Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Harry Potter...

Szerintetek a Harry Potter vagy a Star Wars a jobb sorozat?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a két film/könyvsorozat a legjobb a világon, a legjobban felépített és legrészletesebben kidolgozott univerzumok. Mind a kettőnek hihetetlenül komolyan felépített világa, története, szerteágazó és részletes cselekménye, komplex és nagy mennyiségű karakterei és érdekes helyszínei vannak. Imádom mindkettőt. De szerintetek a kettő közül (és csak a kettő közül, most ne keverjük ide a Gyűrűk urát, Star Treket, Trónok harcát meg társait) melyik a jobb, és miért? Ha csak az egyik maradhatna, ti melyiket választanátok?

2018. aug. 15. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Csak a kettő közül Star Wars.
2018. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Nos, a Harry Pottert egyedül Rowling alkotta meg, így egyértelműen az a jobb, míg a Star wars-ot több ember nyúlta le innen-onnan.

Nem mondom, hogy a Harry Potter nem merített máshonnan, de a Star wars lényegében Dűne koppintás.

2018. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Star Wars, számomra a legjobb fantasy univerzum (igen a SW fantasy, a sci-fihez nincs sok köze). Bár elsősorban a Knights of the Old Republic miatt, ami elsőként használta ki az univerzumban rejlő lehetőségeket.
2018. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudok dönteni....

A Star Wars egy külön galaxis és úgy varázsol el hogy közben mégis a realitás talaján tart.Némelyik karaktert nagyon megszerettem és tudtam is velük és a helyzetükke Biztos nem lehet bedobni a Gyűrűk Urát harmadiknak?

2018. aug. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

A Harry Potter viszont elgondolkodtatóbb és előcsalogatja az érzelmeket is és amikor tizenévesként olvastam, le sem bírtam tenni.A filmesített változatából az első és a harmadik tetszett, a többi valahogy annyira nem..


Szóval inkább a Star Wars.

2018. aug. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

HP egy készre megalkotott világ, egy ember agyának szüleméyne és az is marad.

a SW-nak több "szülője" van, szerteágazóbb, és még bármikor bővülhet.

Én HP-t jobban szeretem, de a SW-ban ezerszer több a lehetőség.

2018. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Mindkét történetnek vannak kőkemény nyúlásai innen-onnan, szóval ebből a szempontból egy szinten mozognak.

Viszont szerintem egyértelműen az SW a jobb. Sokkal színesebb és tágabb világ, mint a HP.

(A "két legjobb a világon..." kijelentéseden, azért kuncogtam egyet. Szerintem erős túlzás, de elfogadom, hogy te így gondolod. Ízlések és pofonok.)

2018. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez ízlés kérdése de nekem mérföldekkel a Harry Potter.Persze itt kizárólak a könyvek,azok zseniálisak,a filmek már nem annyira.Star wars könyvekről semmit sem tudok,nem is annyira foglalkoztat,filmekkel sincs bajom,szeretem őket,de azért nem vagyok olyan hű de nagy fanjuk.Harry Potter sokkal több érzelmet tudott belőlem kiváltani,1-2 évente elszoktam olvasni.De a többiek is jó érveket hoztak fel mellette.
2018. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

3-ashoz hasonlóan nekem is inkább a SW, és nekem is főleg az Old Republic miatt, még ugyanannyi százalékosak is vagyunk :D

De imádom a HP-t is

2018. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%

Nem lehet összehasonlítani a kettőt!


A Star Wars inkább sci-fi, a Harry Potter inkább fantasy. Két teljesen más műfaj.


A Star Wars inkább felnőtteknek szól, a Harry Potter inkább gyerekeknek/tiniknek.


A Star Wars inkább a fiúkat/férfiakat szólítja meg, a Harry Potter inkább a lányokat/nőket.


Személy szerint én a Harry Pottert jobban szeretem, de csak azért, mert az által találkoztam több emberrel, kötöttem barátságokat. A Star Wars pedig nem adott semmit az életemhez azon kívül, hogy megnéztem a filmeket, olvastam néhány könyvet és szórakoztam rajta pár órát.

De mindez magán vélemény. Attól még a Harry Potter nem lesz jobb, mint a Star Wars és fordítva sem!


32/N

2018. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!