Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Voldemort miért Naginivel...

Voldemort miért Naginivel ölette meg Pitont?

Figyelt kérdés

Nekem ez a lépés több sebből is vérzik. Eleve kezdjük ott hogy Voldemort az összes ellenfelét Avada Kedavra segítségével ölte meg, csak Pitonnál uszította rá a kígyóját - de előbb még megvágta a torkát (WTF?). Másodszor, ugye Pitont azért öli meg mert azt hiszi őt szolgálja a Bodzapálca - amit párbajban kell elnyerni előző gazdájától. A kígyóval halálra maratás nem gondolnám hogy párbajban legyőzésnek minősülne, így elvileg továbbra sem szolgálná őt a pálca. Illetve még az sem elfelejtendő, hogy Harry csak így szerezhette meg a könnyet és ezzel az emlékeket Pitontól, aki nem halt meg rögtön. ha gyilkos átkot kap, nem ejtett volna könnyet.


Szóval, miért Nagininek kellett összemarnia Pitont?



2018. szept. 10. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Voldemort azt hitte, hogy csak öléssel lehet megszerezni a pálcabirtoklás jogát, nem tudta, hogy simán párbajjal is. Szerintem azért nem közvetlenül a pálcával ölte meg, mert azt gondolta, hogy a pálca Pitont szolgálja, és ha a saját pálcájával akarja megölni őt, akkor simán úgy járhat, mint mikor a kicsi Harryt akarta kinyírni. Nem akart kockáztatni, mert már tudta, hogy Harryék tönkretették majdnem az összes horcruxát és rohadtul nem halhatatlan már.
2018. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagini = Voldemort. A lelke egy darabja a kígyóban van. Ha egy élő horcruxod megöl valakit, az szerintem bőven általad való legyőzésnek minősül. És azért, mert így volt kényelmes a történetben. Nem kell ezt túlgondolni.
2018. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Nagini valójában egy nő volt. Bár nem tudom mi történt vele (erre könnyű rákeresni) szerintem Voldemort meg skarta adni neki a lehetőséget.
2018. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert dramaturgiailag így jött ki az, hogy Harry még tudjon beszélni Pitonnal. Egy Avada után ezt nem tehette volna meg (itt megint elég sokat bíztak a véletlenre, ha Piton lebukik/feldühíti V.-t, vagy bármi ilyesmi, és a szokásos módon intézi el, nem tudta volna átadni az emlékeit Harry-nek.) Amúgy kimagyarázható azzal, hogy félt, hogy egy sima leátkozás esetén ő járna rosszul, hiszen hite szerint a pálca Pitonhoz volt lojális. Szóval talán ezért. A könyvben amúgy nem bántja máshogy Pitont, nem vágja meg. Luciust sem pofozza fel, és Thicknesse-t sem bántja. A filmekben idegbetegebbé tették a karaktert, mint a könyvben volt.
2018. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!