Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik mese ez? Bárcsakos,...

Melyik mese ez? Bárcsakos, kutyás.

Figyelt kérdés

Emlékszem halványan egy mesére régről (10 évvel ezelőttről vagy korábban), amiben az volt minden rész lényege hogy úgy kellett mondani a kívánságot, hogy bárcsak ez meg az lenne.... És akkor teljesült. Különben nem.

Valami kisgyerek, meg kutya volt benne, de lehetett földimalac is, nem emlékszem jól. Csak a bárcsak szó fontosságára. :'D Bocsi nem túl sok.... De hátha valaki tudja mi lehetett a címe.



2018. okt. 17. 22:52
 1/4 anzai29 válasza:
Jamie és a csodalámpa. Szerintem. De lehet, hogy tévedek. :)
2018. okt. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szinte biztos, hogy nem ez. (Bár sok részt nem néztem meg belőle.)

Ennél szerintem modernebb. És ebben nem csak úgy működik a lámpa, hogy bárcsakot kell mondani. Ott viszont az a kulcs.

2018. okt. 18. 01:08
 3/4 Diego93 ***** válasza:
100%
Talán a "Merlin a csodakutya" című mese lehet. Ebben a mesében elhangzott mindig a "bárcsak" szó a kutya által és amit kívánt az a nyakörve segítségével lehetővé vált. :) Nem biztos, hogy ez lesz, de hátha. :)
2018. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már a címből megmondom! EZAZ! Nagyon köszönöm! :)))
2018. okt. 21. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!