellensúlyozza. Ha egy párbeszédes jelenet rossz, akkor az általában menthetetlenül rossz.


2) A szereplők szétválogatása "jó" és "rossz" oldalra. Az egésznek az a lényege, hogy nem jók meg rosszak vannak, hanem egy csomó egymással marakodó fél. Amíg a showrunnerek úgy nem döntöttek, hogy minden jó legyen teljesen jó és alkosson egy nagy jó szövetséget (Dany, Jon, Tyrion, Varys, Sansa, Arya, Olena stb.) és minden rossz legyen teljesen rossz és alkosson egy nagy rossz szövetséget (Cersei, a Greyjoyok stb). Nem, fúj, nem értitek az egész könyvsorozat lényegét.


3) A teleportáló hadseregek szindróma. Nem lett volna olyan nehéz ránézni a térképre. Én imádom a stratégiát. Az, hogy a hadseregek pár nap alatt oda-vissza megtesznek több ezer km-t, nagyon sokat ront az élvezeti értékén. És olyan egyszerű lett volna jobban csinálni, hogy az felháborító.


Amúgy az időhiány az egyik olyan kifogás, amit gyakran felhoznak. Szóval most 2 évük van az utolsó évadra, remélem kicsit jobban átgondolják, mint a legutóbbi kettőt.

2018. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

nem olyan lényegi változás,de nekem fájt,hogy a kedves ember-t aki tele volt tök jó epizódokkal,meg dumákkal kiírták és helyette jaqen lett berakva.

a másik ami nagyon zavaró,hogy jon varg mivolta kb teljesen ki van hagyva és szellem akit vargol szerintem nem is szerepelt az utolsó évadban,de már talán az előzőben sem.

2018. máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Uh...én nem tudok választani, annyit bénának tartok. De: Sansa és Kisujj északra mennek a Boltonokhoz, Arya vs Sansa.

(Dorne mondjuk sokkal bénább, de ami Sansa történetéből jön, az Arya-Sansa konfliktus az eddig szerintem a legbénább és az ebből nőtte ki magát.)

De még mondjuk béna Bran sztorija is, hogy leredukálták teljesen flashbackek mutogatására a szerepét, a Vérholló meg egyenesen nevetséges volt.

És szerintem az is béna, hogy az erdő gyermekei hozták létre obszidiánnal a Másokat.

2018. máj. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
*utolsó: az a könyvben is így van hogy az erő gyermekei hozták létre a másokat varázslattal
2018. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
4. Hol van benne a könyvben?
2018. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

1.Dorne-könyvben imádtam,sorozatban meg...

2.Kisujj meg Sansa szórakozása a Boltonoknál

3.Karakterek ledegradálása-Pl Tyrion semmit sem csinált lényegében már egy pár évadja.Kisujj meg Varys,a legnagyobb szarkavarók meg bólogató kiskutyák lettek a háttérben.Kisujj kivégzése pedig a leggázabb dolog volt amit egy ideje láttam.

4.A Falon túli cucc igen,szerintem is.

5.De a legnagyobb baj hogy kiszámítható lett az egész meg fanservice. Ami kár mert egy remek alapanyag volt(és a 4. évadig nagyon jó kis sorozat volt) csak ugye Martin lassú(meg szerintem már le is szarja és a sorozat is rendesen beleszól hogy most ne add ki)

2018. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

1. Dorne. Azt sosem fogom megbocsájtani nekik.


2. Sansa, Kisujj és a Boltonok. már magában az wtf, hogy tető alá hozzák a Stark+Bolton dolgot, de oké, lépjünk túl ezen. Az viszont, hogy Kisujj csak úgy otthagyja Sansát azzal a két pszichopatával, na az tényleg nevetséges.


3. Jaime-t szépen lassan kinyírták. A könyvben brillírozik, de a soriban (az utolsó évad utolsó jelenetét leszámítva) Tywin halála óta Cersei csicskája. Btw milyen érdekes, hogy ez az időszak pont egybe esik azzal a szakasszal, ahol már elhagyta a sorozat a könyveket.


4. A Véres Komédiásokat én imádtam, nagyon sajnálom, hogy kihagyták őket, a helyettük szereplő Locke one-man-showja nekem nagyon gyenge volt.


5. A Hegy a könyvekben az egyik legparább szereplő, ellenben a soriban annyit tudunk róla, hogy félni kell tőle mert nagy.

2018. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Rengeteg ilyet lehetne találni. Barristan Selmy szerepe, Euron Greyjoy karaktere, a szinte ikonikussá vált mondások elhagyása stb. hosszú a lista...sajnos...


Nekem az egyik "kedvenc" sorozatbeli megoldásom Asha/Yara próbálkozása Theon megmentésére: ladikkal behajóznak a Dreadfortba, ami arról ismert, hogy az elhelyezkedése miatt egy maroknyi ember is fel tud tartóztatni egy sereget (egy ideig), de ők ennek ellenére simán behajóztak...ladikokkal. Majd besurrantak, egyből megtalálták Theont és ki is engedték, majd jött a félpucér Ramsay, aki elengedte a kutyákat és ettől úgy beszart Asha/Yara és társai, hogy kirohantak a várból és elhajóztak. Persze ezt úgy, hogy közben már riadóztattak mindenkit, de amilyen könnyen bejutottak, olyan könnyen sikerült lelépniük is.

2018. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem Mircella meg Tristan értelmetlen halála.
2019. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!