Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Fate/stay night-ot vagy...

A Fate/stay night-ot vagy unlimited blade works-ot érdemesebb nézni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ugyanazt történetívet dolgozza fel de van valami különbség élvezeti szempontból vagy részletességét tekintve vagy bármi más különbség?
2018. júl. 2. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A Fate/Zero és az Unlimited Blade Works sorozatokat a Ufotable csinálta, és ezek nagyon jók. És az animáció egészen kiemelkedő.

A 2006-os Fate/Stay Night sorozatot és a 2010-es Unlimited Blade Works filmet (!film, nem sorozat!), azokat a Studio Deen csinálta. Ezeknek is megvan a maguk varázsa, de összességében összehasonlíthatatlanul alacsonyabb minőségűek. Sokkal kevesebb pénzből készültek és fiatalabb közönséget céloztak meg.

2018. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Helyesbítem az elsőt. A Zeró jó, az UBW felső-közepes. Az animáció nem kiemelkedő, az SFX viszont igen, a környezetdizájn nagyon ingadozó, a karakterdizájnok viszont sokszor egészen lapátképűek.


A Deen féle Stay Night (2006) nem ugyanazt az utat dolgozza fel, mint az UBW, a Zero meg nem a VN-t adaptálja, hanem egy kapcsolódó LN-t. Ez egyébként nem annyival gyengébb az UBW-nél mint amilyennek sokan beállítják. Megvannak a maga erősségei és gyengéi, viszont az igaz, hogy “szerencsétlenebbül” választott alapanyagot.

2018. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hu na jó most kicsit már kesze-kusza a dolog. Akkor az alapján amit eddig olvastam az első történet ívet 3 anime dolgozza fel miszerint egyes dolgoknál hogy dönt a szereplő ezek a fate/stay night, a UBW MOVIE valamint a tavaly megjelent heaven's feel


A 2 történet a fate/zero első illetve 2. évadja ami a fentieknek az előzménye viszont élmény megtartás szempontjából azokkal kell kezdeni


Fate stay night 24 rész-2006

Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue 1 rész közvetlen előzménye az UBW sorozatnak 2014

Fate/stay night: Unlimited Blade Works 1-2 évad. 12/13.rész -2014/2015

Fate/stay night Movie: Unlimited Blade Works movie -2010

Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 10 rész-2013

Fate/stay night: Heaven's Feel 1-3 (amiből még csak 1 rész jelent meg) 2017

Fate/Apocrypha 25 rész-2017

Fate zero 1-2. évad 12/13 rész-2011/2012

Fate/Extra: Last Encore 13 rész-2018


Ahogy kivettem az UBW sorozat az filmnek a kibontott változata (javítsatok ha tévednék vhol), a többit azt még nem sikerült belőnöm, hogy hova való lenne. A grafika nem számít olyan szempontból, hogy telejs képet akarok kapni a fate sorozatról (ebbe nem értve az ilyen crossovereket vagy az ilyen mahou shoujos vmiket mint pl Carnival Phantasm) tehát megnézem mindet szerintem, viszont milyen sorrendbe haladjak, hogy értsek is mindent és az élményt se rontsam el..?

2018. júl. 2. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Van a Fate/SN visual novel. Aminek van három útja (=route). Ezek a fate route, az UBW route és a HF route. Ilyen sorrendben növekvő bonyolultsággal. A 2006-os F/SN anime elsősorban a fate route-ot követi. Az UBW film és sorozat ugyanazt, az UBW route-ot adaptálja, csak a sorozat sokkal jobban. A film szerintem kihagyható. A Zero az a SN rajongóinak készült előzmény. Tehát abban a tudatban írták, hogy legalábbis láttad a 2006-os F/SN animét. Az UBW sorozat az a Zero folytatása, ugyanazok csinálták. Tehát az pedig arra támaszkodik, hogy láttad a Zero-t.


Ez az általam ajánlott sorrend, ha a minél teljesebb élményt akarod:

Fate/SN (2006)

Fate/Zero

UBW sorozat (2014-2015)

(UBW film, ha akarod)

Heaven's feel filmek

És aztán a többit akármilyen sorrendben. Azok teljesen alternatív, független történetek. Nyilván a prológusokat az adott sorozatok előtt nézd meg, gondolom ezt nem kell nagyon magyarázni.

+ha meg tudod szerezni a visual novelt, akkor azt is végig játszhatod, ha szereted az ilyesmit. Arról én nem tudok nyilatkozni.

2018. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!