Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok a Sicario-hoz és a...

LeonScottKennedy kérdése:

Tudnátok a Sicario-hoz és a Wind River-hez hasonló filmeket mondani?

Figyelt kérdés

A Sicario-t már régebb láttam, de a 2. rész előtt még újranéztem, illetve a Wind River-t csak nemrég fejeztem be. Nálam mindkettő film abszolút a 10/10 kategória, egyszerűen nem tudtam negatívumot találni az egyikben sem, pedig elég szigorúan szoktam nézni a filmeket, és az is ritka, hogy valamire 8 felett adok.

Mindkettő akció-thriller (wind river inkább dráma-thriller), mindkettő nagyon naturalista és realisztikus, mindkettő nagyon jól játszik a feszültségteremtéssel, jó színészi játékok, nem túldimenzionált sztori (nincsenek klisés csavarok, egyszerű, de zseniálisan megvalósított sztori), lehengerlő atmoszférateremtés, illetve látványos kamerakezelés, jó zenék.

Most nagyon ki vagyok éhezve az ezekhez hasonló filmekre, szóval aki tudna mondani, annak nagyon megköszönném.


2018. júl. 5. 22:30
 1/3 TR75 ***** válasza:

Fogságban (Prisoners - 2013.) Ez nyomasztó és feszült egyben, dráma-thriller-féle.

Atmoszférában nagyon jó például a Take Shelter (2011.), ami igazából nem is tudom, hogy milyen műfaj, dráma, thriller, misztikus? Az biztos, hogy nagyon ütős hangulata van (és nagyon lassú film).

2018. júl. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a könyvelő

the town

nem vénnek való vidék(a wind riverhez hasonlítanám)

ronin

traffic

2018. júl. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Domino (2005)

[link]

2018. júl. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!