Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A bosszuállok, végtelen...

A bosszuállok, végtelen háború filben csak én gondolom ugy hogy Thanos nem is gonosz és teljesen jol cselekedett? Es neki szurkoltam a végén már? Tudom hogy szomorú hogy meghaltak sokan de akkor is (f)

Figyelt kérdés
2018. júl. 17. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos az, hogy teljesen jól cselekedett erős túlzás, mert azért csak kiírtotta a fél univerzumot. Az más dolog, hogy valamelyest igaza van, és a túlnépesedés valóban okozhat gondokat, de szerintem a lehető legrosszabb lehetőséget választotta a probléma megoldására.
2018. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért hősként ne emlegessük, mert elég komoly népírtást követett el.

Viszont valamelyest valóban igaza volt, így én meg tudtam érteni... egészen addig meg nem ölte... hú, ott bedühödtem. :D

Na, a lényeg, hogy nem tévedett, de kétségtelenül rossz irányból közelítette meg a dolgot.

Örülök, hogy megváltoztatták a motivációját a képregényeshez képest, mert az utóbbi kicsit fura lett volna. XD

2018. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A bosszuállok, végtelen háború filben csak én gondolom ugy hogy Thanos nem is gonosz és teljesen jol cselekedett?"

Lehetek őszinte? Igen!

A túlnépesedés talán probléma, de fhúúúú... ebbe nem akarok túlságosan belemenni, de Thanos egy elborult tömeggyilkos, akárhogy csűrjük-csavarjuk. Egy hülye ideológiát szajkózva, rengeteg életet vett el. Nem Isten, hogy mások élete felett döntsön, nincs joga hozzá! Mily érdekes, hogy magát nem felezte le... Mások élete nem számít, de a sajátját már sajnálta beáldozni a nagy célért? Jaj, el is felejtettem! Hisz ő a hatalmas Thanos, aki előtt mindenkinek hajbókolni illik, őt nem lehet csak úgy lefelezni!

A hatalmas igazságosságáról meg annyit, hogy képes volt lefelezni az asgardiakat, akiket nem sokkal előtte tizedeltek meg. (Azt már meg se említem, hogy a túlélők többsége, nők és gyerekek voltak) Kötve hiszem, hogy azt a pár megmaradt asgardit nem bírta volna el az univerzum. Továbbá, pl. megölte Groot-ot, aki a fajtája utolsó tagja volt... nagyon igazságos, ezzel biztos sokat tett a világért! Letarolta Xandart, ami egy virágzó bolygó volt. Gondolom ott is felezett, pedig ott nem éhezett a nép, hiába volt népes bolygó. (Nyilván, mert értelmesebb emberek lakták nála, akik nem csak népirtásban tudtak gondolkodni, hanem mondjuk megújuló energia forrásokban stb.) A sok elveszett életek között simán lehetett olyan is, akinek több esze lévén Thanosnál, simán kitalált volna valamit, ha felmerül az éhezés lehetősége. pl. Csak a Föld tele volt zsenikkel. (Stark, Pym, Banner, a Párduc huga stb.) Továbbá kitudja, milyen káoszt teremtett azáltal, hogy megölt fontos feladatokat ellátó személyeket. pl. Dr. Strange-et, aki folyamatosan védelmezte a Földet. Az ő halála, akár a teljes emberiség kihalásához is vezethet.

Még lehetne sorolni az ellenérveket, de talán ennyi is elég, hogy átgondold a véleményed.

(Valamint, csak egy pillanatra lépj ki a filmből és fordítsd le magadnak a valóságra. Ennyi erővel tüntessük ki a történelmünk legnagyobb tömeggyilkosait. Ne kételkedj benne, nekik is voltak érzéseik és hittek abban, amit tesznek. (Elég a II. vh-ra gondolni) Továbbá, ha valaki a családoddal együtt "lefelezne", téged vigasztalna az a tudat, hogy így a távoli, bizonytalan jövőben talál elkerülheti az emberiség az éhezést?)

Én a legkevésbé sem tudok Thanossal szimpatizálni. Megölte a lányát, akit elméletileg szeretett, mert a saját egója azt diktálta neki, hogy neki van igaza és az univerzum téved, most ezért tüntessem ki?

2018. aug. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3-as! Azt ugye tudod, uyge deláldozta gamorát, hogy megszerwzze a követ, és látszott thanoson, hogy sírt, hogy ezt kell tennie. Szval ez az érdekes sztem ebben a karakterben, hogy nem lehet eldönteni, hogy jó-e vagy rossz.
2021. márc. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azt ugye tudod, uyge deláldozta gamorát, hogy megszerwzze a követ, és látszott thanoson, hogy sírt, hogy ezt kell tennie."

Értem. Szóval, ha egy egy ember megöli a lányát, de utána megsiratja, akkor végül is nem lehet eldönteni, hogy jó volt-e vagy rossz, ez helyes volt-e vagy helytelen.

Komolyan mondom, elég alacsonyan van nálad a mérce, ha azzal, hogy valaki nem teljesen élvezettel gyilkol, akkor már kétséges számodra, hogy jó-e vagy sem. Elárulok valamit, amit eddig talán nem tudtál. A gyilkosoknak is vannak érzéseik, ők is ragaszkodnak bizonyos emberekhez. (Feltéve, ha nem orvosi értelembe vett pszichopaták.) Hitler is szeretett valakit, sőt biztos sírt is időnként. Ebbe még bele sem gondoltál? Most már egész máshogy látod Hitlert, igaz? Nem is volt annyira rossz ember. Végül is Mickey egeret is szerette. Nem tudtad, hogy volt kedvese is? Sőt, azt mondta munkahelyeket teremt és felvirágoztatja Németországot. Mindent csak a nemes ügy érdekében tett. Gyárakat, utakat épített, csökkentette a munkanélküliséget stb. Szerinted, hogy választották meg?


Thanosnál is, mivel sírt a lánya miatt és nem szívesen ölte meg, el sem lehet dönteni, hogy vajon jól tette-e amit tett vagy sem. Az meg gondolom már fel sem tűnt, hogy a Végjátékban a nemes lelke arra a következtetésre sarkalta, hogy tévedett azzal, hogy meghagyta a világ felét és ráébredt, mindenkit el kell pusztítani, hogy tökéletes béke legyen.

Komolyan mondom, ne legyél már ennyire vak! Nagyon is megértem Thanost, szerintem jobban mint te. Igen, sajnálta a lányát. És? Ez már legitimizálja a tetteit? Végül is Gamorát is szerette, talán a gumicukrot meg az egyszarvúakat is, a naplementét is szépnek találta, sőt a képregényekben még a Halálba is szerelmes...szóval el sem tudom dönteni, hogy rossz volt-e amit csinált vagy sem.

2021. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!