Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mitől függ hogy a jedi fénykar...

Mitől függ hogy a jedi fénykardja kék vagy zöld?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen fokozatok, hogy a kezdő jedi kék, a haladó cián, a mester pedig zöld színű?

2018. aug. 24. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Filmekben: Eredetileg kék kardok voltak, de aztán a második filmben nem látszottak a kék ég miatt, ezért jött a zöld, ami szintén ellentétes a vörössel. Lila Jackson miatt került bele, mert látni akarta magát a tömegjelenetekben is, ill. szereti a színt.


Már nem kánon: A könyvekben/képregényekben rengeteg színt behoztak, ami a kristályoktól függött. A magyarázat szerint a kéket a harcosok használták, míg a zöldet azok, akiket inkább az erő tanulmányozása érdekel. Lilát a sötét oldalt megjártakhoz kapcsolták, a sárga lett a templomőröké, de volt piros is, persze nem sith vörös.


Kánon: Jelenleg a jeditől függ a szín, ha jól emlékszem. Ashoka mondta, hogy a sithek rákényszerítik magukat a kristályra, ami ettől vérzik, így vörös lesz.

2018. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz az eredeti (már nem) kánon szerint a sithek szintetikus kristályokat használtak.
2018. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Kánon: Jelenleg a jeditől függ a szín, ha jól emlékszem"


Ezt kicsit pontosítanám. A TCW egyik történetszála foglalkozik ezzel. Amikor a fiatal padawanok számára eljön az idő, hogy elkészítsék a fénykardjukat, akkor elviszik őket az Ilum bolygóra. Ott be kell menniük egy hatalmas jégbarlangba, és mindenkinek meg kell keresnie a saját kristályát, amelyhez az Erő vezeti el őket. Ennek a kristálynak a színétől fog függni a fénykard színe

2018. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :) Még extra infót is kaptam. :)

És a ciánt kik használták?


Ill. olvastam hogy a régi köztársaság sithjeinek volt narancssárga meg bronz fegyverük is.

2018. aug. 25. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint az mesterségesen előállított, ritka kristály volt.
2018. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert a 4-5-8-ban láttam cián színűt, és az előzmény trilógiában illetve a 7-ben kéket.
2018. aug. 25. 11:53
 7/9 anonim válasza:
sőt volt egy sith nagyúr akinek ali készített egy szamurájokéhoz hasonló kard markolatot ami fekete színű volt
2018. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
bocsi az az ali nem kell oda nem tudom hogy került oda XD
2018. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pre Vizsla volt az. De ott a közepe volt fekete, a széle meg fehér.
2018. szept. 11. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!