Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történik a Shingeki no...

Mi történik a Shingeki no Kyojin/Attack on titan mangában a 89. fejezet után?

Figyelt kérdés
magyarul ugye csak eddig van, és már nagyon érdekel hogyan folytatódik a történet, de az angol tudásom nincs a toppon, szóval kérlek le tudnátok írni, mik történtek az elmúlt fejezetekben?

2017. jún. 19. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Nem írom meg, nem spoilerezek :p


Röviden: Megismerjük végre a másik oldal, a "titánok" nézőpontját.

2017. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De azért kérdeztem, mert nem zavar ha spoilereznek:)
2017. jún. 20. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

- Kiderült, hogy ahhoz, hogy Eren irányítani tudja a koordinátort, meg kell érintsen valakit, aki titán, és a királyi családból van. Ez eddig megvan, igaz? Ezért nem akarta Historiát "feláldozni" azaz titánná változtatni, és ezt nem is árulta el senkinek. Persze Hanji és Armin sejtették, hogy valami van Erennel, de nem firtatták a dolgot... Itt indul el Eren a lejtőn...


- 90. fejezetben egyre jobban kínozzák Erent az emlékei, akkor is aktiválódtak, mikor kezet csókolt Historiának, és akkor is, amikor Arminnak beszélt a szabadságról, a "szabadság" pedig az életcélja. Érdekes. A fejezet végén 9 hónap ugrás van, eljutnak az óceánhoz, mindenki boldog és szabad, de amikor Armin sírva mondja Erennek, hogy milyen jó, hogy eljutottak idáig, Eren azzal jött, hogy ténylegesen csak akkor lehetnek szabadok vajon, ha megölnek mindenkit a másik oldalon? Erre Mikasa és Armin ledöbben. A lényeg annyi, hogy Armin számára a szabadság és Eren számára két különböző dolog. Isayama egyszer azt nyilatkozta, hogy nem valószínű, hogy mindörökké barátok lesznek Eren, Armin és Mikasa, és nekem a 90. fejezet alapján úgy tűnik van benne ráció, ki tudja.


-91. fejezettel a másik oldalra térünk át, +3 éves ugrás után, ahol megismerünk egy rakás eldián gyereket. XD (innentől össze-vissza mesélem el, mert egyszerűbb így )Falcot, aki egy aranyos, tisztalelkű, segítőkész, kötelességtudó, szőke fiú, szerelmes az egyik társába, Gabiba, aki kb. Eren lány verziója és gőze nincs arról, hogy Falco hogyan érez... Persze a srác minden erejével meg akarja védeni a lányt, annak ellenére, hogy gyenge fizikailag, Gabi mindenben jobb nála, a célja pedig megörökölni Reiner páncélos erejét.


Ami azért morbid, mert Reiner az unokatesója, de olyan szinten agymosottak az eldián harcosok, hogy komolyan azt hiszik, a legnemesebb dolog az, ha tizenpár évesen átváltoznak titán shifterré, szolgálva ezzel a marleykat, mert a marleyk azzal áltatják őket, hogy majd megbecsült tagjaivá válnak ezzel a társadalomnak, és tiszteletbeli marleykká teszik az egész családjukat. Ez persze hatalmas parasztvakítás, semmi tiszteletet nem kapnak szinte, ellenben minden eldián hősként ünnepli őket. Ez a 94. fejezetben volt, ahol megtudtuk hogy Reiner apja marley, így sosem láthatta a fiát, a két népnek ugyanis tilos keverednie egymással. Szóval mindegy hány %-ban vagy eldián, titánná változhatsz. Izgis. Reinert az édesanyja is agymosottá tettem ő akarta, hogy legyen shifter, mert így biztos láthatja majd az apját. Mekkora átverés és nagyon kiábrándító, hogy ilyen szülők vannak... Reiner 23 évesen, 2 év múéva meg fog halni, ő az egyetlen gyereke az anyukájának, és Gabi szülei ugyanazt az elvet vallják, mint Reiner anyukája, hogy olyan szép és nemes dolog, hogy 2 alakváltó is lesz a családban, persze Reinernek hányingere támad az egésztől, mert ő megtapasztalta, micsoda pokol valójában egy ekkora teher. Kénytelen volt hazudni Paradis sziget embereiről, mindenkit rossz embernek festett le, mert nem rengetheti meg hitükben a családját, ők ugyanis azt hiszik Paradis szigetén tényleg ördögök laknak. Gusztustalan ez szerintem... mondjuk már hozzászoktam, hogy ebben a mangában kettyósak az emberek. XD Ja, de a marleyk dumálták ezt be nekik, és a marleyk között eddig csak 1 jó fej fickót mutattak. A többiek maguk az ördögök...


Legalább Reinert megkedveltem, mert ő látja, mi az igazság, és elege van az egészből. Meg még jóképű is lett. :D Falco is látja, mi a nagy helyzet, éppen ezért nem akarja, hogy Gabi shifter legyen, és meghaljon 27 évesen. Szóval Reiner megmondta neki, ha meg akarja védeni, akkor tegyen is érte. Hát nem tudom, mi lesz velük, de valaki tragikusan meghal majd. Szomorú leszek, mert kedvelem őket annyira mint Petráékat, de ez a manga ilyen.


- A másik 2 gyerkőc Udo, aki egy pánikgép, Bertholdra hasonlít, ugyanakkor agresszívebb, a másik lány Zophia, kellően sztoikus, hasonlít Annie-re azzal a különbséggel, hogy ő mosolyog, törődik a társaival, nyugisabb, tényleg barátok mind a négyen, nem olyan szétesett csapat, mint Reinerék.


-FONTOS: Ymir meghalt, Marcel bátyja, Porco ette meg, szóval annak a fiúnak a tesója, akit Ymir megevett. Vezetéknevük Galliard, és Porco utálja a nevét, szóval a Galliardot használja. Mindig rivalizáltak Reinerrel, volt egy flashback a 94. fejezetben, ami a kiképzésükről szólt. Annie akkor is mindig feltörölte a padlót Reinerrel, és volt egy olyan jelenet, ahol Berthold és Reiner a hűségről beszéltek, hogy milyen fontos ez a marleyknak, Annie pedig meg sem hallotta őket. És ha már ez volt a téma, én merem feltételezni, hogy Reiner az életben nem váltana Paradis oldalára, Annie viszont igen, amennyiben felébred. Legalábbis ha én írnám a sztorit, csak ezért raktam volna bele ezt a beszélgetést és de jó volna, ha igazam lenne! :D


- A négylábó titán neve Pieck, ő egy alacsony nő, és jóban van Galliarddal.

- Falconak van egy bátyja, Colt, ő fogja Zeke erejét örökölni, ha minden úgy alakul. Zekenek 1 éve, Reinernek 2 van hátra a 13 évből.

- Zeke dohányol, és a képessége, hogy elüvöltve magát, (ember alakban is megy) a beinjekciózott emberek titánná alakulnak. Így változtatta Connie faluját is titánná mindenkibe szérum került majd üvöltéssel átváltoztatta őket. Ez a királyi származása miatt van, koordinátor szerű képesség, de nyilván nem tökéletes ezért kéne nekik Eren! Zeke megtagadta Jeager mivoltát és azt is titkolja a marleyk elől, hogy királyi leszármazott. Annak idején Kruger minden marleyt megölt, aki tudott arról, hogy Dina, Zeke anyja ki is volt, szóval... érdekes ez :D

- Ja és Falco és Colt neve Grice, Grice pedig tagja volt az Eldia Megújítóknak, ő volt az aki odavitte Grisha Jaegert. És ez mindig is téma volt, mert a marleyk tudják, hogy vannak még leszármazottai ennek a szervezetnek. Galliard például azért is utálta Reinert, mert azt hitte, ő is egyike ezen leszármazottaknak. Természetesen nem, ellenben Falco és Colt azok, és mivel Eren tudja, ki volt Grice lesz itt még akció. XD Sőt van egy fickó, aki látszólag kémkedik Reinerék után, és nagyon úgy tűnik Eren az, de hogy hogy került oda, nem tudni és emiatt lehet mégsem ő az. Elég necces lenne csak úgy átjutni a túloldalra, másrészt minek kockáztatná ezt Paradis? Mindenesetre, nagyon szánalmasan fest, hosszú haj, borosta, és amputáltnak tetteti magát. Falco beszélgetett vele, és emiatt is gyanús az egész... hm...


- Na most hogy a szereplők kilétét kielemeztem, a cselekmény főként az volt, hogy Marley háborúzott a Keleti Néppel, ami nem egyenlő Keleti Klánnal, azaz az ázsaiakkal. Töröknek néznek ki egyenruha alapján. :D A háború vége felé tartottak, végül a Marley nyert, nagy veszteségek árán, és a legnagyobb baj az, hogy a titán alakváltók ereje már kevés nekik a hatalom fenntartásához. Többek között azért is, mert elveszették a kolosszális és a nőstény titánokat, és mert a körülöttük lévő népek titánölő eszközöket fejlesztenek ki.

- Azontúl kiderült hogy a Marley által Paradisra küldött 32 hajót elpusztították, mert egyik sem tért vissza, és minden kétséget kizáróan Eren és Armin voltak titánalakban, akik eltüntették őket. Szóval számítottak rá, hogy Marley támadni fog, és védekeztek is. Van egy olyan érzésem, hogy nem érik be ennyivel, és támadni fog Paradis is. Hm. Csak ahhoz flotta kellene. XD Ellenben a Marley flotta gyengus, ki tudja, talán létrehoztak egy annál erősebbet. :D Viszont, ha Armin és Eren nagyban együtt dolgoztak, akkor valószínű rendben van a kapcsolatuk is... ki tudja... minden csak spekuláció, remélem mielőbb válaszokat kapunk, és nagyon szeretném tudni, hogy festenek felnőttként a főbb szereplők :D

2017. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, amúgy Zeke nagyszülei, akik Eren nagyszülei is, élnek még. Ejha mi lesz ebből ha találkoznak... :D És Zeke nem a teljes Jaeger mivoltát tagadta meg, csak az apját. Az apja szülei a családja.


És Gabi volt az, aki bátorságával olyan szituációt teremtetett, amivel győztesen jöhetett ki Marley a háborúból. Mint már mondtam, az eldián nép számára ő egy hős, de a marleykat nem is érdekli az egész... komolyan gyerekek halnak meg azért, hogy a javukat szolgálják és még annyit sem bírnak kipréselni magukból, hogy köszi.... Nem, ehelyett azt hajtogatják a marleyk, hogy igen, ti vagytok a bűnös nép, ezért bűnhődnötök kell. Kedves... :P Gonoszak ezek a marleyk... nagyon.

2017. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hűha, nagyon szépen köszönöm!!!
2017. jún. 21. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, én azt szeretném kérdezni,(tudom h nem en vagyok az eredeti kerdezo) h akkor mi lett Erenékkel? Vagy még arra nem tért vissza a manga?
2017. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!