Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Jurassic World: Bukott birodalomról?

Figyelt kérdés

Csak az írjon választ, illetve az olvassa tovább ezt a kérdést, aki tényleg látta a filmet, mert spoilerek lesznek benne.

Szerintem király film volt, ahogy az összes többi Jurassic film. Csak azt sajnálom benne, hogy minden olyan gyorsan történt (mondjuk logikus, ha figyelembe vesszük, hogy valójában mennyi akciójelenet volt benne, és nem akarták hogy 3-4 órás legyen az egész film). Egyébként én a történetet 5/10-re értékelném, a látványosságot meg 10/10-re.

Amit még hiányoltam, az a vér, és az ijesztő jelenetek. Például amikor az Indoraptor leharapja Wheatley alkarját, kb. semmi vér nincs. Illetve maga az Indoraptor sem nyújtott olyan ijesztő jeleneteket, mint amiket anno emlegettek. Véleményem szerint az eredeti Jurassic World félelmetesebb volt.

És mint minden filmben, itt is voltak ám logikátlanságok. Pl. a Stygimoloch (ami bébi Pachycephalosaurus...) jelenetei. Simán áttört a téglafalon úgy, hogy a ,,sisakján" konkrétan egy karcolás se lett. Pedig nemnagyon hiszem, hogy a valóságban ezt csak úgy kibírta volna a koponyája. És az is logikus, hogy a T. rex nem tudta áttörni a rácsokat, de egy Pachy igen :D

Továbbá, amikor azon az üvegtetőn volt az Indoraptor, és Claire azt a lézeres bigyót Owenre vezette, Owen honnan a rákból tudta, hogy Claire mit akar? Úgy tűnik van egy gondolatolvasónk.


Összefoglalva, nagyon élveztem a filmet, és mint minden filmben, itt is akadtak ám logikátlan részek. De őszintén szólva, én többet vártam a filmtől. Remélhetőleg a harmadik rész, amit 2021-re ígértek be, valamivel nagyobb robbanás lesz, beleértve a történetet is.



2018. aug. 13. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Én egyszer nézhetőnek tartom, és sajnálom, hogy a disney megvette ezt a filmet is. Nekem nem jött be, mert nagyjából ismételi az előző Jurassic world filmet. Az meg, hogy kicsit "nyálas" lett külön hátrány. Már azt vártuk mikor kezdenek énekelni a dinók ahogy a disney filmekben szokás. Nem hiába írták le ezt a filmet.

Csak egy megjegyzés: Létezett olyan dinoszaurusz amelyik mindig fejje rohant mindennek. A koponyája úgy volt kialakítva, hogy simán áttörte volna a filmbeli vastag falakat is.

2018. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem ez inkább a Jurassic Park 2-re hasonlít.

És egy olyan téglafalon legfeljebb egy felnőtt, 6 méteres Pachycephalosaurus tudna áthatolni.

2018. aug. 13. 10:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és még azt is hozzátenném, hogy a Mosasaurus csak úgy el lett felejtve. Kiszabadul a medencéjéből, viszont azután már csak a film végefelé van egy jelenet, amiben találkozik pár szörfössel.
2018. aug. 13. 10:18
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem, az első jobban tetszett,ez komorabb volt,talán ez miatt tetszett kevésbé.Mivel hatalmas kasszasikerről beszélünk borítékolható a folytatás
2018. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Jurassic world-ben a Stygimoloch egy önálló faj (v. genus) és nem fiatal Pachycephalosaurus. Sőt, az Evolution alapján a Dracorex is. Ez a lore. Ha meg már kifejlettnek számít, az is belefér, hogy áttörje a falat.

Szerintem egyébként az egyik legjobb jelenet a filmben, amikor a Stygimoloch berohan a licitálók közé és mindenkit felöklel. Egy hasonló jelenetet megnéztem volna egy ankylosaurussal is.


A lézeres puska sem akkor hiba...igazából csak egy kis logikus gondolkodás kell hozzá, hogy rájöjjön mit akar Claire. Owen meg nem úgy van bemutatva, mint akinek 100 alatti az IQ-ja.


No mindegy.

Nekem a vérátömlesztős rész bántotta nagyon szemem. Abszolút nonsense volt. Még a saját fajtársától sem biztos, hogy kaphatott volna vért Blue/Kék, csak egy vércsoport vizsgálat után, nem még akkor egy tök más fajtól. Az átömlesztés után ki kellett volna csapnia a vért és kimúlnia a műtőasztalon a raptornak.

És honnan jöttek az új dinoszauruszok, mint a sinoceratops, a stygimoloch vagy az allosaurus. Ezek nem is voltak ott a Jurassic world listáján. Ha már mindenáron új dinoszauruszokat akartak beletenni, miért nem lehetett inkább az a verzió, hogy a Lockwood birtokon is tenyésztették őket? Több értelme lett volna.

Eli halála meg elég béna volt. Hogy a fenébe tudott észrevétlenül a közelébe kerülni a t.rex? Nagyon hatásvadász volt. Mint amikor a vulkáni hamu elől rohantak. Az is látványos volt, de Owennek ott meg kellett volna halnia.

És a mosasaurus medencéje hirtelen miért van kapcsolatban az óceánnal? Csak azt tudom elképzelni, hogy van tervük a mosasaurussal a harmadik filmben, mert különben nem sok értelme volna a megmenekítésének és az ellentmondásnak, hogy a medencéje a world-ben még máshogy nézett ki.


Ha kicsit jobban átgondolták volna a filmet és kiküszöbölik a hibákat, akkor akár az eredetinél (93-as) is jobb lehetett volna. Ott volt benne nagyon a lehetőség: végre mertek új irányba haladni, merészek is voltak és a téma is aktuális, amivel foglalkozni akart (klónozás, génmódosítás, természetvédelem). Ha nem arra akarnának koncentrálni, hogy popcorn mozi legyen, akkor ebből valami komolyabbat is ki lehetne hozni, úgy, hogy ne csak a felszínt kapargassák.

Pl. megnézném, hogy milyen Jurassic world mozit rendezne Denis Villeneuve. :)

2018. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Egyetértek. Hogy nem lehet észrevenni egy 12 méteres állatot? Mellesleg még csak lépéshangokat se raktak be.

Az viszont nekem is tetszett, amikor a ,,Stygimoloch" ott mindenkit felöklelt, mondhatni, a film igazi hőse :D Már azt is vártam hogy az Indoraptorral mikor száll szembe :DD Bár az Indoraptor szerintem 3 másodperc alatt keresztbe lenyelte volna.

Valamint én is tanakodtam azon, hogy a Mosának inkább a harmadik részben lesz majd szerepe. Bár ebben a filmben is lehetett volna több jelenete.

2018. aug. 13. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az indoraptor szerintem is kinyírta volna, így jobban örültem, hogy még a kiszabadulása elején meglépett. Megérdemelte, hogy ő legyen az első szabad dínó a Lockwood birtokról, mert megdolgozott érte. :D

Stottlemeyer százados (Monkból, amúgy a fogkihúzós vadász) halála viszont tetszett. Elég idióta húzás volt kinyitni az indoraptor ketrecét, de ilyen agyhalott húzás a horrorkban gyakori és a film második részét annak tervezték. Bár én sem találtam túl ijesztőnek.

Ja igen, amikor a kislány visszabújt az ágyba, az teljesen értelmetlen volt. Azt a részt ki kellett volna vágni a francba, de legalább átírni. Miért nem az ágy alá bújt akkor már? Én annál a résznél fogtam a fejem, annyira kínosnak éreztem. :D


Amúgy ha hiányoltad a mosasaurus ámokfutását, akkor esetleg érdemes lehet megnézni a The Meg-et. Ott a megalodon azért kitombolja magát és ha minden jól megy, az is franchise lesz a többi tengeri őslénnyel. :)

2018. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

"Létezett olyan dinoszaurusz amelyik mindig fejje rohant mindennek. A koponyája úgy volt kialakítva, hogy simán áttörte volna a filmbeli vastag falakat is."


Téves, ezek az állatok valójában nem rendelkeztek olyan erős gerincoszloppal hogy ne sérült volna a gerincoszlopuk komolyabban ha szemből nekifejelnek valaminek. A valóságban egymás oldalát csapkodhatták, hasonlóan mint ahogy a zsiráfok teszik a fejükkel.


Rátérve a filmre, nagyon sok logikátlan dolog volt benne(például hogy a brachi inkább a hajó után ment miközben a víz közelebb lett volna neki, vagy hogy a mutantoceratopshibridmutánslyukasgallérúcucc leállt nyalogatni Owent és tök nyugodtan ott volt miközben a láva mögötte folydogált, de a vérátömlesztéses része nem volt olyan nagy baromság, ugyanis madaraknál sikeresen hajtottak végre vérátömlesztést másik madárfajokba, mondjuk egy ilyen után azért biztos, hogy Kék nem harcolt volna egy darabig.


Alapvetően tetszett, mert "dínók" (mutáns genetikailag előállított dínószármazékok) voltak benne, a következő filmnél jelenleg úgy néz ki Darren Naish is besegít mint tanácsadó, szóval jöhetnek a tudományosan pontos valódi dínók, hurrá! :)

2018. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
2018. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Egyetértek.

Bár szerintem a Pachy koponyakupolája nem hiába volt 25 centi vastag.

2018. aug. 14. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!