Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki a legérdekesebb...

Szerintetek ki a legérdekesebb az új Star Warsos női karakterek közül?

Figyelt kérdés
Kik azok akiket kedveltek, izgalmasnak találtok és kik azok akiket nem igazán?

2018. okt. 18. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Qi'ra nekem tetszik, mint karakter és remélem még hallani is fogunk róla.


Jyn-ből szerintem kihozták a maximumot a Zsivány egyesben.


Rey viszont szerintem egy pocsék, idegesítő, nulla karakter

2018. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

a zsivány 1es meg a solo ami értékelhető a dizni sw-k közül,az abban szereplő női karaktereket meg az 1. válaszoló jól összefoglalta.

esetleg még a solo-ból a mandalori sisakos libafos pöttyös bige lehetett volna érdekes,ha nem egy gyerek banda vezetője aki lázadást tervez,hanem valami zorall rabló/fejvadász lett volna.

de a karakter addig amíg nem vette le a sisakot remek volt.

2018. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Eddig Qi'ra vezet, az én véleményem alapján. Sikerült egy viszonylag összetett karaktert összerakni, érthető motivációkkal.

Jyn, hát, kövezzetek meg érte, de engem rettentően irritál a karaktere. Valahogy eltúlzott és hiteltelen. Persze ez csak személyes vélemény.

Rey, nos, az eddigiek alapján már csak nagyon halványan, de még reménykedek, hátha kiderül hogy Kylo csak átverte, és kap egy normális háttérsztorit. Akkor sokat nőhetne a karakter a szememben, egyelőre viszont csak egy klisés hős, akinek minden pont akkor és pont úgy sikerül, ahogy kell. Sablon sablon hátán. Ami különösen szomorú, ha arra gondolunk hogy ellenpólusaként Kylo Ren milyen jól megírt és rétegelt karakter lett...

Holdo, a csúcsjelenete grandiózus volt, de ezt leszámítva felejthető karakter.

Phasma, na ő meg egy olyan karakter akiben lehetett volna potenciál, de így csak egy elvesztegetett lehetőség lett belőle.

Rose, őt meg nem értem, minek kellett egyáltalán a filmbe? Mi változott volna, ha nincs? Szvsz csak azért nem a legfeleslegesebb karakter az SW univerzumban, mert Jar-Jar még mindig viszi a prímet...

2018. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nincs nagy választék... Inkább sorra veszem őket, mint a többiek. Sorrendbe téve kb. a következő:

Jyn: Nos, én őt tudtam a legjobban megkedvelni. Én szívesen néztem volna még az ő történetéből többet is. Ha mást nem, de legalább az előzményeket, ahogy felnő Saw Gerrera-val. Szerintem többet is kilehetett volna hozni belőle. (Sőt, úgy az egész Zsivány Egyes csapatból...)

Rey: Ő lenne a főhősnő, de nekem kicsit olyan semmilyen. Nem utálom, egyszerűen csak közömbös. Valahogy egyáltalán nem sikerült megragadnia a karakterének. Az első részben (7.) pár helyen leginkább idegesített. A második rész végére, már egy kicsit megsajnáltam, de kb. ennyi, igazából mély nyomokat nem hagyott. Még ha ő is a főhősnő, valahogy nem érzem azt, hogy tövig rágnám a körmömet, azért hogy vajon mi lesz vele...bár, annyit azért remélek, hogy valami normális lezárást kap a története, ha már eddig követtem, hogy mi volt vele.

Rose: Nos, ő csak úgy van. Értem én, hogy Finnek kellett egy csaj, mert ugye Rey-jel nem jöhetett össze, ez a kezdetektől fogva világos volt, de Rose azért elég semmilyen lett. (Igen. Jellegtelenebb, mint Rey. Talán pont ez a lényeg. Nem akarták, hogy egy mellékszereplő nagyobb hangsúlyt kapjon a főszereplőnél, ezért muszáj volt még semmilyenebbre csinálni.) Megjelenik, majd elmegy egy felesleges küldetésre Finnel és ennyi... Legalább a Fin/Rose románcot kibonthatták volna egy kicsit jobban vagy megtudhattunk volna róla egy kicsit többet, de még ennyi se.

Qi'ra: Nekem nem tetszett. Minek Han Solo-nak még egy csaj? Eleve minek egy Han Solo film? De ettől eltekintve is, egy kétszínű, sunyi csajnak tartom és ez nem tetszik. Egyáltalán nem érdekel, hogy a Han Solo eseményei után mi lett vele.

Holdo: Ez a nő engem idegesített. Lekezelő volt, továbbá miért kellett kiprovokálni egy lázadást? Miért nem tudta azt mondani, hogy "Van tervem, nyugi."? Hiába halottunk hőstetteiről és láttuk mekkora hős volt, valahogy számomra az egyik legirritálóbb női karakter az egész SW-ben.

Phasma: A végére hagytam azt a női karaktert, aki szerintem mindenkit messze alulmúl az egész új SW-ban, de talán az egész sorozatban. Ez a nő konkrétan mit keres a történetben? Már a legeleje óta próbálom megérteni, hogy mit akartak ezzel a karakterrel? Miért hozták vissza a 8. részben? Most komolyan valami kisebb főellenséget kéne látnom benne? A legrosszabbul megírt történetszál az egész új SW-ban a Fin/Phasma ellenségeskedés.

2018. okt. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik se nagyon érdekes, talán csak Qi'ra és Jyn Erso, bár szerintem az utóbbiból már kihozták a maximumot, ahogy azt előttem írták. Rose-ról ordít, hogy azért rakták a filmbe, hogy az ázsiai nézők is tudjanak azonosulni valakivel (ennek ellenére a film Kínában nem aratott nagy sikert), Phasma meg úgy felesleges és unalmas, ahogy van. Rey karakterét inkább gagyinak tartom, mint egyedinek. Maz Kanata meg gyakorlatilag irritál engem.
2018. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló vagyok! Természetesen a "film" szó alatt a Star Wars VIII: Az utolsó Jediket értem.
2018. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Maz Kanata! Tényleg, őt el felejtettem!

Nos, azt hiszem ezzel mindent el is mondtam róla...

2018. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az új karakterek közül szerintem a legkedvelhetőbb, és a legkorrektebb példakép egyértelműen Jyn. Vannak hibái, de fejlődik, jelentősen alakul a szemlélete, van ereje és józan esze is. Kicsit kisember, nem erőérzékeny, nincsenek különleges képességei, de ennek ellenére képes betölteni a hős szerepét, ami szerintem különösen közel hozhatja a nézőkhöz.


Én alapvetően Rey-t is kedvelem,leginkább azért, ami az "Utolsó Jedik"-ben derült ki róla, hogy tulajdonképpen egy elveszett tinilány, akinek van pár klassz képessége, és nagyon szeretett volna valami szuper háttértörténetet, nagyon szeretett volna kötődni az előző trilógiák hőseihez, csak hát nem kötődik. Innentől számomra ő is megérthetőbbé vált, de személy szerint örülnék, ha neki még lenne pár sérülékenyebb pillanata, amikor jobban át lehetne érezni a helyzetét.


Qi'rát nem kedvelem különösebben, de talán őt tartom a legizgalmasabbnak. Masszívan szürkeárnyalatos, és főként az esze és az ambíciói vezetik, nagyon távol áll az erkölcsileg megkérdőjelezhetetlen hőstől - engem személy szerint nagyon érdekelne, hogy folytatódik majd a története Maullal, és hogyan kerül ki később a képből.


Rose szerintem ígéretes, de nagyon nem jól kezelték. Megmaradt az aranyos lány és a szükségszerű szerelmi szál szerepkörben, pedig lehetett volna belőle szuper karakter, ha jobban mélyítik a kapcsolatát a testvérével, vagy ha adott esetben Finn önfeláldozása sikerül a végén, és Rose-nak talpra kell állnia azután, hogy elvesztette nem csak a nővérét, de azt a srácot is, akibe kezdett beleszeretni. Megmutathatták volna az eszét, ha hagyják érvényesülni mérnökként (a Forces of Destiny minisorozatban van pár jelenet, ahol látjuk ebben a szerepkörben, és nagyon jól áll neki), tehát kismillió pillanat volt, ahol jól ki lehetett volna bontani ezt a figurát, csak nem tették meg.


Én még Holdót is bírtam, bár esetében is fennáll, hogy nagyon nem jól kezelték. Elképesztően tetszett, hogy nála is előkerült a Jynnél már említett kisember szerep (ahogy Leia mondta, Holdo nem akart, és nem tudott volna hős lenni, de fontos volt számára, hogy megmentsen másokat), örültem, hogy kezdetben ellenszenves mind a karaktereknek, mind a nézőknek, és a végén csapódik le, hogy amúgy önfeláldozó, szerethető jellem. De kevés ideje, kevés helye volt, ezért pedig nagy kár.


Phasmáról nem tudok semmit mondani, és szerintem ez magáért beszél...


Maz Kanata jópofa, szimpatikus, de igazából még az sem egészen tiszta, hogy honnan hová tart, így róla is elég nehéz beszélni.

2019. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!