Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » SPOILER! Attack on Titan...

SPOILER! Attack on Titan mangaolvasók, mit gondoltok a 106. fejezet után?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogy a Marley arc miatt sokaknak elment a kedve a történettől, a 106. fejezet után pedig elég egyértelmű, hogy egyre sötétebb lesz az egész, vajmi kevés eséllyel arra, hogy a befejezés fényesebb lesz. A világ most még inkább Erenék ellen van, mint eddig.


Alapvetően ezzel a fejezettel nem lettünk sokkal okosabbak, ellenben Annie legalább él még, és ez megnyugtat. (persze van aki nem kedveli és nem érdekli a sorsa sem.)A vicces jelenetek is tetszettek, főleg Levi és Hanji meg persze Sasha. :( Jean te kukkoló perverz. XD


Ami viszont lényeges, hogy megtudtuk hányadán áll a Shiganshina trio. Korábban már be volt jelentve, hogy nem lesznek örökké puszi pajtások, de azért szomorú látni, hogy Erent mennyire nem érdekli a barátaival való kapcsolata és Armin annyira tanácstalan, hogy kénytelen Annievel megosztani a bánatát. Mikasa pedig Sasha sírjánál nem tudja eldönteni, hogy Eren egykori biztató szavai hasznosak-e még. :/ Depi depi hátán.


Az azonban számomra bizonyosnak tűnik, hogy sem Eren mindenkit ki kell nyírni, sem Armin mindenkivel össze kell barátkozni politikája nem célravezető, sőt előbb buknak el, mint hogy összejöjjön a dolog. Harcolni sajnos kell, Armin nem lehetsz ilyen kis naiv (de pont ezért szeretlek), ugyanakkor ha Eren továbbra is egy érzéketlen gyilkológép marad, mi okon bízna meg az eldiaiakban a többi nép?


Össze kéne fogniuk, és talán Mikasa egyszer segíthet ebben. De van egy olyan érzésem, hogy előbb nagyon eltávolodnak egymástól a srácok, Mikasa jó eséllyel Eren oldalán marad. Miért gondolom ezt?


Armin Erent hibáztatja azért, ami történt, tényleg nem érti, hogy min ment keresztül a barátja, mert sosem volt ilyen helyzetben és ha tartja magát a "jó és rossz ember" politikájához, amint eldönti, hogy Eren számára rossz, valószínű otthagyja, efelől nincs kétségem. Mondjuk Arminnál elég erős a tanult tehetetlenség jelensége, lassan elhiszi, hogy nincs más út, mint a könyörtelenség. Meg a Felderítőket nem hagyhatja ott, hiszen nála van a Kolosszális. Szóval akárhogy lesz, de szenvedni fog. :/


Arminnal ellentétben Mikasa nem látja Erent rossz embernek, a módszerébe fáradt bele, és ez nagyon nagy különbség! Hiába nyertek, Sasha meghalt. Eren mottója kudarcot vallott. Tényleg nem lehet nyerni áldozat nélkül? Mikasa ezt kérdezgeti magától. Mikasa túlságosan hűséges Erenhez, ezen a ponton nem az lenne karakterfejlődés számára, ha otthagyná és nem törődne a sorsával, hanem ha mondjuk jól hátsón billentené és Eren belátná mekkora egy állat volt. Ez bekövetkezhet annak alapján, hogy Mikasa megmondta neki, helyrehozhatatlan, hogy mennyi embert megölt. Ennél valami erősebb ráhatás kéne.


Összességében szerintem össze kéne fogjanak, ahol az erő és kompromisszumkészség győzedelmeskedhet.


Ja és Zeke drága nagyon gyanús nekem. XD Már akkor is az volt, mikor nem mosolygott az anyja ölében azon a gyerekkori képén. XD Nem szabad bízni benne!


Ti mit gondoltok?



2018. jún. 22. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az igaszság az hogy az utóbbi 10 fejezetet ami megjelent olyan szinten össze csapták hogy csak kapkodtam a fejem hogy mi hol mi történik? Ez az időtologatós dolog hogy előreugrunk 3 évet aztán vissza, nagyon nem volt jól kidolgozva.

Eren nagyon furcsa lett, nem igazán tudom mi tulajdonképpen most a célja mert full ugyan azt csinálja a civilekkel amit anno vele tettek, mikor az anyját megették.

Az összecsapásba az is beletartozik hogy mi ez a marley meg ymir gyermekei? Mármint értem mi hogy van, de a Marley-ban élő eldiai-ak szidják a szigeten lévő eldiai-akat, akikkel amúgy ugyan azok (???) képességeiket, vérvonalukat tekintve, mindent.

Szerintem jó lesz még, Én örülök hogy kitágult a világ mert érdekes ahogy bemutatják a karakerek fejlődését (Eren szemének rajzolásán nagyon lehet látni az évek elteltével hogy változik meg a 'tekintete')

Inkább csak a kidolgozottság az ami borzasztó. Többszöri elolvasásra sem értem.

2018. aug. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Nem tudom, hogy milyen nyelven olvasod, én angolul, de nekem tökéletesen érthető minden. Mondjuk olvasok is Tumblr-t, Redditet, azért az segít eligazodni. :D


Vissza kellett menni az időben, mert el kellett magyarázni valahogy, mi történt a 4 év alatt. Az a része szerintem érthető, hogy Zeke, az emberei és a keleti klán most Paradis oldalán vannak, de ők senkiben sem bíznak, ami érthető, lévén, hogy Zekenek egyértelműen hátsó szándékai vannak.


Miért utálják Paradis lakóit mások? Propaganda szöveg, mert Paradis lakóit ki akarják irtani, ugyanis hatalmas kőolajkészletk vannak a szigeten, ami Marleynak kellene. A legszomorúbb az egészben, hogy az eldiaiak ugyanúgy elnyomás alatt maradnak, még ha harcosokká képzik is ki a gyerekeket, erre képesek elhinni, hogy majd ha legyőzik a nagy gonosz Paradist, akkor béke lesz. Lesz a francokat, szánalmas ez az agymosás dolog, és Gabi pl. nem szimpatikus nekem a naivitása miatt.


A világ utálja az eldiaiakat, mert csak azt látják, hogy titánná változó szörnyek, és az olyanok nem lehetnek igazi emberek. Érthető a félelmük végül is, de Armin célja az lenne, hogy belássa a többi nép, hogy nem olyan rosszak, mint amilyennek tűnnek. A diplomatikus út esélytelen Eren tette után, de meg kell érteni őt is, a világ ellenük van, Eren pedig semmi más utat nem lát a harcon és az öldöklésen kívül. Csak hát, kipusztítani a világ 90%-át nem egy jó terv.


Szerintem akkor lehetne valamiféle béke az eldiai nép és a világ között, ha Ymir átkát eltörölnék, és többé senki se tudna titánná változni. Ez lenne a megfelelő végkifejlete a sztorinak, de ez sok áldozattal fog járni, és jó eséllyel Eren halálával. De ha mégsem hal meg, annak csak örülni fogok. :D


Mindenesetre fel kell készítenem a gyenge lelkem sok tragikus eseményre... :'(

2018. aug. 30. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!