Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A szépség miért szeretett...

A szépség miért szeretett bele a szörnyetegbe?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már,de még mindig nem értem.

Ugye,a történet szerint a szörnyeteg egy herceg,aki a kastélyban lakik.

Tehát,lehet,hogy a szépség csak azért szeretett bele,hogy övé legyen a kastély és a vagyon?

Ha például egy omladozó kunyhóban élt volna és nem lett volna semmilyen értéke,akkor is beleszeret?



2018. aug. 31. 11:00
1 2
 11/12 Synesztro ***** válasza:
nem értetted a film lényegét. ez egy tanulság mese, akkoriban akárcsak a bibliában a példabeszédek, rengeteg film, vagy mese készült tanulság lekövetkeztetéséből. Ne légy gonosz, irigy, ha rossz leszel megkapod a magadét stb. egy afféle "jó útra terelés" volt ezen filmek célja. ez nem csak a szerelemről szól. a történet szerint a herceg gőgös, és nem törődöm volt. ezért átkozták el. először hozza a formáját, de ugye a segítségei próbálják jó útra terelni. belle nem fél tőle, de menekülne előle. otvan Ghas akinek szintén hatalmas az egója, és egy gátlástalan alak. mind2 vágyik mindarra a jóra, amit a mesében Belle testesít meg, hisz ő lenne a "számukra jól megérdemelt jutalom, ami szerintük neki jár". a szörnyetegnek az átok miatt, a vadásznak pedig a tófeák koronája lenne. önzőségük után Bellet taszítja mind2 karakter. de a herceg próbál kedves lenni,ez már feltűnik a lánynak, majd intrikák után amikor megmenti a lányt, ami a valóságban is nagy hatással lehet egy nőre, a nő elkezd rá máshogy nézni, közeledni, meéy hatására a herceg elkezdi érezni hogy milyen a jóság, a szerelem, a kedvesség, hogy milyen jó adni stb. eltűnik az önzősége, és belle ebbe a szörnyetegben felfedezett jóságba szeret bele, a küllem ellenére. a cselekményt fokozza a másik oldal, Ghas és a falusiak támadnak. a herceg beletörődik hogy neki és a benne lévő gonosznak pusztulni kell, de belle láttán bármit megtenne hogy a lánnyal legyen. és harcol ezért az érzését, szenved, akár hal is érte. (valjuk be ez most is imponáló a csajoknál)XD. ghas úgy akarja elnyerni a jót, hogy megölni próbálja riválisát, elemészti a gonosz mert nem érti meg, hogy miért nem érdemli a jót. végül határtalan gonoszsága megöli őt. a herceg haldoklik, elköszön, belle pedig szerelmet vall, és a már megváltozott, jó "ember" a csóktól visszaváltozik. a mese tanulságai. egy rossz emberrel csak rossz történhet, aki képes a változásra az igaz útra, az megkaphst bármit külsőségek ellenére is, nem számít a küllem, a belsőd legyen tiszta, a gonoszokat elemészti a gyűlölet és ebbe bele is halhatnak, ne legyél gonosz, önző, nagyképű. mondom, akár egy bibliai történet is lehetne. bellet csak olyan férfi kaphatta meg, akiben kivételes az önzetlenség, a jóság, a kedvesség. ez volt a zsánere, ezért szeretett bele. ma is akadnak ilyen lányok, sajnos kihalási szinten vannak, de van hogy egy csodaszép aranyos lány, mondjuk egy eléggé molett testalkatú sráccal jár, esetleg egy ragxás képű szemüvegessel stb. ezeknek a lányoknak nem feltétlenül számít a hogy nézel ki. csak szeretnek és kész. van itt egy férfi a városban egy lakástűzből mentette ki a feleségét, közben rádőlt a ház az arca összeolvadt. a szája éles, nincs orra, csak a koponyacsontra olvadt bőr, stb. egy igazi "szörnyeteg" a felseége vele maradt a kislányuk már a baleset után született meg. aki látja őket nem mondja meg hogy látott e a feleségénél jobban szerető, vagy szerelmesebb nőt. mondtam a nők buknak rá ha megmentik őket.;D amúgy erre a dolira 5öst kaptam, szóval tessék értékelni;D
2018. szept. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogtam fel, hogy egy számomra gyönyörű lány mit látott bennem, hogy hozzám jött feleségül?! :D
2018. szept. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!