Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok az aranyélet...

Mit gondoltok az aranyélet végéről?

Figyelt kérdés
Ha lehetne, kérlek bővebben fejtsétek ki.

#3. évad #Endre Bá' #Ati bazdmeg #Gáll Feri.
2018. okt. 15. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
én ilyesmire számítottam, mármint hogy rájönnek, hogy nem ér az egész semmit, ha egyedül ülnek a véres pénzükön.. akkor már jobb a panelban, szeretetben. azt viszont egyáltalán nem értem, hogy miért Mira neveli Enikőt (már ha ezt akarták jelezni azzal, hogy Janka nagyinak hívta magát, de nem volt egy nagyobb Enikő sehol, csak az a kisgyerek, akit Mira hozott)
2018. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Márkot nagyon sajnáltam. Janka és Ati ''büntetés nélkül'' megúszták, pedig ők sem voltak patyolattiszták.
2018. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

SPOILER!!!

Hat szerintem nem kellett volna ennyire durvára csinálni. Ezt úgy értem hogy Feri és Márk is meg kellett volna kapja a boldog befejezést. Bianka nem kellett volna meghaljon, és boldogak lehettek volna Markkal. De ha már ez megtörtént akkor ami végképp nem volt szep dolog az íróktól hogy még egy utolsót bele rúgtak Markba és még le is bénult szegény. Meg azt a dolgot sem értem hogy miért Mira neveli Enikot mikor Attila az apja és együtt vannak Jankaval ok is tudnak nevelni. Meg Endre holttestet is hülyeség volt behozni akkor már inkább ne mutattak volna. Kar hogy elhitették hogy el és aztán csak a teste volt ott. Amit még hiányoltam az egy Márk és Mira pillanat persze a vége fele volt csak olyanra vártam amikor segítenek egymásnak valami “piszkos” munkában vagy nyomozni. De alapvetően nagyon tetszett izgalmas és fordulatos volt. Nagyon sajnálom hogy többe nem nézhetem. És orulok hogy senki nem került börtönbe a családból és hogy Mira és a Géza együtt maradtak.

2018. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, mindenkinek megy a zöld pacsi.


SPOILER!

Én is hasonló befejezésre gondoltam, bár jónak tartom, de mégsem annyira jónak. Maga az évad nagyon feszes volt (gyorsan nap alatt ledaráltam), nekem az Endre bás rész nagyon tetszett, bár ott is ilyesmire számítottam. Márkót és Biankát úgy képzeltem el, hogy majd a végén ülnek a napfényben és nevetnek vagy csókolóznak, a lány halála nagyon váratlan volt számomra. Mindent összefoglalva ez a pár év nagy utazás volt, egy jó utazás.

A véleményeket várom még.

2018. okt. 16. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

SPOILER!


Nekem nem tetszett, hogy Márk ennyire bűnhődik, mindenki más pedig megússza viszonylag könnyen. Janka sem volt szent, gyilkos ő is, erre gond nélkül kigyógyult az agyvérzés következményeiből, a beszéde az arca mindene rendbe jött. Attila kb nem kapott semmilyen büntit, neki annyira az sem érvágás, hogy visszakerültek a panelba, ő eddig is Janka és részben a gyerekek miatt csinálta a stikliket.

Gál Feri viszont rendesen megszívta, meghalt a lánya és még börtönbe is került. Na de Márknak meg a szerelme halt meg és még le is bénult 20 évesen.

Aztán ilyen emberek, mint Mátyás Pista, Jakab Erika (még ha valamennyire jó is volt), Fazi simán megúszták mindenféle következmény nélkül.

Endre bát ilyen formában kár volt visszahozni, elcsépelt lett volna ha tényleg él, de sokkal jobb lett volna az ő karakteréhez ha valahonnan a háttérből irányítja a dolgokat.

Meg Mira miért nem bűnhődött egy percig sem? Megölt két embert. Oké, két bűnözőt ölt meg, de akkor is gyilkosság, sőt Márk is egy bűnözőt ölt meg a második évadban, így ez nem mentség Mira esetében sem.

Bianka halála sem volt jó húzás szerintem, túl drámaira csinálták meg ezt az évadot, holott a valóság azért (szerencsére) nem ilyen drámai általában.

Egy közös Márk és Mira szál nekem is tetszett volna, mint amikor Márk a detoxba ment Miráért és látszott a testvéri kapcsolat közöttük.

Én azt mondom, hogy az első 4 rész nagyon tetszett, a második 4 pedig minőségben ugyanúgy jó volt, de elkezdtek túlzottan a drámára menni, plusz nagyon gyorsan elvarrni a szálakat. 1-2 évad lehetett volna még, téma bőven lenne de így, hogy kb főszereplőket iktattak ki esélytelen a folytatás.

És még valami, Tibinek miért (így) kellett visszatérni? Szerintem nagyon hiteltelen volt ez a korábban Tibike aki két év alatt kemény szerb gengszter lett, az összes balkáni sztereotípiával. Aztán egyik pillanatban megakarja ölni Attilát, utána meg együtt masszírozzák Janka lábát.

Arról már ne is beszéljünk, hogy ő ugyanúgy megúszott mindent, még a tartozását is elengedték a szerbek mindössze levágták egy ujját. Hol van egy levágott ujj Gál Feri vagy Márk büntetéséhez képest?


Összegezve, nekem nagyon tetszett a helyszín, a történet is jó volt, nagyon jók a párhuzamok a mai közélettel, de az évad második fele, az emberi sorsok alakulása nekem nagyon nem tetszett.

2018. okt. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
79%

SPOILER!!!


02:49, Teljesen egyet értek veled. Én úgy csináltam volna meg, hogy Márk lebénul (ha nem történik vele valami ilyesmi, szerintem folytatta volna ezt a fajta életet), viszont együtt maradnak Biankával. Gáll Feri pedig, bármennyire is volt egy őrült, szintén megérdemelt volna egy boldogabb befejezést (mondjuk élhetett volna külföldön, vagy ilyesmi). Azt sem értem, hogy miért a gyerekek kapták meg kvázi a szülők büntetését is, amikor azért lettek olyanok, amilyenek, mert így nevelték fel őket. Ráadásul Mira is teljes happy endet kapott.

Az évad az első 5 epizódja a kedvencem lett az egész sorozatból, viszont az utolsó 3 szerintem nagyon szürrealista lett, és fura volt, hogy a többi résszel ellentétben télen játszódik,(mindig is tetszett, hogy ellentét volt a napfényes idő és a mocskos cselekedetek között.) A logikai bukfenceket pedig sosem szerettem a sorozatokban (ha Attilának méhészete van, miért lekvárt árul és nem mézet, ha valaki el akarja vágni a torkomat, nem engedem, hogy a terhes feleségemnek énekeljen, és viszonylag ritkán fordul elő az, hogy a mentő késik, árokba esik, és még egy fa is kidől a garázs elé.) A vége is teljesen irreális, mivel szerintem, ha valaki így él 25+ évet nem fog 3 nap alatt megváltozni, de ezekkel még meg tudok békélni, mert mégiscsak egy sorozatról beszélünk. Viszont is azt is meg kell jegyeznem, hogy azért szerettem meg ezt a sorozatot, mert nagyszerűen és igazul bemutatja a magyar helyzetet, és úgy éreztem a végére, hogy ez sok helyen eltűnt belőle. Persze, talán nem lennék ilyen negatív, ha nem csinálták volna ki teljesen a két kedvenc karakteremet (Bianka és Márk). (Igen, van valaki, akinek nem Endre bá volt a kedvence.)

2018. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

SPOILER!!!


Nagyon durva. Kegyetlen büntetést kapott Márk az élettől, ami szerintem ennyire még sem lett volna indokolt, hogy lebénuljon. Az egy dolog, hogy már kész bűnöző lett és embereket ölt már, de elvesztette élete szerelmét és még le is bénult. Nagyra törő álmaiból semmi sem lett. Én is úgy gondolom, hogy nem Márknak kellett volna ilyen durván megbűnhődnie, hanem minimum az államtitkár asszonynak vagy Mátyás Pistinek.


Mira pedig belekeveredett óriási balhéba, megölt két stricit, értük nem kár, de embert ölt. Ezt nem szokták így megúszni.


Feri csúnyán megszívta. Nem elég hogy fiatalon végignézhette ahogy a menyasszonya bent ég a kocsiban és meghalt. De emiatt egy megkeseredett, pszichopata lett és a lányát túlféltette. A lánya emiatt lett drogos, mert az apja semmit sem engedett meg neki. Az felért a halálos ítéletével hogy a lánya öngyilkos lett. Itt tetszett hogy Feri őszülésével ezt akarták jelezni, hogy belefáradt és beleőszült az életbe. Lemondott az életről. Jelképesen ott már meghalt Feri.


Sajnos ami tanulságként lejött, hogy a nagykutyák a mocskos dolgokat megússzák. Oké Boros államtitkárnak megölték a fiát - arról nem beszélve hogy bűnözőt nevelt a fiából és ez lett a végzete -, de - ez mi ahhoz képest, hogy Márk nyomorék lett? Márknak így kell tovább élnie.


Mátyás Pista, aki megölte azt a szerencsétlen, szalonnáci Örsöt, átment a kerítésen és megúszta. A szemét maffiozó nagybátyja, szintén. Erika is.

2018. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem Màrk és Bianka kapcsolata amúgy nagyon eröltetett volt, ezzel az állandó drogozással. Gyenge alakítás volt a Biankát alakító csajtól.
2018. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Bianka szerintem is túltolta a drogozás alakítását. Nem vagyok otthon a kábítószerek fogyasztásában, sosem próbáltam ki egyiket sem, de nem hiszem, hogy pár hét szerhasználat alatt (kb ennyi idő telhetett el) már olyan elvonási tünetei voltak, hogy folyamatosan a kezét vakarta. Márk is használta, igaz ő kevesebbszer, rajta mégsem látszott semmi elvonási tünet. Valahogy érzékeltetni kellett, hogy Bianka rácsúszott erre a dologra, csak hiteltelen volt, hogy pár hét után már úgy viselkedett mint egy több éve masszívan függő kokainista.
2018. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Na most toltam le 3 nap alatt mindhárom évadot, szó szerint függő lettem.

Nekem nagyon tetszett az egész sorozat, a 3évad 7 részt leszámítva, mert azt nagyon túltolták. Viszont a legutolsó részen szinte meghatódtam. Markót persze nagyon sajnálom, de biztos úgy gondolták, túl sablonos lett volna, ha 100%-os happy end lesz a film, ezért áldozták be őt, gondolom én. Mira karaktere is túl volt tolva a 3 évadban, de a végére nagyon helyrejött. Atti pedig a legnagyobb gazember, mégis végig a legszimpatikusabb és legszerethetőbb figura volt, legalábbis számomra. Endre bá jól hozta a keresztapát, de nekem nem volt szimpi.

2018. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!