Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a marvel...

Mi a véleményetek a marvel filmes univerzumról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jók a filmek? Melyek a legjobbak és a legrosszabbak?
2018. jún. 26. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretem, és a globális kultúra egyik fontos elemének tartom. Elmehetsz Kínába, Indiába, Franciaországba, Dél-Afrikába, Egyiptomba, Brazíliába, stb. stb. stb. és mindenki tudja, mi az a Marvel. Egyetemes emberi értékeket képvisel, amiket a világtörténelemben először mindenki azonos szimbólum rendszeren keresztül tanul meg. Ez sokkal fontosabb, mint sokan gondolják. Szerintem.


A minőség elég konstans. Olyan 6-9/10 közé be lehet lőni mindegyik filmet. Egyik sem transzcendens élmény, de egyik sem kifejezetten rossz. Nekem a kedvenceim:

Amerika Kapitány 2-3

Avengers 1 és 3

Galaxis Őrzői 1-2

Vasember 3


Legrosszabbak szerintem:

Thor 2

Vasember 2

2018. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Globális kultúra része, egyetemes emberi értékeket képvisel.

Jaj, azért ne essünk ennyire át a ló túloldalára.


Megvan ezeknek a filmeknek a maga helyük.

Jó látványosak, jó drágák, aki szereti annak szórakoztató. Nem kell ebbe többet belegondolni.

2018. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tök király, hogy így képesek voltak felépíteni. Úgy értem a sorozatokban is rengetegszer utalnak a filmekre, és a filmek is utalnak egymásra, még a következőkre is, például Doctor Strange említése a Winter Soldier-ben.

A legtöbb filmet legalább egy hetesre belövöm, kivéve a Thor 1-2, mert kicsit unalmasak, illetve az Ultron Kora, mert azt borzasztó X-men rajongóként nézni, és rengeteg logikátlan dolgot találtam benne, ami zavar.

A legjobbak szerintem: A Tél Katonája, A galaxis őrzői, Doctor Strange és Fekete Párduc.

2018. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak távolról követem ezeket a filmeket, és egyiket sem láttam, ami az utóbbi kb. 3 évben jött ki. De szerintem filmpiaci és tömeg-kulturális szempontból elismerésreméltó, hogy fel tudtak állítani egy ilyen összefüggő és sikeres filmsorozatot, ahol a részek egymásra épülnek és egy adott cél felé törekednek. Ehhez nem kis koordinációs készség és marketingtudás kellett.

Ez főleg akkor látszik, ha megnézzük, hogy más stúdiók vagy filmszériák mennyit ügyetlenkednek, hogy megpróbálják leutánozni a Marvel sikerét, mégsem sikerül nekik. DC, Universal, Transformers, sőt az utóbbi időben még a Star Wars is gyengén muzsikál.

2018. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Amerika kapitány filmek a kedvenceim, főleg a Winter Soldier. De nagyon jó a Galaxis őrzői is, illetve a Doctor Strange. Ami nekem talán legkevésbé tetszik azok pont a Bosszúállók filmek, nekem erőltetettnek tűnik ez a hozzunk össze mindenki és mehet az agyatlan csihipuhi. Persze azok se rosszak, csak nem a kedvenceim.
2018. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, a legrosszabb film számomra a Hihetetlen Hulk, valószínűleg azért mert annó a 2003-as Hulk nagy kedvencem volt (tudom, hogy amúgy bukta volt, de az én ízlésem márcsak ilyen), és ahhoz képest nekem az új nem volt nagy eresztés.
2018. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is az a véleményem, hogy a legnagyobb pozitívum azok az egymásra épülő részek, szinte minden filmben és sorozatban vannak utalások, de sok rész önálló filmként is értelmezhető.

A kedvenceim a Bosszúállók, a Vasember és az Amerika kapitány filmek.

A legkevésbé eddig a Hulk jött be, a Thor 2 egy kicsit unalmas volt, a Thor Ragnarök pedig szerintem lehetett volna kevésbé komédiás, az elején még vicces volt, de aztán a végére kezdett erőltetett lenni.

A többi Marvel nem lett a kedvencem, de tetszettek.

Összességében minden film benne van a "jó" kategóriában (szerinem olyan 6-9/10).

2018. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!