Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mekkorát ütne, ha a régi, de...

Mekkorát ütne, ha a régi, de nagyon jó magyar filmeket digitálisan felújítanák, kiszíneznék és újra a moziba küldenék?

Figyelt kérdés
Olyan régi, fekete-fehér magyar filmekre gondolok, mint a Latabár, Kabos fémjelezte filmek, vagy mint konkrétan "A tizedes meg a többiek", ez utóbbi különösen nagyon ütős lenne olyan minőségben, mintha tegnap forgatták volna, éles, kifogástalan, színes felvételekkel. Szerintem ezekre ismét rengetegen beülnének a moziba, utána a tévében is nagy nézettségük lenne, külföldre is eladhatók lennének. Ha egy cég ezt megcsinálná, többszörösen megtérülne az elvégzett munka.

2018. okt. 20. 10:11
 1/8 HalkHogen ***** válasza:
100%

Egyrészt szerintem a nép nemigen tódulna már manapság a Latabár- vagy épp Kabos-filmekre, másrészt vétek fekete-fehér filmeket kiszínezni azért, hogy jobban tessenek.

A tévében mostanában leadtak HD-ben olyan remek magyar filmeket, mint A tizedes meg a többiek, a Körhinta, az Isten hozta, őrnagy úr! vagy éppen a Két félidő a pokolban. Hogy aztán rajtam kívül hányan nézték meg őket... Valószínűleg nem sok százezer ember. Az öregek inkább Vad angyalt néznek meg hüledeznek a gonosz migránsokon, a fiatalok nagy része szerintem azt se tudja, eszik vagy isszák Sinkovits Imrét, Latinovits Zoltánt, Görbe Jánost, Darvas Ivánt, Bara Margitot - nekik a sztár a Kontroll meg az Argó. Marad egy filmeket kedvelő középkorú, kora középkorú réteg... Legalábbis én így látom.

2018. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne. Csak az a baj, hogy sok ember csak plázamozikba(Cinema City) jár, ahol csak a legújabb tömegfilmeket vetítik. Mondjuk az itteni Artmozikban jó lenne. Sok országban csinálják azt, hogy felújított filmeket adnak ki újra. De jó lenne az is ha sok klasszikus amerikai(vagy esetleg francia) filmet is kiadnának újra, és mozikban lennének újra.
2018. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Abból indultam ki, hogy az eredeti Star Wars trilógia háromszori felújítására is sokan beültek a mozikba és az ismeretterjesztő csatornákon nagyon ütős volt, hogy felújították a régi, eredeti, fekete-fehér háborús felvételeket. Színesek, jobb minőségűek lettek az archív felvételek és a Star Wars esetén is kiszíneseddett az eredetileg fakó fantáziavilág. Ezek még 10-15 éve voltak feljítva, a mai lehetőségekkel sokkal jobb minőséget lehetne kihozni.

Úgy tapasztaltam, hogy sok fiatal ismeri a régi színészeket, régi filmeket, csak nem nézik meg, mert milyen már, hogy elmosódott, fekete-fehér, archiv minőségűek?

A hirdetésben segíthetnének az influencerek. Rajtuk keresztül sok fiatalhoz eljutnának ezek a filmek. Adott lenne a nézőközönség. Üzletileg is biztos lenne. Én "A tizedes és a többiek" filmmel kezdeném a felújítást.

2018. okt. 20. 11:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ludas Matyival pont ezt csinálta a Veszprémi Egyetem Képfeldolgozás tanszéke. Annyira jóra megcsinálták, hogy már zavaró volt, ezért hibákat kellet bele tenni, hogy élvezhetőbb legyen :)
2018. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az egri csillagokkal megcsinálták.

ha jól tudom most megy is mozikban.

ami engem érdekelne ilyen verzióban a tizedes meg a többiek és a dögkeselyű.

2018. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak már olyan magyar filmek, amiket ilyesmódon felújítottak, színesen, modern köntösbe öltöztetve, például 3 ami most eszembe jut: a "Meseautó", az "Egy szoknya, egy nadrág", és a "Hyppolit, a lakáj". Az elsőből mindkettőt láttam, a másodikból még egyiket sem, a harmadikból pedig csak a felújítottat.

A Meseautó például az egyik kedvenc magyar filmem. Az eredeti 1934-ben készült, és pont Kabos az egyik szereplője, a felújított változata pedig 2000-ben. Nemcsak modern, de a történetben is olyan kisebb jelenetmódosítások történtek, ami szerintem nem csak viccesebbé, de még egy kicsivel izgalmasabbá is teszi, sokkal meghatóbb a vége, jobb mint az eredeti!

2018. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6-osnak

A kérdező nem a filmek modern újraforgatására(remake) gondolt, hanem arra, hogy az eredeti klasszikus filmeket felújítsák digitálisan(felbontás, képminőség, hang, esetleg színek).

2018. okt. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, bocs, most látom, hogy "digitálisan". Egyszer már láttam egy magazin régebbi cikkében, hogy volt egy vázlat arról, hogy egy kb. '60-as években készült magyar film fakó színeit digitálisan felélénkítik, de egy fekete-fehér film komplett kiszínezése egyrészt a digitalizálóknak is szabadabb kezet adna, hogy kiélhessék kreativitásukat, másrészről a nézők is jobban örülnének, hogy az eredeti régi világot kb. úgy lehetne látni, amilyen az tényleg volt! Bár a Star Wars már a '70-es években készült, egy '30-as évesbeli film sokkal nagyobb kihívás lenne!
2018. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!