Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen filmek tartoznak bele...

Treblemaster kérdése:

Milyen filmek tartoznak bele a DC univerzumba?

Figyelt kérdés
Marveles vagyok. De meg szeretném ismerni a DC-t is (filmek és nem képregény). Ahhoz hogy megértsem a DC univerzumot meg kéne nézni az 1966-os Batmant is? Meg ilyen régi felmeket...

2018. máj. 27. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Pl A Marvel univerzumaba se tartizik bele a Tobey Maguire-ös pókember.


Az acélember (2013)

Batman Superman ellen - Az igazság hajnala (2016)

Suicide Squad - Öngyilkos osztag (2016)

Wonder Woman (2017)

Igazság Ligája (2017),

Aquaman (2018)

2018. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amugy wikipediarol masoltam ki, es ugy irja, hogy “az univerzum elso filmje...”
2018. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A DC univerzum nem olyan összetett mint a Marvrel. C. Nolan Sötét Lovag trilógiája pl megváltoztatott egy két dolgot, én nem vagyok nagy rajongója a rendezőnek, de ezeket a filmeket érdemes megnézni, továbbá ajánlom a figyelmedbe a V, mint Vérosszú című zseniális alkotást. (Mondjuk ennek semmi köze a klasszikus univerzumhoz.) A Watchmen nem lett egy rossz film, de jobbra számítottam, mindenestre voltak benne érdekes részek. Aztán ott vannak még azok a filmek amikben csak simán egy DC karakteren van a hangsúly: a régi Batman filmek: Batman (1989), Batman visszatér (1992), Mindörökké Batman (1995) és a Batman és Robin (1997). Itt inkább a gonoszok változnak. Aztán van még sok Superman film, egy Zöld lámpás, Wonder woman, Aquaman, meg ezek egy filmben: ez az Igazság Ligája. Ezenkívül szerintem a Gotham sorozatból is sok mindent megtudhatsz. Egyébként ha jól tudom, a DC inkább rajzfilmeket készít.
2018. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Marvelhez hasonló moziverzum építést a Man of Steel-lel kezdte a Warner. Korábban már leírták, hogy mik tartoznak bele. Én ezekből őszintén egyedül a Wonder Womant tudom ajánlani.

A legjobb DC filmek a Nolan-féle Dark Knight trilógia, V for Vendetta és a Watchmen. Ebből az utolsó kettő nem épp a szokványos szuperhős sztori.

Ha érdekel a DC világa, akkor sokkal inkább ajánlom a rajzfilmeket.

2018. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:

@3:

"A DC univerzum nem olyan összetett mint a Marvrel."


Uhh, nem nagyon ismered a DC-t, ugye? A DC MULTIverzum brutálisan bonyolult, kb átláthatatlan, a különböző létsíkokkal, és azok mindenféle összeomlásával, újraindulásokkal, zseb-univerzumokkal, korszakokkal. Tényleg kb a követhetetlenségig lett bonyolítva a hosszú évtizedek alatt. Persze a filmekből erről nem sok derül ki, de ez más kérdés.

2018. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg most fejeztem be a Darth Knight trilógiát. Akkor ha jól értem ez egy sokkal bővebb dolog...De akkor nemsokára kezdem a 2013-as Man of Steel-el
2018. máj. 27. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A DC egy kalap szar minden téren.

Nolan meg Tim Burton filmjeit nézd meg, az összes többi okádék(talán a Watchmen még jó).

Képregényben is Batman, ami kiemelkedő, minden más gyenge eresztés.

2018. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!