Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért sztárolják a következő...

Miért sztárolják a következő filmet? 12 dühös ember!

Figyelt kérdés

12 dühös ember


Már az elején szinte tuti, hogy mi fog történni a végén.

Másrészt totál gyenge párbeszédek vannak benne.

Kb:

-Biztos benne?

-Biztos.

-De tuti?

-Jó, hát lehet nem.

-Na, hát mondtam én, hogy nem biztos.


Aztán ez megy végig.

Oké, nem mostani film, de hiába próbálom úgy nézni, nulla.

Ha már hasonló filmet akarok, kevés szereplővel, kevés helyszínnel, akkor:

17-es fogolytábor.


2018. júl. 12. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint imádom, de nem kötelező szeretni. Ha a Stalag tetszett, akkor adj egy esélyt A vád tanújának.
2018. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Azt azért vedd figyelembe, hogy szinte műfajteremtő volt. Az, hogy tudod az elején, hogy mi lesz a vége, azért van, mert ezerszer "lenyúlták" később az alapötletet.


2) Az idézett párbeszéd önmagában valóban feleslegesnek hat, de a film történetében épp az a lényeg, hogy az alaptalan meggyőződéses magabiztosságot ki lehet kezdeni, és ezt a párbeszéd gyönyörűen példázza.


3) Azért sztárolják, mert vannak benne izgalmas karakterek, fordulatok, egy végigvitt humánus elv, és ahhoz képest hogy egyetlen teremben játszódik, fel se tűnik a másfél óra. Tapintható a hőség, a feszültség. Pl. biztos nem vetted észre, de ennek fokozása érdekében a díszletfalat folyamatosan beljebb tolják, hogy fojtogatóbb hangulatú legyen a szűkebb szoba.


Azt adom, hogy nem tökéletes, nekem se tartozik a kedvenceim közé, meg nyilván egy 60 éves filmről van szó, de rossznak semmiképp sem nevezhető.

2018. júl. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó film. Csak képzeld el, hogy rajtad múlik egy ember élete és biztos vagy abban, hogy nem bűnös. A többi esküdt pedig ilyen olyan oknál fogva a halálára szavaz. , Különböző mentalitások találkozása, jellemábrázolások. Elgondolkozol a film alatt, hogy valójában én mit tennék? Milyen ember is vagyok? Hogyan hatna rám annak az egy embernek az igazságba vetett hite? Meg tudnám-e tenni, hogy kétséges bizonyíték hiányában a halálba küldjek valakit? Mennyire vagyok empatikus? Érdekel a többiek élete, mi késztetheti arra, hogy nem-mel szavazzon?
2018. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó film! Csak képzeld el, hogy rajtad múlik egy ember élete és biztos vagy abban, hogy nem bűnös! Már a lényedből kifolyólag is küzdened kell érte. A többi esküdt pedig ilyen olyan oknál fogva a halálára szavaz. Különböző mentalitások, jellemek találkozása. Elgondolkozol a film alatt, hogy valójában "én mit tennék"? Milyen ember is vagyok? Hogyan hatna rám annak az egy embernek az igazságba vetett hite? Meg tudnám-e tenni, hogy kétséges bizonyíték tudatában a halálba küldjek valakit? Mennyire vagyok empatikus? Érdekel a többiek élete, mi késztetheti arra, hogy "nem"-mel szavazzon? Megértem ezt? Ez szerintem olyan pszichodráma. Elmélyedni az emberi lelkekben. Melyek azok a tényezők, amelyek befolyással vannak a döntéseinkre? Csak azért haljon meg valaki, mert én meccset szeretnék nézni, vagy mert haragban vagyok a fiammal? Ez a film inkább erről szól. Belebújni a többi ember bőrébe, hogy az ő helyzetüket is átérezd. Az ő szemszögéből is ítélni. Mit érez, érezhet a másik esküdt, mi hajtja, hogy egy ember életének a kioltását kívánja?

Szóval én így nézem a filmet, filmeket és a valóságban is mindig fontos számomra a másik ember érzése. Mit, miért csinált, mi késztette arra, amit tett, amit elkövetett?


Írod, hogy ha kevés szereplős és kevés helyszínnel rendelkező filmet szeretnél látni, akkor akár a 17-es fogolytábort is megnézheted. Tudom, hogy nem erre voltál kíváncsi, de azért megemlíteném neked a


- legszűkebb helyen játszódó filmet, az

"Élve eltemetve" (nem hiszem, hogy lenne ennél szűkebb hely és kevesebb szereplő)-Ryan Reynolds

- "A fülke" (Colin Farrell)

- "A kötél" (Hitchcock rendezte- James Stewart főszereplő)

- "127 óra (James Franco)

- "Hold" (Sam Rockwell)

- "Odavagyok ezért a srácért" (96 dollár költségvetésből)

- "Szerelemtől sújtva" (Kovács Patrícia)

- "Secret Honor" (Philip Baker Hall)

- "Számkivetett" (Tom Hanks)

- "Rec" ----filmeket.


De kereshetsz az "Egyhelyszínes filmek", vagy "TOP 10 klausztrofób film"-ek között is "csemegéket".

2018. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Számomra még mindig kicsit átlagon feletti a film.

Nem azt mondom, hogy rossz, de túl van értékelve.

Köszönöm az ajánlást is, de azzal nincs gond, a Kritikus tömegen nem rég volt ilyen "nap", elég sok filmet írtak.

2018. júl. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!